چه کسی در مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز چه پوشید

چه کسی در مراسم تاجگذاری پادشاه چارلز چه پوشید

پرنسس ولز به جای تیارا یک سرپوش ساخته شده از نقره و برگ های کریستال بر سر داشت.

لندن:

از لباس‌های سنتی گرفته تا سرپوش‌های معمولی، خانواده‌های سلطنتی و مهمانان مجموعه‌ای از لباس‌های رنگارنگ را برای تاج‌گذاری چارلز سوم پادشاه بریتانیا در روز شنبه به تن کردند و کلیسای وست مینستر لندن را با ترکیبی از رنگ‌ها و طرح‌ها پر کرد.

پادشاه با لباس ایالتی مخملی زرشکی که پدربزرگش، پادشاه جورج ششم در مراسم تاجگذاری خود در سال 1937 پوشیده بود، تونیک تاجگذاری زرشکی و روپوش ابریشمی کرم با شلوار نیروی دریایی سلطنتی وارد شد.

او به لباس‌های تشریفاتی تبدیل شد که پیشینیانش برای تاج‌گذاری بر تن می‌کردند: کت تمام قد طلایی ابریشم سوپرتونیکا و کمربند شمشیر تاج‌گذاری، و روی آن لباس‌های طلایی امپراتوری، که در اصل برای تاج‌گذاری جرج چهارم در سال 1821 ساخته شده بود و قدیمی‌ترین آن بود. لباس در خدمت

یک دستکش چرمی سفید که با نخ فلزی طلا دوزی شده بود روی دست راستش گذاشته بودند.

چارلز با تاج تاریخی سنت ادوارد که از زمان تاجگذاری شاه چارلز دوم در سال 1661 استفاده شده است، تاج گذاری کرد.

ملکه کامیلا با لباس ایالتی که در اصل برای ملکه الیزابت فقید در سال 1953 ساخته شده بود، با لباسی از جنس عاج که با گلدوزی های نقره ای و طلایی تزئین شده بود و توسط طراح برجسته بریتانیایی بروس اولدفیلد طراحی شده بود، وارد شد.

6eqj13ho

هر دو ابی را با لباس‌های بنفش املاک – چارلز که قبلاً توسط جرج ششم و کامیلا توسط مدرسه سلطنتی سوزن‌دوزی طراحی شده بود بر تن کرده بودند و گلدوزی‌هایی با مضمون طبیعت به تن داشتند، ترک کردند.

کاخ باکینگهام گفت: “برای اولین بار، حشرات از جمله زنبورها، پروانه ها، سوسک و کاترپیلار روی ردای تاج گذاری دیده می شوند که از مضامین طبیعت و محیط زیست استفاده می کنند و منعکس کننده علاقه اعلیحضرت به جهان طبیعی هستند.”

شاهزاده و پرنسس ولز، ویلیام و کاترین، ردای رسمی و مانتو بر روی لباس های خود پوشیدند، در حالی که وارث تاج و تخت در لباس تشریفاتی محافظان ولز و همسرش به جای سرپوشی از نقره و برگ های کریستال سر پوشیده بودند. تیارا

tna4asa8

هم او و هم دخترش شارلوت از لباس‌های کرپ ابریشمی عاج تزئین شده با نقوش گل رز، خار، نرگس و شبدر استفاده می‌کردند – اشاره‌ای به چهار کشور بریتانیا، طراحی شده توسط الکساندر مک کوئین، همان برچسبی که کیت برای لباس عروسی خود در سال 2011 انتخاب کرد.

خواهران و برادران چارلز نیز لباس‌های سنتی می‌پوشیدند، در حالی که خواهرزاده‌های او – پرنسس بئاتریس، یوژنی، زارا و لیدی لوئیز به ترتیب لباس‌ها یا کت‌هایی با طرح‌های فوشیا، آبی و گلدار می‌پوشیدند.

پسرش پرنس هری که دیگر یک خانواده سلطنتی کار نمی کرد، لباس صبح می پوشید.

74hil41

در میان مهمانان مشهور، اما تامپسون بازیگر با یک کت قرمز تزئین شده با طرح‌های رز و خواننده آمریکایی کیتی پری، که در کنسرت تاج‌گذاری در ویندزور در روز یکشنبه اجرا خواهد کرد، با کت و شلوار دامن آستین کوتاه یاسی و با دستکش‌های اپرا و بیانیه‌های مشابه حضور داشتند. کلاه

مگی اسمیت و جودی دنچ بازیگران کهنه کار، که هم ملکه الیزابت اول و هم ملکه ویکتوریا را روی پرده به تصویر کشیده اند، سایه های مختلفی از آبی را انتخاب کردند.

tpa0f1t8

خوانندگان نیک کیو و لیونل ریچی که در کنسرت یکشنبه نیز اجرا خواهند کرد، کت و شلوارهای مشکی سه تکه پوشیدند، در حالی که استفن فرای، بازیگر، رنگی را با جلیقه زرد اضافه کرد.

لباس‌های سنتی از سرتاسر کشورهای مشترک المنافع وجود داشت و همسالان لباس‌های قرمز می‌پوشیدند.

لباس‌های رنگی بلوک نیز در میان خانم‌های اول ایالات متحده و فرانسه، جیل بایدن و بریژیت ماکرون، با لباس‌های آبی پودری و صورتی کم‌رنگ، محبوب بودند، در حالی که بانوی اول اوکراین، اولنا زلنسکا، لباس و کت حکیم مشابهی را انتخاب کرد.

کلاه‌های رنگارنگ و شیفته‌های رنگارنگ با رنگ‌های فوشیا، نارنجی و قرمز ابی را پوشانده بودند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)