Trinity The T-Rex Claws بیش از 6 میلیون دلار

Trinity The T-Rex Claws بیش از 6 میلیون دلار

اسکلت تی رکس از استخوان های سه دایناسور تشکیل شده است.

زوریخ:

یک اسکلت ترکیبی تیرانوسوروس رکس به نام ترینیتی روز سه شنبه در یک حراجی نادر به قیمت 5.5 میلیون فرانک سوئیس (6.1 میلیون دلار) فروخته شد.

این اسکلت 3.9 متری (12.8 فوتی) که از استخوان های سه تی رکس مختلف ساخته شده است که بین 65 تا 67 میلیون سال قدمت دارند، پس از ارسال از ایالات متحده در 9 غول بزرگ در خانه حراج کولر در زوریخ فروخته شد. جعبه ها

این اسکلت به قیمت چکشی 4.8 میلیون فرانک سوئیس رسید که با اضافه شدن حق بیمه خریدار به 5.5 میلیون فرانک رسید.

ترینیتی توسط یک فرد خصوصی ناشناس آمریکایی برای فروش گذاشته شد و انتظار می رفت بین پنج تا هشت میلیون فرانک سوئیس به فروش برسد.

این مجموعه توسط یک کلکسیونر خصوصی اروپایی خریداری شد.

همانطور که از نامش پیداست، ترینیتی از استخوان های سه دایناسور تشکیل شده است – که بین سال های 2008 تا 2013 از سازندهای نهر جهنم و لنس کریک در مونتانا و وایومینگ کاوش شده است.

این سایت ها به دلیل کشف دو اسکلت مهم دیگر تی رکس که به حراج رفته اند، شناخته شده اند.

«سو» در سال 1997 با قیمت 8.4 میلیون دلار به فروش رفت، در حالی که «استن» در سال 2020 در حراج کریستی رکورد 31.8 میلیون دلاری را به نام خود ثبت کرد.

در ترینیتی، توماس هولتز دیرینه شناس مهره داران – که مخالف فروش چنین نمونه هایی است – به خبرگزاری فرانسه گفت که ترکیب چندین استخوان واقعی از افراد مختلف برای ایجاد یک اسکلت واحد، “گمراه کننده” و “نامناسب است.”

مطالب جدید پیشنهادی
جدایی جی کی رولینگ و هری پاتر - اخبار جهانی RT

بیش از نیمی از مواد استخوانی موجود در اسکلت از سه نمونه تیرانوزاروس بدست می‌آید – بالاتر از سطح 50 درصدی که متخصصان چنین اسکلتی را با کیفیت بالا می‌دانند.

هولتز، از دانشگاه مریلند، همچنان بدبین بود و اصرار داشت که ترینیتی «در واقع یک «نمونه» نیست، بلکه یک چیدمان هنری است.

او همچنین با حراج اسکلت‌های دایناسورهای مهم و فسیل‌های دیگر که در سال‌های اخیر ده‌ها میلیون دلار درآمد داشته‌اند، مخالفت کرد.

کارشناسان هشدار داده اند که چنین تجارتی می تواند با قرار دادن نمونه ها در دستان خصوصی و دور از دسترس محققان برای علم مضر باشد.

اما Christian Link of Koller تاکید کرد که 95 درصد از تی رکس های شناخته شده در حال حاضر در موزه ها هستند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)