1 کشته، 70 تا 100 ناپدید شدن پس از رانش زمین در معدن یشم میانمار

1 کشته، 70 تا 100 ناپدید شدن پس از رانش زمین در معدن یشم میانمار

200 امدادگر در جستجوی یافتن اجساد پس از رانش زمین در معدن بودند. (نمایندگی)

یانگون، میانمار:

یکی از اعضای تیم نجات به خبرگزاری فرانسه گفت که رانش زمین در معدن یشم در شمال میانمار روز چهارشنبه حداقل یک کشته و ده ها مفقود بر جای گذاشت.

هر ساله تعداد زیادی از افراد کار در تجارت یشم پردرآمد، اما با مقررات ضعیف، جان خود را از دست می دهند، تجارتی که از کارگران مهاجر کم دستمزد برای از بین بردن جواهری که در همسایگی چین بسیار مورد علاقه است، استفاده می کند.

این فاجعه در معدن Hpakant در نزدیکی مرز چین در ایالت کاچین رخ داد، جایی که گمان می‌رود سالانه میلیاردها دلار یشم از دامنه‌های برهنه پاکسازی می‌شود.

یکی از اعضای تیم نجات، کو نی گفت: در پی رانش زمین که حوالی ساعت 4 صبح (2130 به وقت گرینویچ سه شنبه) رخ داد، حدود 70 تا 100 نفر مفقود شده اند.

ما 25 مجروح را به بیمارستان فرستادیم در حالی که یک کشته پیدا کردیم.”

او افزود که حدود 200 امدادگر در حال جستجو برای بازیابی اجساد بودند و برخی از آنها از قایق برای جستجوی مردگان در دریاچه مجاور استفاده می کردند.

عکسی که توسط یک روزنامه‌نگار محلی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که می‌گوید در محل حادثه حضور داشته است، ده‌ها نفر را نشان می‌دهد که در لبه دریاچه ایستاده‌اند و برخی قایق‌ها را به داخل آب پرتاب می‌کنند.

گروه خبری کاچین اعلام کرد که 20 معدنچی در اثر رانش زمین کشته شدند.

سرویس‌های آتش‌نشانی میانمار گفتند که پرسنل آن از هپاکانت و شهر مجاور لون خین در عملیات نجات شرکت داشتند، اما آماری از کشته‌شدگان یا مفقودان ارائه نکردند.

صنعت مرگبار

غیرنظامیان اغلب در میانه مبارزه برای کنترل معادن میانمار و درآمدهای پرسود آن به دام می افتند و تجارت افسارگسیخته مواد مخدر و تسلیحات درگیری را بیشتر می کند.

سال گذشته بارندگی شدید باعث رانش زمین عظیمی در Hpakant شد که نزدیک به 300 معدنچی را مدفون کرد.

سازمان دیده بان گلوبال ویتنس در گزارشی در سال جاری گفت که کودتای نظامی فوریه همچنین به طور مؤثر هرگونه امکان اصلاحات در صنعت خطرناک و غیرقانونی را که توسط دولت سرنگون شده آنگ سان سوچی آغاز شده بود، از بین برد.

گلوبال ویتنس افزود، کودتا همچنین باعث درگیری در ایالت کاچین بین ارتش استقلال کاچین، که دهه ها شورش را به راه انداخته است، و ارتش میانمار به راه انداخته است.

در ماه مه، ارتش حملات هوایی را علیه این گروه آغاز کرد، که بعداً به خبرگزاری فرانسه گفت که یک هلیکوپتر جنگنده را طی درگیری‌های شدید در شمال دور کشور سرنگون کرده است.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)