Gap از خواننده رپ کانیه وست برای دریافت 2 میلیون دلار به دنبال شراکت ناموفق شکایت کرد

Gap از خواننده رپ کانیه وست برای دریافت 2 میلیون دلار به دنبال شراکت ناموفق شکایت کرد

گپ به شراکت با کانیه وست به دلیل اظهارات ضدیهودی او پایان داد.

گپ، خرده‌فروش پوشاک و لوازم جانبی، از کانیه وست، خواننده رپ، به دلیل انصراف از همکاری با این برند در سپتامبر سال گذشته، شکایت کرده است. با توجه به الف نیویورک پست گزارش، بر اساس اسناد دادگاه، گپ پرونده ای را علیه خواننده رپ 45 ساله که ماه گذشته نام خود را به Ye تغییر داده است، تشکیل داد. این پرونده از یک اقدام قانونی ناشی می شود که شرکتی به نام Art City Center علیه گپ به دلیل تغییراتی در ساختمانی که مالک آن در لس آنجلس است انجام داده است. این ساختمان به عنوان ویترین فروشگاه لباس آقای وست Yeezy استفاده می شود.

از آنجایی که رپر شراکت را کنار گذاشت، گپ در تلاش است تا او را وادار به پرداخت صورت حساب کند. مبلغ 2 میلیون دلاری گپ برای ویترین فروشگاه و همچنین مقداری اضافی برای هزینه های قانونی را پوشش می دهد.

را پست در این گزارش آمده است که تغییرات شامل نصب یک رمپ بیرونی در پارکینگ ضلع شرقی، نصب تونل در محوطه، برداشتن چراغ های سقفی، ساخت دیوار و ساخت سه حمام است.

دعوا علیه وست مدعی است: «با انجام و عدم تعمیر یا ترمیم تغییرات فوق در محوطه‌هایی که (وست) بدون مشارکت یا تأیید گپ انجام داده است، (وست) توافق راهبردی را زیر پا گذاشته و مستقیماً و نزدیک به گپ متحمل هزینه‌هایی برای تعمیر و بازسازی شده است. محل را بازسازی کنید».

این خواننده رپ و یا نمایندگانش هیچ اظهارنظری نکرده اند و دلیل آن استناد به دعوی قضایی در حال انتظار است.

گپ سال گذشته همکاری خود با آقای وست را به دلیل مجموعه ای از اظهارات ضدیهودی او پایان داد. این شرکت گفت هر شکلی از نفرت “غیر قابل توجیه است و قابل تحمل نیست”.

اما رپر بعداً ادعا کرد که این سرمایه گذاری شکست خورد زیرا او یک “پادشاه” است.

آقای وست گفت: “همه می دانند که من رهبر هستم، من پادشاه هستم. یک پادشاه نمی تواند در قلعه شخص دیگری زندگی کند. یک پادشاه باید قلعه خود را بسازد.” CNBC در سال 2022

اظهارات جنجالی آقای وست نیز به قیمت قرارداد با آدیداس تمام شد.