3 رهبر دیگر در 24 ساعت از حزب عمران خان خارج شدند، خشونت 9 مه را محکوم کردند

3 رهبر دیگر در 24 ساعت از حزب عمران خان خارج شدند، خشونت 9 مه را محکوم کردند

حزب عمران خان همچنان شاهد استعفای ولگردی و استعفای پس از خشونت های 9 مه در سراسر کشور است.

اسلام آباد:

سه تن از رهبران حزب تحریک انصاف پاکستان روز پنجشنبه اعلام کردند که از حزب به رهبری عمران خان خارج می شوند. به گزارش ژئو نیوز، با این کار، لیست بزرگی از رهبران حزب را پس از شورش های 9 مه ترک کردند.

ملکه بخاری در یک کنفرانس مطبوعاتی در اسلام آباد گفت: من حوادث نهم ماه مه را محکوم می کنم. برای هر پاکستانی حوادث نهم می بسیار دردناک است.

بخاری با اعلام “انفصال” خود از حزب گفت که تحت اجبار نبوده و “هیچ کس مرا مجبور به گرفتن این تصمیم نکرده است”.

به گزارش ژئو نیوز، او گفت: “من به عنوان یک وکیل، می خواهم نقش مثبتی در پاکستان داشته باشم. همچنین می خواهم زمانی را با خانواده خود بگذرانم.”

بخاری ساعاتی پس از آزادی از زندان آدیالا، حزب را ترک کرد، جایی که پس از دستگیری تحت بخش 4 حفظ نظم عمومی به آنجا فرستاده شد.

بخاری در یک مطبوعاتی از تصمیم مقامات برای بررسی وقایع 9 مه حمایت کرد و گفت که افراد پشت سر حوادث خشونت آمیز باید مجازات شوند.

وی افزود: وقتی از خط قرمزها عبور کرد، باید طبق قانون عمل شود.

چیما در یک کنفرانس مطبوعاتی جداگانه گفت که او و همسرش به دلیل خشونت هایی که پس از دستگیری رئیس حزب تحریک انصاف رخ داد، نمی توانند به حزب تحت رهبری خان ادامه دهند.

او گفت: “من خودم آنجا در خانه فرماندهی سپاه بودم. دیدن آنچه در آنجا اتفاق می افتد ناراحتم کرد. افرادی که در این کار دست داشتند باید مجازات شوند.”

او گفت که اگر کارگرانش خشن باشند، شکست یک حزب است.

“این حرفه [..] در خون ماست… ترک سیاست تصمیم آسانی نبود. به گزارش ژئو نیوز، چیما افزود: شما در سیاست به ملت خدمت می کنید، اما نه به قیمت نیروهای مسلح… نه به قیمت افرادی که از کشور محافظت می کنند.

اسد عمر وزیر دارایی سابق پاکستان از سمت دبیرکلی تحریک انصاف پاکستان کناره گیری کرد. این اعلامیه توسط عمر اندکی پس از آزادی او از زندان آدیالا، روزنامه اکسپرس تریبون پاکستان منتشر شد.

عمر تصمیم خود را روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در باشگاه ملی مطبوعات در اسلام آباد اعلام کرد.

وی در کنفرانس مطبوعاتی گفت: “در این شرایط امکان رهبری حزب برای من وجود ندارد. من به عنوان دبیرکل و عضو کمیته مرکزی حزب تحریک انصاف استعفا می دهم.”

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)