FBI ادعا می کند چین 50 برابر بیشتر هکر دارد – RT World News

این دفتر به قانونگذاران هشدار داد که پکن یک تهدید سایبری “بی نظیر” برای دولت آمریکا و شهروندان آمریکایی است.

کریستوفر رای، رئیس اف‌بی‌آی مدعی شده است که تعداد هکرهای چینی حداقل از عوامل امنیت سایبری ایالات متحده بیشتر است. “50 به 1” گفت که جمهوری خلق یک برنامه سایبری بزرگتر از مجموع همه قدرت های جهانی دیگر اجرا می کند.

Wray در جلسه استماع کمیته تخصیص مجلس نمایندگان در روز پنجشنبه خطاب به قانونگذاران به تشریح تلاش‌های اخیر این دفتر در زمینه امنیت سایبری و نیازهای مالی آن پرداخت و اظهار داشت که هکرها قادر به اعمال نفوذ هستند. “آسیب بزرگتر از همیشه” در حالی که تاکید ویژه ای بر “تهدید چین.”

مقیاس تهدید سایبری چین بی نظیر است. آنها برنامه هک بزرگتری نسبت به همه کشورهای بزرگ دیگر دارند و اطلاعات شخصی و شرکتی ما را بیشتر از همه کشورهای دیگر، بزرگ یا کوچک، به سرقت برده اند.” وی گفت و افزود که واشنگتن در حال مبارزه با پکن در حوزه سایبری است.

اگر هر یک از عوامل سایبری و تحلیلگران اطلاعاتی اف‌بی‌آی منحصراً روی تهدید چین تمرکز می‌کردند، به شما بفهمانیم که با چه چیزی روبرو هستیم .

رئیس دفتر در ادامه نسبت به حملات سایبری انجام شده توسط سایر کشورهای خارجی از جمله روسیه، ایران و کره شمالی هشدار داد، اما گفت چین بزرگترین خطر برای حریم خصوصی و امنیت ایالات متحده است و به ادعای خود اشاره کرد. “استراتژی چند جانبه” برای پیشی گرفتن از ایالات متحده به عنوان “ابر قدرت جهانی.”

بعلاوه “بازیگران دولت-ملت” Wray همچنین به نگرانی های FBI در مورد مجرمان سایبری خصوصی اشاره کرد و گفت که آژانس اکنون در حال تحقیق است. بیش از 100 نوع باج افزار مختلف، اشاره به شکل رایج بدافزاری است که به دنبال گروگان نگه داشتن اطلاعات کاربر در ازای پرداخت است.


چین مدعی شد آمریکا به دنبال

FBI برای ایجاد حدود 200 موقعیت سایبری اضافی در این دفتر برای مقابله با تهدید ادعا شده از سوی چین، درخواست بودجه کرده است، به‌علاوه بودجه 10.8 میلیارد دلاری پیشنهادی برای سال مالی 2023.

هیچ کشوری وجود ندارد که تهدیدی مهمتر از دولت چین برای نوآوری، ایده های ما، امنیت اقتصادی و امنیت ملی ما باشد. رای ادامه داد. و به همین دلیل است که ما تعداد تحقیقات در مورد تهدیدات چین را حدود 1300 درصد افزایش داده ایم.

مقامات چینی اتهامات آمریکا مبنی بر هک و سرقت اطلاعات را رد کرده و در عوض اتهامات مشابهی را علیه واشنگتن مطرح کرده اند. در اوایل ماه جاری، وزارت خارجه چین ادعا کرد که ایالات متحده اکنون این کشور است “بزرگترین تهدید برای امنیت سایبری جهانی” که به دنبال آن است “هژمونی خود را در فضای مجازی حفظ کند” ترغیب آمریکا به توقف آن “عملیات هک جهانی.”