13 مورد جدید از نوع کووید در میان مسافران آفریقای جنوبی در هلند

هلندی

موارد مثبت در هتلی در نزدیکی فرودگاه اسخیپول آمستردام در قرنطینه نگهداری می شوند. (فایل)

لاهه:

مقامات بهداشتی هلند روز یکشنبه گفتند که حداقل 13 مورد از سویه جدید Omicron را در بین مسافران دو پرواز از آفریقای جنوبی کشف کرده اند.

این عفونت ها پس از آن کشف شد که 61 نفر از 600 مسافر دو هواپیمای KLM هنگام ورود به فرودگاه اسخیپول آمستردام در روز جمعه آزمایش کووید-19 مثبت داشتند.

هوگو دی جونگ، وزیر بهداشت هلند گفت: «غیر قابل تصور» نیست که موارد دیگری از نوع عفونی Omicron در هلند وجود داشته باشد.

موسسه ملی بهداشت عمومی (RIVM) در بیانیه ای گفت: “نوع Omicron تاکنون در 13 مورد از تست های مثبت شناسایی شده است. تحقیقات هنوز کامل نشده است.”

“نمونه جدید ممکن است در نمونه های آزمایشی بیشتری یافت شود.”

61 مسافر مبتلا به کووید مثبت تقریباً همه در هتلی در نزدیکی فرودگاه اسخیپول در قرنطینه هستند، در حالی که تعدادی از آنها مجاز به قرنطینه خانگی هستند.

مسافرانی که نتیجه آزمایش آنها منفی بود نیز در صورت ماندن در هلند باید در خانه ایزوله شوند، اما سایرین اجازه داشتند به سفر خود ادامه دهند.

دی یونگ به خبرنگاران گفت: «ما کنترل خواهیم کرد که آیا آنها به این قوانین پایبند هستند یا خیر.

هلند اکنون آزمایشات خود را برای مسافرانی از آفریقای جنوبی، بوتسوانا، مالاوی، لسوتو، سوازیلند، نامیبیا، موزامبیک و زیمبابوه در منطقه ای که برای اولین بار نوع جدید شناسایی شد، افزایش می دهد.

دی جونگ گفت: “ما از افرادی که از این منطقه می آیند درخواست فوری داریم تا در اسرع وقت آزمایش شوند.”

– ‘ما نگرانیم’ –

موارد جدید این نگرانی را ایجاد می کند که نوع آن در هلند بیشتر شده است، آخرین مورد در یک سری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان، بریتانیا و بلژیک که Omicron در آنها شناسایی شده است.

دی یونگ گفت: غیرقابل تصور نیست که موارد بیشتری در هلند وجود داشته باشد. “بله، ما نگران هستیم. اما چقدر هنوز نمی دانیم.”

وزیر افزود: آنچه اکنون مهم است این است که انگشت خود را روی نبض نگه داریم.

محدودیت‌های سخت‌گیرانه‌تر و از پیش اعلام‌شده کووید از روز یکشنبه در هلند به اجرا درآمد و بارها، رستوران‌ها و اکثر مغازه‌ها در ساعت 5 بعد از ظهر بسته شدند.

برخی از مسافران این دو پرواز آفریقای جنوبی در حالی که منتظر آزمایش بودند، یک مصیبت چند ساعته را بازگو کردند که یکی از آنها آن را “راهروی خطوط هوایی مرکزی دیستوپیا” توصیف کرد.

استفانی نولن، خبرنگار بهداشت جهانی نیویورک تایمز، گفت که مسافران، از جمله نوزادان و کودکان نوپا، دور هم جمع شده‌اند و منتظر آزمایش هستند، در حالی که «هنوز 30 درصد از مردم از ماسک استفاده نمی‌کنند یا فقط از دهان خود استفاده می‌کنند».

زمانی که مقامات هلندی ممنوعیت سفر اتباع غیرهلندی و اتحادیه اروپا به این کشور را در روز جمعه اعلام کردند، هر دو پرواز از قبل برقرار بود.

رسانه‌های هلندی می‌گویند که افراد واکسینه شده قبل از سوار شدن به هواپیما نیازی به انجام آزمایشات CPR Covid نداشته‌اند.

یک گروه آسوده متشکل از 161 مسافر با پروازی از ژوهانسبورگ روز شنبه تحت محدودیت‌های شدیدتر از آفریقای جنوبی به هلند بازگشتند، در حالی که 107 مسافر از سوار شدن به هواپیما منع شدند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)