10 حقیقت درباره بزرگترین موشک جهان که در طول پرواز آزمایشی منفجر شد

10 حقیقت درباره بزرگترین موشک جهان که در طول پرواز آزمایشی منفجر شد

کشتی فضایی قادر به حمل خدمه و محموله به مدار زمین، ماه، مریخ است.

استارشیپ اسپیس ایکس، قدرتمندترین موشکی که تا کنون ساخته شده است، درست پس از بلند شدن در طی یک پرواز آزمایشی امروز در تگزاس منفجر شد.

در اینجا 10 واقعیت در مورد موشک استارشیپ اسپیس ایکس وجود دارد

  1. Starship یک سیستم حمل و نقل کاملاً قابل استفاده مجدد است که برای حمل هر دو – انسان و محموله به مدار زمین، ماه و فراتر از آن طراحی شده است.

  2. استارشیپ قدرتمندترین پرتابگر جهان است که قادر است تا 150 تن سوخت قابل استفاده مجدد را حمل کند.

  3. کشتی ستاره ای قادر به حمل خدمه و محموله به مدار زمین، ماه، مریخ و فراتر از آن است و قادر است نقطه به نقطه را به زمین حمل کند، که امکان سفر به هر نقطه از جهان را در یک ساعت یا کمتر فراهم می کند.

  4. Starship قادر است تا 100 نفر را در پروازهای طولانی مدت و بین سیاره ای حمل کند که به ارسال ماهواره کمک می کند.

  5. به دلیل مشکل فشار در مرحله تقویت کننده، پرواز استارشیپ 48 ساعت در روز دوشنبه، درست چند دقیقه قبل از زمان برنامه ریزی شده به تعویق افتاد.

  6. ناسا Starship را برای انتقال انسان به ماه در اواخر سال 2025 برای ماموریت Artemis III، اولین ماموریت ماه از زمان پایان برنامه آپولو در سال 1972، انتخاب کرد.

  7. تقویت کننده مرحله پایین Super Heavy و کشتی Starship در مرحله بالایی طراحی شده اند تا به عنوان اجزای قابل استفاده مجدد برای انجام ورود مجدد به زمین برای فرودهای نرم استفاده شوند.

  8. اگر پرواز آزمایشی موفقیت آمیز بود، تقویت کننده Super Heavy شروع یک پرواز برگشت کنترل شده را قبل از فرو رفتن در خلیج مکزیک انجام می داد.

  9. استارشیپ ایلان ماسک به گونه ای طراحی شده است که دو برابر قدرتمندتر از سیستم پرتاب فضایی خود ناسا (SLS) باشد که اولین پرواز بدون خدمه خود را در نوامبر سال گذشته به مدار زمین انجام داد.

  10. اگر پرواز آزمایشی موفقیت آمیز بود، Starship و Super Heavy، تقویت کننده سیستم پرتاب استارشیپ، نقطه عطفی در جاه طلبی SpaceX ایلان ماسک برای فرستادن انسان به آن زمان و به مریخ بودند.