سهمیه کشوری گرین کارت آمریکا حذف می شود؟ دموکرات ها قانون شهروندی را معرفی کردند

سهمیه کشوری گرین کارت آمریکا حذف می شود؟  دموکرات ها قانون جدید را معرفی می کنند

قانون جدید به دنبال حذف سهمیه کشوری برای گرین کارت آمریکا و ایجاد تغییراتی در ویزای H-1B است.

واشنگتن:

حزب حاکم دموکرات قانون شهروندی را معرفی کرده است که از جمله به دنبال حذف سهمیه کشوری برای گرین کارت و ایجاد تغییراتی در سیستم ویزای H-1B است.

قانون شهروندی ایالات متحده در سال 2023 که توسط نماینده کنگره لیندا سانچز معرفی شد، یک نقشه راه به دست آمده برای شهروندی برای تمام 11 میلیون مهاجر غیرقانونی ایجاد می کند و به Dreamers، دارندگان TPS و برخی از کشاورزان مسیری فوری برای شهروندی ارائه می دهد.

همچنین برای مهاجران غیرقانونی که بررسی سوابق و مالیات پرداخت می کنند، یک مسیر پنج ساله برای شهروندی بدون ترس از اخراج فراهم می کند.

پیشنهاد می‌کند با حذف محدودیت‌های هر کشور، تغییراتی در سیستم مهاجرت مبتنی بر اشتغال ایجاد شود.

این قانون به دنبال آسان‌تر کردن اقامت دارندگان مدرک تحصیلی پیشرفته STEM از دانشگاه‌های ایالات متحده، بهبود دسترسی به کارت سبز برای کارگران صنایع با دستمزد کمتر، دادن مجوز کار به وابستگان دارندگان H-1B، و جلوگیری از ورود فرزندان دارندگان H-1B است. پیر شدن از سیستم

ویزای H-1B که بسیار مورد توجه قرار گرفته است به مدت سه سال در یک زمان صادر می شود.

ویزای H-1B یک ویزای غیر مهاجرتی است که به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد کارگران خارجی را در مشاغل تخصصی که نیاز به تخصص نظری یا فنی دارند، استخدام کنند. شرکت های فناوری برای استخدام ده ها هزار کارمند هر ساله از کشورهایی مانند هند و چین به آن وابسته هستند.

گرین کارت که به طور رسمی به عنوان کارت اقامت دائم شناخته می شود، سندی است که برای مهاجران به ایالات متحده به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه به دارنده امتیاز اقامت دائم اعطا شده است، صادر می شود.

این لایحه همچنین یک برنامه آزمایشی برای تحریک توسعه اقتصادی منطقه ایجاد می کند و مشوق دستمزدهای بالاتر برای ویزای غیرمهاجرتی و با مهارت بالا است تا آنها را در برابر رقابت ناعادلانه با کارگران آمریکایی محافظت کند.

قانون شهروندی پیشنهاد می‌کند که سیستم مهاجرت خانواده‌محور اصلاح شود تا خانواده‌ها با بازپس‌گیری ویزاهای سال‌های گذشته برای پاکسازی معوقات از جمله همسران و فرزندان دارندگان گرین کارت به‌عنوان اعضای اصلی خانواده، و افزایش سقف‌های هر کشور برای مهاجرت خانواده‌محور در کنار هم باشند. .

همچنین تبعیض‌هایی را که خانواده‌های دگرباشان جنسی با آن‌ها روبه‌رو هستند را از بین می‌برد، از یتیمان، بیوه‌ها و کودکان محافظت می‌کند و به مهاجرانی که درخواست‌های حمایت از خانواده تأیید شده دارند اجازه می‌دهد تا زمانی که منتظر گرین کارت هستند، به‌صورت موقت به خانواده در ایالات متحده بپیوندند.

سانچز، نماینده کنگره گفت: “من به عنوان دختر والدین مهاجر از مکزیک، مفتخرم که قانون شهروندی ایالات متحده را معرفی کنم – چارچوبی جسورانه و متحول کننده که به اصلاح سیستم خراب مهاجرت ما کمک می کند.”

او گفت: “قانون شهروندی ایالات متحده به ما کمک می کند تا اقتصاد خود را رشد دهیم، مرزهای خود را ایمن تر و امن تر کنیم، و مسیری را برای شهروندی برای میلیون ها مهاجری که در حال حاضر در اینجا زندگی و کار می کنند، فراهم می کند.”

رهبر دموکرات هاکیم جفریس بر نقش مهاجران در ساخت آمریکا تاکید کرد و خواستار بازنگری قانون مهاجرت شد.

ما در اینجا در ایالات متحده آمریکا یک سیستم مهاجرتی خراب داریم و این نیازمند یک راه حل متفکرانه و جامع است، رویکردی که در ارزش های ما به عنوان یک کشور مبتنی بر دو ستون استوار است.

“یکی، ملتی که البته در حاکمیت قانون لنگر انداخته است، اما ملتی از مهاجران، مردمی که از سرتاسر جهان می آیند تا موزاییک باشکوهی را شکل دهند که آمریکاست و تنوع موجود در آمریکا که هست و باید باشد. آقای جفریس گفت: حسادت جهانیان.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)