4 کشته در حمله تروریستی در بلوچستان پاکستان: گزارش

4 کشته در حمله تروریستی در بلوچستان پاکستان: گزارش

دو تروریست و دو سرباز در حمله تروریستی در بلوچستان کشته شدند. (نمایندگی)

اسلام آباد:

به گزارش دان، روابط عمومی بین‌سرویس (ISPR) روز جمعه اعلام کرد که در حمله تروریستی به یک اردوگاه نیروهای مرزی (FC) در شهر مسلم باغ بلوچستان، دو تروریست و دو سرباز کشته شدند.

شاخه رسانه ای ارتش گفت که “گروهی از تروریست ها به یک کمپ اف سی در منطقه مسلم باغ در شمال بلوچستان حمله کردند”.

به گزارش داون، در این بیانیه آمده است که عملیات نیروهای امنیتی “برای دستگیری تروریست هایی که در گوشه یک مجتمع ساختمانی محاصره شده اند” در جریان است و تبادل آتش شدید نیز در جریان است.

ISPR در ادامه گفت: “فرمانده سپاه 12 بر عملیات نیروهای امنیتی که در منطقه مسلم باغ در بلوچستان انجام می شود، نظارت می کند، جایی که تروریست ها در گوشه ای قرار گرفته اند.”

از زمانی که مذاکرات با تحریک طالبان پاکستان (TTP) در نوامبر سال گذشته شکست خورد، این گروه حملات خود را به ویژه هدف قرار دادن پلیس در خیبر پختونخوا و مناطق هم مرز با افغانستان تشدید کرده است.

به گزارش داون، طی چند ماه گذشته، وضعیت نظم و قانون در کشور بدتر شده است و گروه های تروریستی حملاتی را تقریباً مصون از مجازات در سراسر کشور انجام می دهند.

در اوایل ماه جاری، کارشناسان در یک بحث هشدار دادند که تحریک طالبان پاکستان با جدایی‌طلبان بلوچ و گروه‌های شبه‌نظامی محلی مستقر در خیبر پختونخوا و بلوچستان ارتباط برقرار می‌کند — تحولی که احتمالاً وضعیت امنیتی ناامن را در کشور تشدید خواهد کرد.

به گزارش داون، در اول آوریل، چهار سرباز در یک حمله تروریستی در امتداد مرز پاکستان و ایران در بخش جلگی در منطقه کچ بلوچستان کشته شدند.

در 10 مارس، پنج تروریست توسط نیروهای امنیتی در عملیات های اطلاعاتی (IBO) در وزیرستان شمالی و جنوبی کشته شدند. در 8 مارس، شش تروریست توسط نیروهای امنیتی در یک IBO در منطقه عمومی دتا خیل وزیرستان شمالی کشته شدند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط موسسه مطالعات درگیری و امنیتی پاکستان، یک اندیشکده مستقر در اسلام آباد، ژانویه 2023 یکی از مرگبارترین ماه ها از ژوئیه 2018 بوده است، زیرا 134 نفر جان خود را از دست داده اند – افزایش 139 درصدی – و دان گزارش داد که 254 نفر در حداقل 44 حمله ستیزه جویان در سراسر کشور مجروح شدند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)