13 مورد Omicron در هلند تأیید شد – RT World News

مقامات بهداشتی هلند روز یکشنبه اعلام کردند که حداقل 13 مورد از نوع جدید Omicron Covid-19 در هلند تایید شده است. سویه با تعداد زیادی جهش نگرانی هایی را در سراسر جهان برانگیخته است.

موسسه ملی بهداشت هلند (RIVM) در بیانیه ای اعلام کرد که تمامی موارد در مسافرانی که در اوایل هفته جاری با پروازهایی از آفریقای جنوبی به هلند آمده اند پیدا شده است و افزود که تحقیقات هنوز تکمیل نشده است. “نوع جدید ممکن است در نمونه های آزمایشی بیشتری یافت شود.”

ادامه مطلب


جهش Omicron در مقایسه با Delta در تصویر اول

RIVM گفت که مقامات بهداشتی در 26 نوامبر مجموعاً 624 مسافر از آفریقای جنوبی را آزمایش کردند و افزود که تاکنون 61 نفر از آنها مثبت شده اند.

همه افرادی که از آفریقای جنوبی و همچنین از بوتسوانا، مالاوی، لسوتو، اسواتینی، نامیبیا، موزامبیک و زیمبابوه وارد هلند می شوند اکنون باید آزمایش شوند و تا زمانی که نتایج آنها مشخص شود، حتی اگر واکسینه شده باشند، قرنطینه شوند. گفت.

سویه، رسماً a “نوعی نگرانی” توسط سازمان بهداشت جهانی در روز جمعه، اولین بار در اوایل این ماه در بوتسوانا شناسایی شد. تعداد جهش‌های آن بسیار بیشتر از سویه بسیار مسری دلتا است که در بسیاری از مناطق جهان از جمله اروپا رایج بوده است. Omicron به طور خاص دارای جهش در مناطقی است که به طور مستقیم با سلول های انسانی مطابق با سنبله آن در تعامل است.

نوع جدید حداقل در یک منطقه در جنوب آفریقا غالب شده است و به سرعت در خارج از منطقه گسترش یافته است، با مواردی که به زودی در هنگ کنگ، اسرائیل، بلژیک، آلمان و روز شنبه در بریتانیا تایید شد.