اولین جلسه شورای تجارت و فناوری هند و اتحادیه اروپا در هفته آینده در بروکسل برگزار می شود

اولین جلسه شورای تجارت و فناوری هند و اتحادیه اروپا در هفته آینده در بروکسل برگزار می شود

وزیر پیوش گویال یکی از روسای مشترک این نشست خواهد بود. (فایل)

دهلی نو:

در بیانیه ای رسمی آمده است: اولین نشست سطح وزیران شورای تجارت و فناوری هند و اتحادیه اروپا (TTC) در 16 می در بروکسل برگزار می شود تا راه های افزایش همکاری در فناوری های استراتژیک، اتصال دیجیتال، انرژی پاک، تجارت و سرمایه گذاری مورد بحث قرار گیرد. یکشنبه.

وزارت بازرگانی در بیانیه ای اعلام کرد که پیوش گویال، وزیر بازرگانی و صنعت، یکی از روسای مشترک به همراه اس جایشانکار، وزیر امور خارجه و راجیو چاندراسخار، وزیر دولت الکترونیک و فناوری اطلاعات است.

طرف اتحادیه اروپا توسط معاونان اجرایی (EVPs) Dombrovskis و Vestager ریاست مشترک دارند.

در این بیانیه آمده است که سه گروه کاری تحت این سازوکار، نقشه‌های راه را برای همکاری‌های آتی بین دو طرف گزارش خواهند کرد – کارگروه فناوری‌های استراتژیک، حکمرانی دیجیتال و اتصال دیجیتال. کارگروه فناوری های انرژی سبز و پاک؛ و کارگروه تجارت، سرمایه گذاری و زنجیره های ارزش انعطاف پذیر.

وی افزود: اولین نشست وزیران نقشه راه همکاری در هر سه کارگروه را ترسیم می کند و جهت دستیابی به نتایج مطلوب را قبل از نشست بعدی وزیران در سال آینده فراهم می کند.

در طول جلسات سطح بالا با رهبران ارشد اتحادیه اروپا و همچنین بلژیک، موضوعات مختلفی برای بحث و گفتگو مطرح شد که شامل مذاکرات جاری برای توافقنامه تجارت آزاد (FTA)، پرداختن به مسائل دسترسی متقابل به بازار، اصلاحات در سازمان تجارت جهانی است. WTO).

کارگروه تجارت، سرمایه‌گذاری و زنجیره‌های ارزش انعطاف‌پذیر توسط وزارت بازرگانی اداره می‌شود و اولین جلسه کارگروه با ریاست مشترک، سونیل بارثوال، دبیر بازرگانی و سابین ویاند، مدیر کل بازرگانی از طرف‌های مربوطه برگزار شد.

تشکیل TTC ​​توسط نخست وزیر نارندرا مودی و اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا در دهلی نو، در آوریل 2022 با هدف ایجاد یک پلت فرم هماهنگی در سطح بالا برای مقابله با چالش های استراتژیک در پیوند اعلان شد. تجارت، فناوری قابل اعتماد و امنیت.

این وزارتخانه گفت که در 15 می، آقای گویال یک نشست دوجانبه با EVP Dombrovskis خواهد داشت و پس از آن رایزنی با سهامداران در حضور رهبران تجاری دو طرف انجام خواهد شد.

او همچنین در جلسه ای شرکت خواهد کرد که شامل بحث در مورد ردپای اقتصادی شرکت های بلژیک در هند و برنامه های بیشتر سرمایه گذاری در هند می شود.

علاوه بر این، سه وزیر هندی همچنین با نخست وزیر بلژیک و همچنین رئیس کمیسیون اروپا تماس خواهند گرفت.

در 16 می، آقای گویال در یک رویداد ذینفعان برای گروه های کاری 1 و 2 شرکت خواهد کرد. گروه 1 بر حاکمیت دیجیتال و اتصال تمرکز دارد در حالی که گروه 2 به فناوری های انرژی پاک و سبز می پردازد.

وی همچنین یک نشست دوجانبه با کمیسر تجارت داخلی اروپا، تیری برتون، برگزار خواهد کرد که در آن مسائل مربوط به بخش SME، اکوسیستم استارتاپ و تجارت الکترونیک مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

هند مذاکرات برای یک پیمان تجاری با اتحادیه اروپا را در سال 2007 آغاز کرده بود، اما مذاکرات در سال 2013 متوقف شد زیرا هر دو طرف در مورد مسائل کلیدی از جمله عوارض گمرکی خودروها و مشروبات الکلی و حرکت متخصصان به توافق نرسیدند.

صادرات کالای هند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال 2021-2022 حدود 65 میلیارد دلار بود، در حالی که کل واردات 51.4 میلیارد دلار بود.

در سال 2022-2023، مجموع صادرات به 67 میلیارد دلار رسید، در حالی که واردات در آخرین سال مالی به 54.4 میلیارد دلار رسید.

اتحادیه اروپا 16.4 درصد از صادرات هند و حدود 8.3 درصد سهم در واردات در سال مالی گذشته را به خود اختصاص داده است.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)