1 کشته و چندین زخمی در فروریختن ساختمان نیویورک – RT World News

امدادگران مجبور شدند از پهپادها و یک سگ رباتیک برای جستجوی بازماندگان در ساختار بسیار ناپایدار استفاده کنند.

بر اثر ریزش یک پارکینگ در شهر نیویورک، یک نفر کشته و حداقل پنج نفر مجروح شدند. “بسیار خطرناک” عملیات نجات در میان ترس از تسلیم شدن بقیه ساختمان.

واقع در منهتن پایین، نه چندان دور از شهرداری، بخش بزرگی از ساختمان در حوالی ساعت 4 بعدازظهر سه‌شنبه بعدازظهر غار کرد و طبقه اول آن تا انتها تا زیرزمین در یک ساختمان فرو رفت. “پنکک” به گفته کازیمیر ویلنچیک، سرپرست کمیسیون ساختمان های شهر، فروریختن.

سازمان آتش نشانی شهر نیویورک تایید کرد که یک نفر در اثر ریزش جان خود را از دست داد و پنج نفر دیگر مجروح شدند که همگی کارگران گاراژ بودند. جان اسپوزیتو رئیس عملیات FDNY گفت که یکی از بازماندگان برای مدت کوتاهی در طبقه بالایی گیر افتاده بود اما با موفقیت تخلیه شد و افزود که چهار نفر از پنج کارگر نیاز به درمان پزشکی داشتند و انتظار می‌رود بهبود یابند.

فیلمی که ادعا می‌کند لحظه سقوط را نشان می‌دهد، از جمله یک کلیپ از داخل پارکینگ گرفته شده است.

ویدئوهای دیگر میزان آسیب را از بیرون ساختمان نشان می‌دهد، خودروهایی که در لبه یک سوراخ در سقف گاراژ به هنگام برخاستن گرد و غبار از سازه فرو می‌روند.

اسپوزیتو گفت که تلاش های نجات ادامه دارد “بسیار خطرناک” به دلیل ناپایداری در بخشی از ساختمان که هنوز پابرجاست، آتش نشانان پس از نتیجه گیری مجبور به عقب نشینی شدند، خطر ریزش بیشتر بسیار زیاد بود. برای ارزیابی صحنه و جستجوی بازماندگان بدون آسیب رساندن به پرسنل، این بخش از رباتیک “DigiDog” خود برای عبور از میان آوار استفاده کرد، در حالی که از هواپیماهای بدون سرنشین نیز برای مشاهده ساختمان از بالا استفاده شد.

این مقام آتش نشانی افزود که او معتقد است همه افراد داخل ساختمان شناسایی شده اند، اما گفت که امدادگران تا سه شنبه شب به جستجو ادامه خواهند داد تا مطمئن شوند که هیچ کس در لاشه ها گیر نکرده است.

علت فروریختن هنوز مشخص نیست، اما مقامات شهری گفتند که تحقیقات در حال انجام است و ساختمان‌های مجاور از نظر خسارت بررسی خواهند شد. آنچه از پارکینگ چهار طبقه باقی مانده است، اکنون است “کاملا ناپایدار” شهردار اریک آدامز گفت. در حالی که شهردار اضافه کرد که به نظر نمی رسد این ساختمان دارای هیچ گونه نقض قانون برجسته ای باشد، سوابق شهری به دست آمده توسط رویترز نشان می دهد که مالکان آن برای 25 تخلف از سال 2003 مورد استناد قرار گرفته اند. “ترک های دال سقفی” و بتن معیوب در برخی مناطق

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: