2 مقام FlyDubai به دلیل شایعات مربوط به حمله پرندگان از فرودگاه کاتماندو محروم شدند: گزارش

2 مقام FlyDubai به دلیل شایعات مربوط به حمله پرندگان از فرودگاه کاتماندو محروم شدند: گزارش

خلبان به فرودگاه کاتماندو اطلاع داد که مشکل حل شده است (نمایندگی)

کاتماندو:

مقام هوانوردی مدنی نپال روز سه‌شنبه دو مدیر شرکت هواپیمایی FlyDubai را از ورود به فرودگاه بین‌المللی Tribhuvan (TIA) “به دلیل انتشار شایعه برخورد پرنده” مربوط به هواپیمای این شرکت هواپیمایی مستقر در خلیج فارس منع کرد.

هواپیمای فلای دبی که روز دوشنبه با 168 سرنشین از فرودگاه کاتماندو بلند شد و در یکی از موتورهای آن دچار مشکل شد، صبح سه شنبه به سلامت در دبی فرود آمد.

پرواز کاتماندو – دبی FlyDubai در ساعت 21:20 روز دوشنبه هنگام برخاستن از زمین با مشکل مواجه شد. این هواپیما در آسمان کاتماندو گردش کرد و در منطقه دادینگ واقع در غرب کاتماندو به آسمان رسید.

خلبان بعداً به کنترل کنندگان ترافیک هوایی در فرودگاه کاتماندو اطلاع داد که مشکل حل شده است و هواپیما به سمت مقصد خود، دبی حرکت کرد.

هواپیما با یکی از موتورهایش مشکل داشت و بخشی از هواپیما آتش گرفت. پس از بررسی تمام نشانگرها، خلبان هیچ مشکل دیگری در موتور پیدا نکرد، به سمت مقصد پرواز کرد و در آنجا به سلامت فرود آمد.

با وجود مشکل موتور، هواپیما به سمت مقصد پرواز کرد. اما صفحه رسمی FlyDubai مدعی شد که هواپیما مورد اصابت یک پرنده قرار گرفته است.

سازمان هوانوردی مدنی نپال (CAAN) این ادعا را رد کرد و گفت که هواپیما در طول این حادثه با پرنده برخورد نکرده است. CAAN علیه دو تن از مدیران FlyDubai اقدام کرده است.

CAAN در بیانیه ای اعلام کرد: «در حالی که دو مدیر FlyDubai شایعه ای مبنی بر برخورد پرنده در پرواز کاتماندو-دبی منتشر کردند، علیه مدیر کشور و مدیر فرودگاه FlyDubai اقدام شد.

به گزارش CAAN، دو مدیر FlyDubai از ورود به فرودگاه منع شده‌اند و پاس‌های فرودگاهی آنها نیز غیرفعال شده است.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)