هیئت منصفه ایالات متحده شروع به بررسی محاکمه مدنی تجاوز جنسی ترامپ کرد

هیئت منصفه ایالات متحده شروع به بررسی محاکمه مدنی تجاوز جنسی ترامپ کرد

ترامپ این اتهام را رد کرده و مورد پیگرد کیفری قرار نگرفته است. (فایل)

نیویورک:

هیئت منصفه ایالات متحده روز سه شنبه در مورد اینکه آیا دونالد ترامپ را مسئول تجاوز به یک ستون نویس سابق مجله آمریکایی در اواسط دهه 1990 می داند یا خیر، شروع به بررسی کرد.

اگر 9 هیئت منصفه به نفع متهم E Jean Carroll رای دهند، این اولین باری خواهد بود که ترامپ با عواقب قانونی در مورد ادعاهای سوء رفتار جنسی مواجه می شود.

ترامپ این اتهام را رد کرده و مورد پیگرد کیفری قرار نگرفته است. هیئت منصفه نیویورک در حال بررسی یک دعوی مدنی است که به دنبال خسارت نامشخص از او است.

کارول 79 ساله سال گذشته از ترامپ شکایت کرد و مدعی شد که او در رختکن فروشگاه لوکس برگدورف گودمن در خیابان پنجم منهتن در سال 1996 به او تجاوز کرده است.

ستون نویس سابق مجله Elle همچنین ادعا می کند که ترامپ پس از اینکه در سال 2019 با این ادعا در معرض عموم قرار گرفت، زمانی که او را “یک کار کلاهبردار کامل” خواند، او را بدنام کرد.

ترامپ، نامزد 76 ساله پیشتاز نامزدی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده، پرونده خود را یک «فریب» و «دروغ» خوانده است.

کارول در دادگاه مدنی دو هفته‌ای گفت که حمله ادعایی باعث شده که او احساس “شرم” و ناتوانی در برقراری روابط عاشقانه داشته باشد.

او گفت که بیش از 20 سال طول کشید تا علنی شود زیرا از ترامپ “هراسان” شده بود.

وکلای او دو زن دیگر را که شهادت داده بودند دهه‌ها پیش به آنها تجاوز جنسی کرده بود، دعوت کردند.

جسیکا لیدز، تاجر سابق، به دادگاه فدرال منهتن گفت که ترامپ در دهه 1970 در یک پرواز در ایالات متحده در بخش بیزینس کلاس او را دست انداخت.

ناتاشا استینوف، روزنامه‌نگار، گفت که ترامپ بدون رضایت او در مصاحبه‌ای در سال 2005 در ملک خود در مارآلاگو او را بوسید.

حدود 12 زن ترامپ را قبل از انتخابات 2016 که او را به کاخ سفید فرستاد به سوء رفتار جنسی متهم کردند.

او تمام اتهامات را رد کرده و هرگز به خاطر هیچ یک از آنها تحت تعقیب قرار نگرفته است. هیچ پرونده جنایی نمی تواند از شکایت کارول ناشی شود.

مورد ستاره پورنو

ترامپ در جریان دادرسی شهادت نداد و تیم دفاعی او شاهدی را نیز دعوت نکرد.

ویدئویی از سوگند نامه ای که او در ماه اکتبر ارائه کرد برای هیئت منصفه پخش شد. ترامپ در آن، کارول را “دروغگو” و “فردی واقعا بیمار” خواند.

وکلای او استدلال کردند که کارول این ادعا را “به خاطر پول، دلایل سیاسی و موقعیت” ابداع کرد.

او شکایت خود را بر اساس قانون نیویورک تسلیم کرد که به قربانیان تجاوز جنسی مهلتی یک ساله می داد تا ده ها سال پس از وقوع حملات از سوء استفاده کنندگان ادعایی خود شکایت کنند.

این بیانیه ترامپ را به یک مورد اتهام “زمانی که او به زور به کارول تجاوز کرد و دست زد” و یک مورد نیز به دلیل اظهارنظرهایی که باعث “آسیب به شهرت، عاطفی و حرفه ای” شد، به افترا متهم کرد.

هیئت منصفه باید بررسی کند که آیا وکلای کارول با غلبه شواهد، ادعای او را اثبات کرده‌اند یا خیر، باری کمتر از محاکمه‌های جنایی که نیاز به اثبات فراتر از شک معقول دارد.

این پرونده یکی از چندین چالش حقوقی پیش روی ترامپ است که تلاش او برای به دست آوردن مجدد ریاست جمهوری را پیچیده تر می کند.

ماه گذشته، او در یک پرونده جنایی مربوط به پرداخت پولی که به یک ستاره فیلم های پورنو درست قبل از رای گیری سال 2016 انجام شده بود، بی گناه بود.

ترامپ همچنین به دلیل تلاش‌هایش برای برگرداندن شکست در انتخابات 2020 در ایالت جنوبی جورجیا، سوء استفاده از اسناد طبقه‌بندی‌شده از کاخ سفید و دست داشتن او در حمله به ساختمان کنگره آمریکا توسط حامیانش در 6 ژانویه 2021 مورد بازجویی قرار گرفته است. .

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)