Dominion Voting Systems بر نقش خود در اخراج تاکر کارلسون تاکید کرد – اخبار RT World

فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، از شرکت می‌خواهد که به ادعای روزنامه‌نگار مبنی بر اخراج فاکس از طرف خود رسیدگی کند.

فرماندار تگزاس، گرگ ابوت، روز شنبه در توییتی از Dominion Voting Systems خواست تا درباره نقش ادعایی خود در اخراج تاکر کارلسون توسط فاکس نیوز توضیح دهد. کارلسون چند روز پیش کارفرمای سابق خود را به اخراج او به عنوان بخشی از توافق با سازنده ماشین های رای گیری متهم کرد.

اگر Dominion بخواهد در آینده با تگزاس تجارت کند، ابتدا باید به سؤالاتی در مورد نقش آنها در خاموش کردن یک روزنامه نگار محافظه کار برجسته پاسخ دهند. ابوت در توییتی با استناد به گزارش های اخیر ادعا کرد “سیستم های رای گیری Dominion خواستار اخراج تاکر کارلسون به عنوان بخشی از یک حل و فصل دعوی شد.” با فاکس نیوز

گزارش شده است که وکلای کارلسون در نامه‌ای که اوایل این هفته ارسال شد، فاکس نیوز را به نقض قرارداد و کلاهبرداری متهم کردند و همچنین ادعا کرد که او به عنوان بخشی از تسویه حساب ۷۸۷.۵ میلیون دلاری شبکه با Dominion از کار اخراج شده است. به طور خاص، وکیل مجری سابق مدعی شد فاکس توافق نامه ای را برای درز نکردن پیام های خصوصی کارلسون به رسانه ها یا استفاده از آنها زیر پا گذاشته است. “برای انجام هرگونه اقدام نامطلوب استخدامی علیه وی” و همچنین قول عدم توافق با Dominion “به نحوی که نشان دهنده تخلف باشد” از طرف او یا به شهرت او آسیب برساند.


تاکر کارلسون به مصاف فاکس – آکسیوس می رود

ادعاهای این نامه بند عدم رقابت در قرارداد کارلسون را باطل می‌کند و او را آزاد می‌کند تا برنامه خبری مبتنی بر توییتر را که او هفته گذشته طعنه زده بود، راه‌اندازی کند.

آکسیوس روز سه شنبه به نقل از منابع داخلی گزارش داد که یکی از اعضای هیئت مدیره فاکس به کارلسون گفته است که او به عنوان بخشی از شهرک سازی Dominion از کار اخراج شده است.

یکی از سخنگویان فاکس نیوز به Axios گفت که اینطور است “کاملا نادرست” که Dominion اخراج کارلسون را بخشی ضروری از توافق کرده بود، در حالی که یک وکیل خارجی برای Dominion تایید کرد که “دومینیون اصرار نداشت که تاکر کارلسون را به عنوان بخشی از توافقنامه اخراج کنند.”

پس از کشف پیام‌های داخلی کارلسون، پرونده افترا علیه فاکس درست زمانی که قرار بود محاکمه شود، حل و فصل شد. ظاهراً محتوای پیام‌ها به قدری نفرت‌انگیز بود که باعث شد شبکه به جای اینکه کارلسون را برای پاسخ دادن به سؤالات در مورد آنچه که نوشته بود، روی جایگاه بگذارد، هزینه پرداخت کند. با این حال، برخی از چگونگی نمونه های گزارش شده – که خشونت گروهی علیه یک معترض آنتیفا را توصیف می کنند، سوال کرده اند “نه چگونه مردان سفید پوست مبارزه می کنند” یا اشاره به بینندگان زن به عنوان “پس از یائسگی” – بحث برانگیزتر از محتوای برنامه های او یا سایر برنامه های فاکس بود.

منابعی که با نیویورک تایمز صحبت کردند با این وجود ادعا کردند که فاکس به قدری منفور شده بود که به فکر استخدام یک شرکت حقوقی خارجی برای بررسی سایر تعهدات احتمالی مرتبط با کارلسون بود. این در حالی است که پیام های او همچنان به افکار عمومی درز کرده است.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: