FBI به اعتراضات پورتلند نفوذ کرد و شرکت کنندگان را ضبط کرد – گزارش – اخبار RT World

یک گزارش جدید ادعا می کند که دفتر تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) به اعتراضات چپ افراطی در پورتلند نفوذ کرده و جنایات معترضان آنارشیست، ضد فاشیست و عدالت نژادی را ثبت کرده است.

نیویورک تایمز روز چهارشنبه گزارشی را گزارش داد که جزئیات عملیات های جاسوسی FBI را که در اعتراضات عدالت نژادی در شهر و تظاهرات در جریان تحلیف جو بایدن، رئیس جمهور جو بایدن در ژانویه به کار گرفته شد، گزارش کرد.

برخی از ماموران FBI طبق گزارش ها ایستاده بودند شانه به شانه فعالان، دنبال کردن مظنونان خرابکاری برای راهنمایی پلیس محلی به سمت دستگیری و فیلمبرداری مخفیانه. معترضان در طول موج تظاهرات، علیرغم نگرانی برخی از داخل دفتر مبنی بر اینکه چنین عملیاتی می تواند جنجال ایجاد کند.

بنا بر گزارش ها، دو مقام ناشناس به روزنامه گفته اند که برخی از ماموران بوده اند نگران این هستیم که تیم‌ها را با تخلفات نظارتی FBI در دهه‌های گذشته مقایسه کنیم، مانند پروژه‌های COINTELPRO که در دهه‌های 1950 و 1960 به دنبال جاسوسی و مختل کردن گروه‌های فعال مختلف بود.

برخی از ماموران اف بی آی ظاهراً در تلاشی ظاهراً برای ترکیب با معترضان چپ افراطی، که به لباس سیاه پوشیدن و پوشیدن ماسک برای مخفی کردن هویت خود از مجریان قانون شناخته می شوند، لباس سیاه پوشیدند و این عملیات منجر به دستگیری معترضانی شد که به آنها آسیب رساندند. اموال و حمل سلاح.


مرکز ضد تروریسم متهم به نظارت غیرقانونی است

مدیر اجرایی مرکز تحقیقات عدالت اورگان، بابین سینگ، این موضوع را محکوم کرد “تاکتیک های موذیانه” با این استدلال که آنها “بیان متمم اول را آرام کنید و اعتماد به مقامات محلی را از بین ببرید.”

مایک جرمن، مامور ویژه سابق اف بی آی نیز از این عملیات انتقاد کرد و به تایمز گفت که این اداره “باید منابع خود را بر روی گروه هایی متمرکز کند که درگیر خشونت مرگبار هستند، نه خرابکاران.”

طبق گزارش‌ها، عملیات‌های تجسسی ادعا شده تازه‌ترین موردی است که در اورگان علیه معترضان غیرنظامی استفاده شده است. وزارت دادگستری این ماه پس از آن که مرکز ضد تروریسم اورگان TITAN Fusion به نظارت غیرقانونی معترضان محیط زیست – از جمله فعالان بومی آمریکایی – متهم شد که به خط لوله گاز در ایالت اعتراض کردند، شکایت کرد.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: