2 خردسال به دلیل تیراندازی در جشن تولد نوجوان آمریکایی که منجر به کشته شدن 4 نفر شد، دستگیر شدند

2 خردسال به دلیل تیراندازی در جشن تولد نوجوان آمریکایی که منجر به کشته شدن 4 نفر شد، دستگیر شدند

واشنگتن:

پلیس روز چهارشنبه گفت که دو نوجوان را دستگیر کرده و آنها را به قتل متهم کرده است که به خاطر تیراندازی در جشن تولد Sweet 16 در یک شهر کوچک آلاباما که چهار کشته و 32 زخمی برجای گذاشت.

خشونت آخر هفته در جامعه تنش‌آمیز دادویل در جنوب ایالات متحده تنها یکی از چندین تیراندازی دسته‌جمعی در روزهای اخیر بود که ملتی را گرفتار کرده است که مملو از سلاح‌های گرم است و هر سال ده‌ها هزار کشته بر اثر تیراندازی تحمل می‌کند.

آژانس اجرای قانون آلاباما (ALEA) مظنونان را که اواخر روز سه شنبه پس از سه روز تحقیق و تعقیب و گریز دستگیر شدند، تای ریک مک کالو، 17 ساله و تراویس مک کالو، 16 ساله، شناسایی کرد و گفت که هر کدام به چهار فقره “قتل بی احتیاط” متهم شده اند.

مظنونان اهل توسکگی، شهری در 30 مایلی (48 کیلومتری) جنوب دادویل هستند.

مایک سگرست دادستان منطقه گفت، علیرغم اینکه این زوج خردسال هستند، به عنوان بزرگسال تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت، و خاطرنشان کرد که چهار قربانی که در بیمارستان بستری هستند در وضعیت وخیمی هستند.

سگرست به خبرنگاران گفت: “ما مطمئن خواهیم شد که هر یک از این قربانیان عدالت دارند و نه فقط متوفی.”

مقامات ایالتی و محلی برای چند روز به دلیل عدم ارائه جزئیات مهم در مورد خشونت، از جمله اینکه آیا مظنونان آزاد بودند یا در تیراندازی کشته یا زخمی شده بودند، با انتقاد مردم مواجه بودند.

مقامات هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد انگیزه احتمالی تیراندازان از این حمله مرگبار که ده ها قربانی آن بیشتر در سنین نوجوانی بوده اند، ارائه نکرده اند.

پس از دستگیری‌ها، جرمی بورکت، گروهبان ALEA، از مردمی که در یک استودیوی رقص اجاره‌ای در دادویل در این مهمانی حضور داشتند، درخواست کرد که “شجاعت شخصی” را داشته باشند تا آنچه را که شاهد بودند به پلیس بگویند.

فیلستاویوس داودل 18 ساله در میان کشته شدگان بود که خواهرش روز شنبه تولد 16 سالگی خود را جشن می گرفت.

داودل یک ورزشکار موفق دبیرستانی بود که بورسیه ای برای فوتبال در دانشگاه ایالتی جکسونویل دریافت کرده بود.

به گزارش رسانه های محلی، این جشن زمانی به خشونت کشیده شد که مادر دختر تولد به مهمانان گفت که او متوجه شده بود که مردم مسلح هستند و از آنها خواسته بود که آنجا را ترک کنند.

اپیدمی خشونت با اسلحه در آمریکا هیچ نشانه ای از کاهش نشان نداده است. تیراندازی آلاباما تنها چند روز پس از آن رخ داد که یک کارمند بانک پنج نفر را در محل کار خود در کنتاکی کشت.

همچنین مجموعه‌ای از تیراندازی‌ها وجود داشته است که در آن افراد به اشتباه زنگ در را به صدا درآورده‌اند، به خانه اشتباه نزدیک شده‌اند، یا وارد خودروی پارک شده اشتباه شده‌اند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)