ریشی سوناک اتهامات سرعت سوئلا براورمن را بررسی نخواهد کرد

ریشی سوناک اتهامات سرعت سوئلا براورمن را بررسی نخواهد کرد

سوئلا براورمن در نهایت تصمیم گرفت یک جریمه رانندگی بگیرد. (فایل)

لندن:

ریشی سوناک، نخست وزیر بریتانیا، روز چهارشنبه گفت تصمیم گرفته است که سوئلا براورمن، وزیر کشور را به دلیل برخورد وی با تخلف سرعت غیرمجاز در سال گذشته، بررسی نکند و حکم داد که اقدامات او ناقض قوانین وزارتخانه نیست.

تصمیم سوناک پس از آن اتخاذ شد که او چهار روز طول کشید تا پاسخ خود را به گزارش ساندی تایمز بررسی کند که براورمن از مقامات خواسته بود برای ترتیب دادن یک دوره خصوصی آگاهی از رانندگی برای جلوگیری از اطلاع عمومی تخلف او از سرعت غیرمجاز کمک کنند.

سوناک در نامه ای به براورمن با اشاره به قوانین حاکم بر رفتار وزیران گفت: «تصمیم من این است که این موارد به منزله نقض قوانین وزارتی نباشد.

همانطور که تشخیص داده اید، برای جلوگیری از ایجاد تصور ناشایست، می توان اقدام بهتری انجام داد.

احزاب اپوزیسیون از نخست‌وزیر خواسته بودند تا بررسی کند که آیا براورمن قوانین وزارتخانه‌ای را به خاطر مدیریت این حادثه نقض کرده است یا خیر. وزرا از استفاده از مقامات دولتی برای کمک به امور شخصی خود منع شده اند.

براورمن در نامه‌ای به سوناک گفت که از مقامات پرسیده است که آیا با توجه به این که نقش جدید او به عنوان وزیر کشور به این معنی است که او یک فرد محافظت شده است و اینکه او “عدم آشنایی با پروتکل” دارد، آیا انجام یک دوره آموزش سرعت مناسب است یا خیر.

او گفت که گفتگوهایش به منظور حفظ حریم خصوصی و امنیت او بود و او پس از دریافت توصیه هایی که برای کارمندان دولت مناسب نیست، گفتگو با مقامات را متوقف کرده است.

او در نهایت تصمیم گرفت تا جریمه رانندگی بگیرد، زیرا ارزیابی کرد که یک دوره سرعت غیرمجاز با امنیت، حریم خصوصی و نگرانی های سیاسی او سازگار نیست. او برای حواس پرتی که ایجاد کرده بود عذرخواهی کرد.

او به سوناک نوشت: “در آینده، یا اگر دوباره با وضعیت مشابهی مواجه می شدم، مسیر عمل متفاوتی را انتخاب می کردم. به دنبال این بودم که با توجه به شرایط شخصی ام به عنوان وزیری که از نظر امنیتی محافظت می شود، ترتیبات سفارشی امکان پذیر است یا خیر.”

من می‌دانم که چگونه برخی از مردم این را به‌عنوان تلاش من برای اجتناب از تحریم تعبیر کرده‌اند – در هیچ نقطه‌ای این هدف یا نتیجه نبوده است.»

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)