WHO نسبت به ممنوعیت سفر به دلیل نوع “Omicron” هشدار می دهد – RT World News

سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرده است که کشورهایی که سفر به آفریقای جنوبی و از جنوب آفریقا را برای جلوگیری از انتشار نوع «سوپر جهش‌یافته» کووید-19 محدود می‌کنند، خیلی عجولانه عمل می‌کنند.

در این مرحله اجرای اقدامات مسافرتی احتیاط می کند. کریستین لیندمایر، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی روز جمعه در یک نشست توجیهی سازمان ملل در ژنو گفت. سازمان جهانی بهداشت توصیه می کند که کشورها در اجرای اقدامات سفر همچنان از رویکردی مبتنی بر ریسک و علمی استفاده کنند.

ادامه مطلب


تماشا کنید: مسافرانی که از SA در هواپیما گیر افتاده‌اند به دلیل شیوع هراس کووید

این بیانیه در حالی منتشر شد که کشورهایی در سراسر جهان مانند بریتانیا، دانمارک، اسپانیا و فیلیپین اقداماتی را برای محدود کردن سفر به آفریقای جنوبی و کشورهای همسایه انجام دادند. رئیس کمیسیون اروپا، اورسولا فون در لاین، خواستار تعلیق تمامی سفرهای هوایی بین اتحادیه اروپا و کشورهایی شد که موارد گزارش شده از نوع B.1.1.529 را در حین ارزیابی خطر، به حالت تعلیق درآورند.

اخبار مربوط به این نوع، باعث وحشت در اروپا شد، جایی که اولین مورد این قاره در روز جمعه در بلژیک تایید شد و باعث سقوط سهام ایالات متحده شد.

این نوع که از حرف یونانی Omicron نامگذاری شده است، دارای 32 جهش است و توسط آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا به عنوان “بدترین چیزی که تا به حال دیده ایم.” اولین بار در اوایل این ماه در بوتسوانا شناسایی شد و از آن زمان به طور گسترده در جنوب آفریقا گسترش یافته است.

“چند هفته طول می کشد تا بفهمیم این نوع چه تاثیری دارد.” لیندمایر گفت، و افزود که محققان در حال کار برای درک جهش و “چگونه ممکن است بر تشخیص، درمان و واکسن تاثیر بگذارند.”

اما مقامات بهداشت عمومی در کشورهای مختلف به وضوح به دنبال جلوگیری فوری از گسترش Omicron هستند. مسافران دو پرواز KLM از آفریقای جنوبی صبح روز جمعه در فرودگاه اسخیپول آمستردام تا زمانی که آزمایش کووید-19 انجام نشده بودند، ممنوع شدند.

لیندمایر هشدار داد که همه محدودیت‌های سفر باید قبل از اعمال به دقت سنجیده شوند. «کشورها می‌توانند کارهای زیادی در زمینه نظارت و ترتیب‌دهی انجام دهند و با کشورهای آسیب‌دیده یا در سطح جهانی برای مبارزه علمی با این نوع و درک بیشتر درباره آن همکاری کنند.» او گفت.

این داستان را دوست دارید؟ با یک دوست به اشتراک بگذارید!