2 فضانورد برای پیاده‌روی فضایی برای جایگزینی آنتن معیوب ایستگاه فضایی تنظیم شدند

2 فضانورد برای پیاده‌روی فضایی برای جایگزینی آنتن معیوب ایستگاه فضایی تنظیم شدند

این عملیات پس از دریافت اطلاعیه ناسا از هشدار ایالات متحده در مورد تهدید برخورد آوار جدید به تعویق افتاد.

دو فضانورد ناسا روز پنجشنبه برای جایگزینی یک آنتن معیوب در ایستگاه فضایی بین‌المللی به پیاده‌روی فضایی رفتند و ناسا با خطری که ناسا آن را با حداقل خطر ناشی از بقایای مداری به جا مانده از آزمایش موشک روسی هفته‌ها پیش می‌خواند، مواجه شدند.

راهپیمایی فضایی برنامه ریزی شده 6 و 1/2 ساعته در ساعت 7:10 صبح به وقت شرقی (1210 به وقت گرینویچ) هنگامی که فضانوردان توماس مارشبرن و کایلا بارون از محفظه هوایی آزمایشگاه تحقیقاتی مداری در حدود 250 مایل (400 کیلومتر) بالاتر از زمین خارج شدند، آغاز شد. کار آنها.

کنترل ماموریت به فضانوردان هنگام خروج از قفل هوایی گفت: “خورشید در حال طلوع است و شما تا چند دقیقه دیگر بر فراز آمریکای جنوبی خواهید بود.”

شروع “فعالیت برون خودرویی” (EVA) به دنبال یک تاخیر 48 ساعته ناشی از هشدار زباله های مداری – که گمان می رود اولین تعویق در بیش از دو دهه تاریخ ایستگاه فضایی باشد – که ناسا بعدها آن را بی اهمیت تلقی کرد.

منشاء زباله های مورد بحث توسط ناسا نامشخص باقی مانده است، اگرچه یک سخنگوی آن گفت هیچ نشانه ای از قطعات ماهواره از کار افتاده که روسیه اوایل ماه جاری با آزمایش موشکی آن را تکه تکه کرده است، وجود ندارد.

سفر پنجشنبه پنجمین راهپیمایی فضایی برای مارشبرن، 61 ساله، پزشک پزشکی و جراح سابق پرواز با دو سفر قبلی به مدار، و اولین سفر بارون، 34 ساله، افسر زیردریایی نیروی دریایی ایالات متحده و مهندس هسته ای در اولین پرواز فضایی خود برای ناسا است.

هدف آنها حذف یک مجموعه آنتن ارتباطی رادیویی باند S معیوب است که اکنون بیش از 20 سال از عمر آن می گذرد و آن را با یک یدکی که در خارج از ایستگاه فضایی ذخیره شده است جایگزین کنند.

به گفته ناسا، ایستگاه فضایی به آنتن‌های دیگری مجهز است که می‌توانند عملکردهای مشابهی را انجام دهند، اما نصب یک سیستم جایگزین سطح ایده‌آلی از افزونگی ارتباطات را تضمین می‌کند.

مارشبرن با بارون کار خواهد کرد در حالی که در انتهای بازوی روباتیکی قرار دارد که توسط فضانورد آلمانی ماتیاس مورر از آژانس فضایی اروپا و با کمک راجا چاری، خدمه ناسا از داخل مانور داده شده است.

این چهار نفر در 11 نوامبر با کپسول SpaceX Crew Dragon که از مرکز فضایی کندی در فلوریدا پرتاب شد، به ایستگاه فضایی رسیدند و به دو فضانورد روسی و یک فضانورد ناسا، مارک ونده هی، پیوستند که قبلاً در این پست در مدار قرار داشتند.

چهار روز بعد، آزمایش موشک ضد ماهواره‌ای که روسیه بدون اخطار انجام داد، یک میدان زباله در مدار پایین زمین ایجاد کرد و هفت خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی را مجبور کرد تا در سفینه‌های فضایی لنگر انداخته‌شان پناه بگیرند تا امکان فرار سریع تا رفع خطر فوری فراهم شود. ناسا گفت.

به گفته دانا وایگل، معاون مدیر برنامه ISS ناسا، ابر باقیمانده از زباله های ماهواره منفجر شده از آن زمان پراکنده شده است.

وایگل روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که ناسا محاسبه کرده است که قطعات باقیمانده همچنان خطر پس‌زمینه کمی بالاتری برای کل ایستگاه فضایی دارند و خطر سوراخ کردن لباس‌های راهپیمایان فضایی را در مقایسه با قبل از آزمایش موشکی روسیه، 7 درصد بیشتر می‌کنند.

ناسا تشخیص داد که این سطوح خطر در محدوده قابل قبولی قرار دارند و آماده‌سازی برای پیاده‌روی فضایی در روز سه‌شنبه همانطور که از ابتدا برنامه‌ریزی شده بود، ادامه داد، فقط برای کنترل مأموریت تا مأموریت EVA را چند ساعت قبل از شروع به تعویق بیاندازد.

این عملیات پس از دریافت اخطار ناسا از سوی ردیاب‌های فضایی ارتش ایالات متحده مبنی بر خطر برخورد با زباله‌های تازه کشف‌شده به تعویق افتاد. ناسا بعداً به این نتیجه رسید که هیچ خطری برای راهپیمایان فضایی یا ایستگاه وجود ندارد و تعویض آنتن برای صبح پنجشنبه مجدداً برنامه ریزی شد.

گری جردن، سخنگوی ناسا گفت، تمرین روز پنج‌شنبه بیست و چهل و پنجمین راهپیمایی فضایی در حمایت از مونتاژ و نگهداری از ایستگاه فضایی است و اولین تمرین ثبت شده است که به دلیل هشدار زباله‌ها به تأخیر افتاده است.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)