BioNTech و Pfizer انتظار داده‌های جدید تاثیر متفاوت را در عرض 2 هفته دارند

BioNTech و Pfizer انتظار داده‌های جدید تاثیر متفاوت را «در عرض 2 هفته» دارند

Pfizer، BioNTech چند ماه پیش اقداماتی را انجام داد تا بتواند واکسن mRNA را ظرف شش هفته تطبیق دهد (پرونده)

فرانکفورت آلمان:

BioNTech آلمان روز جمعه اعلام کرد که در حال بررسی فوری است که واکسن ویروس کرونا که با فایزر ساخته شده است تا چه اندازه در برابر نوع جدید B.1.1.529 شناسایی شده در آفریقای جنوبی محافظت می کند.

یکی از سخنگویان گفت: “ما انتظار داریم حداکثر تا دو هفته دیگر داده های بیشتری از آزمایش های آزمایشگاهی داشته باشیم.”

این داده‌ها اطلاعات بیشتری در مورد اینکه آیا B.1.1.529 می‌تواند یک نوع فرار باشد که ممکن است نیاز به تعدیل واکسن ما داشته باشد، در صورت گسترش واکسن در سطح جهانی، ارائه می‌کند.

کشف نوع جدید توسط دانشمندان در آفریقای جنوبی زنگ خطر جهانی را برانگیخته است، در میان نگرانی هایی که جهش های زیاد آن می تواند آن را حتی خطرناک تر از سویه بسیار مسری دلتا کند.

تعدادی از کشورها از جمله بریتانیا، ایتالیا، آلمان و سنگاپور سفر خود را از آفریقای جنوبی و چندین کشور همسایه کاهش داده اند تا از شیوع این نوع ویروس جلوگیری کنند.

BioNTech گفت که نوع B.1.1.529 “به طور قابل توجهی با انواع مشاهده شده قبلی متفاوت است زیرا دارای جهش های اضافی در پروتئین اسپایک است”.

اما گفت که حتی اگر جابجایی آن – که مبتنی بر فناوری جدید mRNA است – نیاز به اصلاح داشته باشد، می‌توان تغییرات را به سرعت انجام داد.

سخنگوی این شرکت گفت: «Pfizer و BioNTech ماه‌ها پیش اقداماتی را انجام داده‌اند تا بتوانند واکسن mRNA را ظرف شش هفته تطبیق دهند و در صورت بروز نوع فرار، دسته‌های اولیه را ظرف 100 روز ارسال کنند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)