10 نکته در مورد دستگیری عمران خان

تکاوران به شدت مسلح، خودروی زرهی: 10 نکته در مورد دستگیری عمران خان

عمران خان همه پرونده های علیه خود را به عنوان قربانی سیاسی رد کرده است. (فایل)

دهلی نو:
عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان بعد از ظهر امروز در حالی که برای رسیدگی به پرونده فساد در دادگاه عالی اسلام آباد حضور داشت، توسط محیط بانان شبه نظامی بازداشت شد. تصاویر، پرسنلی را نشان می‌داد که با وسایل کنترل شورش او را با یک ون دور می‌کردند.

در اینجا 10 آخرین پیشرفت در این پرونده آمده است:

 1. عمران خان که از لاهور به اسلام آباد پایتخت فدرال سفر کرده بود، هنگامی که در یک پرونده فساد در دادگاه حاضر شد، بازداشت شد.

 2. پلیس اسلام آباد گفت که او در پرونده القادر تراست – یکی از بیش از 100 پرونده ثبت شده علیه او، دستگیر شده است.

 3. فواد چودری، دستیار این پیرمرد 70 ساله، در یک پیام ویدئویی گفت که ساختمان دادگاه توسط نیروهای امنیتی که خان را دستگیر کردند، “حمله” شد.

 4. با این حال، رعنا صنا الله، وزیر پاکستان، در توییتی نوشت که عمران خان علیرغم صدور چندین اخطار در دادگاه حاضر نشد. وی به دلیل ضرر و زیان به بیت المال دستگیر شد. او گفت که هیچ خشونتی با او انجام نشده است.

 5. بر اساس گزارش ها، اندکی پس از ورود خان به دروازه دادگاه عالی اسلام آباد، گروه هایی از نیروهای شبه نظامی و نفربرهای زرهی به دنبال او وارد شدند.

 6. این دستگیری یک روز پس از آن صورت می گیرد که ارتش قدرتمند خان را به طرح اتهامات بی اساس علیه یک افسر ارشد ارتش متهم کرده بود.

 7. پرونده قدیر تراست مربوط به اتهامات مربوط به واگذاری زمین به ارزش 530 میلیون روپیه به القادر تراست، متعلق به رئیس حزب تحریک انصاف آقای خان و همسرش است.

 8. عمران خان از زمان برکناری خود از طریق رای عدم اعتماد در آوریل سال گذشته با پرونده های متعددی روبرو بوده است. او همه این موارد را به عنوان قربانی شدن سیاسی توسط اتحاد حاکم رد کرده است.
  در بیشتر موارد،

 9. در صورت محکومیت، آقای خان از تصدی مناصب دولتی منع می شود و انتخابات سراسری در نوامبر برگزار می شود.

 10. تلاش‌های قبلی برای دستگیری او از خانه‌اش در لاهور منجر به درگیری‌های شدید بین هوادارانش و پرسنل اجرای قانون شد.