6 واکسن به عنوان تقویت کننده، به رهبری فایزر و مدرنا، وعده می دهند

6 واکسن به عنوان تقویت کننده، به رهبری فایزر و مدرنا، وعده می دهند

سطح آنتی بادی چهار هفته پس از تزریق بوستر اندازه گیری شد.

یک مطالعه در بریتانیا که هفت واکسن مختلف کووید-19 را به عنوان دوزهای تقویت کننده آزمایش کرد، نشان داد که بیشتر آنها باعث افزایش آنتی بادی می‌شوند، و عکس‌هایی از Moderna Inc. و Pfizer Inc.-BioNTech SE بهترین عملکرد را داشتند.

نتایج که روز پنجشنبه منتشر شد، واکسن‌ها را روی بیش از 2800 داوطلب 30 ساله و بالاتر که قبلاً دو دوز واکسن AstraZeneca Plc یا Pfizer دریافت کرده بودند، آزمایش کرد. این مطالعه نشان داد که هر هفت واکسن پس از واکسن Astra ایمنی را در مقایسه با دارونما تقویت کردند، در حالی که شش واکسن پس از Pfizer سطح آنتی بادی را افزایش دادند.

با این حال، تغییرات زیادی بین آنتی‌بادی و پاسخ‌های ایمنی سلولی واکسن‌های مختلف وجود داشت که بیشترین افزایش را در واکسن‌های پیام‌رسان-RNA از فایزر و مدرنا مشاهده کرد. سطح آنتی بادی چهار هفته پس از تزریق بوستر اندازه گیری شد.

مشخص نیست که چند دوز از واکسن‌ها برای ایجاد طولانی‌ترین محافظت مورد نیاز است یا اینکه آیا تزریق سالانه کووید مورد نیاز است یا خیر، اما سطح آنتی‌بادی‌های القا شده توسط تعدادی از واکسن‌ها پس از چند ماه کاهش می‌یابد و این موضوع را به دنبال دارد. تقویت کننده ها با گسترش نوع جدید omicron، کشورها به دنبال محافظت از جمعیت خود در سریع ترین زمان ممکن هستند.

واکسن Valneva SE که در کارآزمایی‌ها عملکرد خوبی داشت اما هنوز برای استفاده مجاز نشده است، تنها واکسنی بود که سطح آنتی‌بادی را پس از دو دوز Pfizer در مقایسه با دارونما افزایش نداد، اگرچه این واکسن فقط در حدود 100 مورد آزمایش شد. مردم. این مطالعه نشان داد که هر هفت واکسن برای استفاده به عنوان دوز سوم بی خطر هستند.

سایر واکسن ها

سایر واکسن‌های آزمایش‌شده از جانسون و جانسون، CureVac NV و Novavax Inc بودند. واکسن‌ها 10 تا 12 هفته پس از دوز دوم واکسن‌های Astra یا Pfizer تزریق شدند.

نتایج اولیه این مطالعه برای اطلاع‌رسانی به برنامه تقویت اولیه بریتانیا در ماه سپتامبر، که بر افراد مسن‌تر متمرکز بود و بر تزریق‌های فایزر و مدرنا به عنوان دوز سوم متکی بود، استفاده شد. بریتانیا این هفته با توجه به نوع جدید omicron، عرضه تقویت کننده ها را برای همه بزرگسالان گسترش داد و زمان را از شش ماه پس از دوز دوم به سه کاهش داد.

سائول فاوست، پروفسور ایمونولوژی و بیماری‌های عفونی کودکان و محقق اصلی این مطالعه، در یک نشست خبری گفت: «این داده‌ها مستقیماً با تصمیم‌گیری در این هفته مرتبط است». اگر “کشور یا منطقه ای از جهان فقط یکی از واکسن هایی را داشته باشد که ما آن را تقویت کننده نشان داده ایم، استفاده از آن به عنوان تقویت کننده خوب است و انجام آن بی خطر است. همه چیز مربوط به mRNA نیست.”

بسیاری از واکسن‌ها همچنین پاسخ‌های سلول‌های T خوبی را ایجاد کردند، بازوی دیگری از دفاع ایمنی فرد، اگرچه اثر والنووا به‌عنوان یک تقویت‌کننده کمتر بود.

سه مورد از این واکسن ها هنوز در بریتانیا یا اتحادیه اروپا مجاز نیستند. CureVac واکسن نسل اول خود را در ماه اکتبر پس از نتایج ناامیدکننده آزمایشی کنار گذاشت. انتظار می رود که Novavax در هفته های آینده در اروپا مجوز دریافت کند، در حالی که Valneva باید در اوایل سال آینده از بریتانیا و اتحادیه اروپا چراغ سبز دریافت کند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)