G7 توضیح می دهد که چه زمانی دارایی های روسیه مسدود می شود – RT World News

این گروه می‌گوید پس از حل مناقشه با کی‌یف و پرداخت خسارت توسط مسکو، این بودجه آزاد می‌شود

دارایی های مسدود شده روسیه توسط کشورهای G7 باقی خواهد ماند “بی حرکت” گروه اقتصادهای صنعتی اعلام کرد تا زمانی که مناقشه اوکراین حل نشود و مسکو مجبور به پرداخت غرامت شود.

هر راه حلی برای مناقشه باید تضمین کند که روسیه برای خساراتی که ایجاد کرده است، پرداخت خواهد کرد. گروه هفت روز سه شنبه در بیانیه مشترک وزرای خارجه که این هفته در ژاپن دیدار کردند، اعلام کرد.

وزیران همچنین اعلام کردند که قصد دارند محدودیت های اقتصادی روسیه را تشدید کنند و اشخاص ثالث را برای هر گونه تلاشی مجازات کنند. طفره رفتن و تضعیف اقدامات تحریمی ما. آنها باید “کمک به جنگ روسیه را متوقف کنید، یا با هزینه های سنگین مواجه شوید.” G7 هشدار داد.

این گروه که شامل کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده است، مسکو را به دلیل آغاز عملیات نظامی خود در اوکراین در فوریه 2022 محکوم کرده است.

گروه درون دولتی اقتصادهای پیشرو در دهه 1970 تشکیل شد، اما نفوذ نسبی اقتصادی آن پس از آن کاهش یافته است، زیرا سایر کشورها از جمله برزیل، چین، هند و آفریقای جنوبی به رشد خود ادامه می دهند. به گفته شرکت تحقیقاتی بریتانیایی Acorn Macro Consulting، این چهار، همراه با روسیه، یک گروه غیررسمی به نام BRICS را تشکیل می‌دهند که بیشتر از کشورهای G7 به تولید ناخالص داخلی جهانی کمک می‌کند.


نولاند دارایی های روسیه را تهدید می کند

G7 یکی از ابزارهای اصلی برای تدوین اقدامات تنبیهی، مانند سقف قیمتی برای انرژی روسیه بوده است، که کشورهای عضو به دنبال اعمال تحریم‌های ثانویه علیه خریدارانی هستند که محدودیت‌ها را نقض می‌کنند. در رسانه ها ادعاهایی منتشر شده است مبنی بر اینکه ژاپن نفت خام روسیه را با قیمتی بالاتر از سقف تعیین شده 60 دلار در هر بشکه خریداری می کند.

ایالات متحده و متحدانش گزارش شده 300 میلیارد دلار از ذخایر خارجی روسیه و همچنین دارایی های افراد خصوصی را که به نظر آنها «الیگارشی» نزدیک به دولت روسیه هستند، مسدود کرده اند. کی یف و واشنگتن خواهان این هستند که وجوه مسدود شده به تلاش های بازسازی پس از جنگ در اوکراین اختصاص یابد، اما بسیاری از کشورهای غربی گفته اند که صرفاً مصادره این پول، قوانین آنها را نقض می کند.

هفته گذشته، بانک مرکزی روسیه گزارش داد که ذخایر خارجی این کشور بار دیگر از مرز 600 میلیارد دلار فراتر رفت. بالاترین رکورد تاریخ در 18 فوریه 2022، چند روز قبل از شروع درگیری اوکراین، زمانی که روسیه دارای 643.2 میلیارد دلار ذخایر بود، ثبت شد.

بیشتر بخوانید:
ذخایر روسیه از 600 میلیارد دلار گذشت

روسیه ادعای غرب مبنی بر اینکه عملیات نظامی در اوکراین بی دلیل بوده است را رد می کند و می گوید این در واکنش به جنگ نیابتی علیه مسکو توسط واشنگتن برای تضعیف رقابت در صحنه جهانی بود.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: