19 نفر در دومین شب شورش هلند به دلیل محدودیت های کووید دستگیر شدند

19 نفر در دومین شب شورش هلند به دلیل محدودیت های کووید دستگیر شدند

روز جمعه، یک “عیاشی خشونت” در روتردام رخ داد که طی آن 51 مظنون دستگیر شدند.

لاهه:

پلیس هلند روز یکشنبه اعلام کرد 19 نفر را به دلیل شورش در لاهه پس از آن که این کشور توسط دومین شب خشونت به دلیل اقدامات دولت برای ویروس کرونا لرزید، دستگیر کرده است.

افسران با تجهیزات ضد شورش صدها تظاهرکننده را که شنبه شب دوچرخه‌ها و یک موتورسیکلت برقی را در وسط یک چهارراه شلوغ انباشته شده بودند به آتش کشیدند. یک ماشین آب پاش آتش را خاموش کرد.

پلیس لاهه در بیانیه ای اعلام کرد: پلیس همچنین با آتش بازی های سنگین و پرتاب سنگ از پشت بام ها پرتاب شد.

مأموران در مجموع 19 مورد را به اتهام توهین و توهین دستگیر کردند.

خبرنگاران خبرگزاری فرانسه شاهد بودند که پلیس ضدشورش پس از فریاد زدن سرنشینان بر سر پلیس، زنی را از یک خودروی عبوری بیرون کشیده و او را در ون پلیس سوار کرد.

پلیس گفت که در جریان ناآرامی ها در حالی که سنگی که توسط آشوبگران پرتاب شده بود، شیشه آمبولانس عبوری حامل یک بیمار را شکست، پنج افسر پلیس مجروح شدند.

رسانه‌های هلندی اعلام کردند که شورش‌ها در شهر اورک مرکزی «کمربند کتاب مقدس» و شهرهای استان لیمبورگ جنوبی رخ داد، در حالی که هواداران خشمگین دو مسابقه فوتبال در پشت درهای بسته را به دلیل قوانین ویروس کرونا مختل کردند.

جمعه شب در شهر بندری روتردام یک “عجیب خشونت” رخ داد که طی آن سه نفر در تیراندازی پلیس زخمی شدند و 51 مظنون دستگیر شدند.

فرد گراپرهاوس، وزیر دادگستری و امنیت، به شبکه تلویزیونی NPO گفت: برخی از آشوب‌گران با هولیگان‌های فوتبال و “گروه‌هایی که اغلب با انواع دیگر جنایات سازمان‌یافته ارتباط دارند” ارتباط داشتند.

هلند شنبه گذشته با حداقل سه هفته محدودیت به اولین قرنطینه نسبی زمستانی اروپای غربی بازگشت و اکنون در حال برنامه ریزی برای ممنوعیت ورود افراد واکسینه نشده به برخی از مکان ها، به اصطلاح گزینه 2G است.

این کشور در ماه ژانویه پس از اعمال مقررات منع آمد و شد توسط دولت در دهه های اخیر، متحمل بدترین شورش های خود شد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)