2 مهمان هتل بدون تماس، نوع Omicron COVID-19 دریافت کردند. اطلاعات دوربین مدار بسته دانشمندان را نگران می کند

2 مهمان هتل بدون تماس، Omicron را دریافت کردند.  اطلاعات دوربین مدار بسته دانشمندان را نگران می کند

انتقال Omicron بین دو فرد کاملاً واکسینه شده در هتلی در هنگ کنگ شناسایی شد.

نوع omicron در بین دو مسافر کاملاً واکسینه شده در راهروی یک هتل قرنطینه هنگ کنگ پخش شد و نشان می دهد که چرا سویه ویروس کرونا بسیار جهش یافته مقامات بهداشتی را نگران کرده است.

محققان دانشگاه هنگ کنگ در مطالعه‌ای اعلام کردند که فیلم دوربین مدار بسته تلویزیونی نشان می‌دهد که نه شخصی اتاق خود را ترک کرده و نه تماسی با آن‌ها داشته است، و هنگامی که درهای مربوطه برای جمع‌آوری غذا باز می‌شود، انتقال هوا باقی می‌ماند یا محتمل‌ترین حالت انتشار آزمایش کووید است. جمعه در ژورنال Emerging Infectious Diseases.

Omicron، با تعداد “بی سابقه” جهش در پروتئین اسپایک، این نگرانی را ایجاد کرده است که می تواند از حفاظت ناشی از واکسن فرار کند، افزایش موارد کووید را بدتر کند و تلاش ها برای بازگشایی اقتصادها را ناکام بگذارد. یک دانشمند سازمان بهداشت جهانی هفته گذشته گفت: حدود 450 محقق در سراسر جهان مطالعات فوری را برای درک میزان تأثیر جهش های omicron بر اثربخشی واکسن و افزایش قابلیت انتقال آن در یک تلاش جهانی که ممکن است در چند روز آینده پاسخ دهد، آغاز کرده اند.

Haogao Gu، Leo Poon و همکارانش در این مطالعه نوشتند: “تشخیص انتقال نوع Omicron بین دو فرد کاملاً واکسینه شده در راهروی یک هتل قرنطینه، این نگرانی بالقوه را برجسته کرده است.”

موارد ابتلا به کووید-19 طی ماه گذشته در بخش‌هایی از آفریقای جنوبی به‌طور تصاعدی افزایش یافته است و موج چهارم این بیماری همه‌گیر را به‌وجود آورده است. ده ها کشور عفونت های omicron را شناسایی کرده اند. وزارت بهداشت روز یکشنبه گفت در سنگاپور، موارد “بیشتر علائم خفیف را نشان داده اند و تاکنون هیچ مورد مرگ و میر مربوط به omcron گزارش نشده است.” با این حال، هنوز برای نتیجه گیری در مورد شدت سویه زود است و omicron همچنان یک “تهدید ناشناخته” است.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)