Mom-Daughter Duo در قرعه کشی Virgin Galactic برنده بلیط فضا می شود

Mom-Daughter Duo در قرعه کشی Virgin Galactic برنده بلیط فضا می شود

سومین پرواز سرنشین دار Blue Origin برای اوایل دسامبر برنامه ریزی شده است.

واشنگتن:

این شرکت روز چهارشنبه گفت که یک مربی بهداشت از کشور آنتیگوا و باربودا در دریای کارائیب دو بلیط به ارزش تقریباً یک میلیون دلار برای حضور در بین اولین گردشگران فضایی Virgin Galactic برنده شده است.

کیشا شهاف، 44 ساله، گفت که می‌خواهد با دختر 17 ساله‌اش، دانشجوی علوم ساکن بریتانیا که آرزو دارد روزی برای ناسا کار کند، به مدار زمین پرواز کند.

ریچارد برانسون، بنیانگذار Virgin Galactic، شحاف را با این خبر در خانه اش در آنتیگوا و باربودا در اوایل نوامبر شگفت زده کرد.

او به خبرگزاری فرانسه گفت: «فقط فکر می‌کردم که دارم یک مصاحبه بزرگنمایی انجام می‌دهم.

“وقتی ریچارد برانسون را دیدم که در حال قدم زدن بود، شروع به جیغ زدن کردم! باورم نمی شد.”

او افزود: «من همیشه به عنوان یک دختر بچه به فضا علاقه داشتم. “این یک فرصت عالی برای من است تا احساس زنده بودن کنم و بزرگترین ماجراجویی را بسازم.”

شحاف پس از شرکت در قرعه کشی جمع آوری کمک های مالی که توسط Virgin Galactic در پلتفرم Omaze برگزار شد، جایزه را برد که 1.7 میلیون دلار جمع آوری کرد.

این پول به سازمان غیردولتی Space for Humanity اهدا خواهد شد که برای دسترسی بیشتر به فضا کار می کند.

مبلغی که او اهدا کرده بود عمومی نشد، اما ورود با حداقل 10 دلار شروع شد.

شحاف، یک مربی سلامت و انرژی که به طور خاص با زنان کار می کند، پس از دیدن یک تبلیغ در پرواز ویرجین آتلانتیک، تصمیم گرفت از جایزه عکس بگیرد.

او گفت: «من فقط درخواست را پر کردم، آنچه را که لازم بود انجام دادم… نمی دانستم که واقعاً به آن پاسخ می دادم.

“من بسیار تشویق می شوم که دیگران را تشویق کنم تا رویای خود را نیز زندگی کنند.”

ویرجین گالاکتیک در بیانیه ای اعلام کرد که این درایو طی هشت هفته نزدیک به 165000 شرکت کننده را جذب کرد.

“دسترسی برابر به فضا”

اعلامیه روز چهارشنبه با هدف نشان دادن اینکه گردشگری فضایی فرصت‌هایی را برای افراد مختلف باز می‌کند، علی‌رغم اینکه قیمت‌ها بسیار فراتر از دسترس هستند.

برانسون می‌گوید: «توانایی برای دادن دسترسی مساوی به افراد در هر سن و پیشینه و به نوبه خود فرصت رهبری و الهام بخشیدن به دیگران در زمین، چیزی است که ویرجین گالاکتیک در دو دهه گذشته به دنبال آن بوده است.

این هفت‌ساله بریتانیایی در مأموریت آزمایشی شرکتش به فضا در ماه ژوئیه پرواز کرد و چند روزی جف بزوس مالک Blue Origin را در مسابقه فضایی میلیاردر خود شکست داد.

به گفته سخنگوی این شرکت، شحاف یکی از اولین گردشگران فضایی Virgin Galactic خواهد بود، اما جایگاه او در این خط هنوز مشخص نشده است.

Virgin Galactic تاکنون حدود 700 بلیط فضایی را پیش فروش کرده است: 600 بلیط بین سال های 2005 تا 2014 تا 250,000 دلار هر کدام و 100 بلیط دیگر از ماه آگوست، زمانی که آنها با قیمت 450,000 دلار مجددا در فهرست قرار گرفتند.

هدف آنها فروش 1000 در مجموع قبل از راه اندازی پروازهای تجاری است که اولین آنها در اواخر سال 2022 انجام می شود.

سفر پیشنهادی تنها چند دقیقه در گرانش صفر ارائه می دهد. یک هواپیمای حامل غول پیکر از باند فرودگاه سنتی حامل کشتی فضایی که شبیه یک جت شخصی بزرگ است بلند می شود و سپس آن را در ارتفاع رها می کند.

سپس هواپیمای فضایی موتور موشک خود را تا زمانی که از ارتفاع 50 مایلی (80 کیلومتری) تجاوز کند – طبق گفته ارتش ایالات متحده محدودیت فضا – قبل از اینکه به باند پرواز برگردد، مشتعل می کند.

شرکت Blue Origin موسس آمازون بزوس نیز پروازهای زیر مداری را ارائه می دهد، اما بر روی موشکی که از موقعیت سنتی عمودی بلند می شود.

سومین پرواز سرنشین دار Blue Origin برای اوایل دسامبر برنامه ریزی شده است.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)