رقیب ترامپ، ران دیسانتیس، امروز پیشنهاد کاخ سفید را آغاز می کند

رقیب ترامپ، ران دیسانتیس، امروز پیشنهاد کاخ سفید را آغاز می کند

ران دیسانتیس ماه‌ها وقت صرف کرده است تا زمینه را برای کاخ سفید آماده کند.

واشنگتن:

ران دیسانتیس جمهوری خواه روز چهارشنبه چالش مورد انتظار خود را با دونالد ترامپ برای نامزدی حزب در کاخ سفید در سال 2024 اعلام می کند و از سابقه فوق محافظه کار خود به عنوان فرماندار فلوریدا به عنوان طرحی برای کشور یاد می کند.

یک منبع آگاه به خبرگزاری فرانسه گفت که دسانتیس قرار بود در جریان یک رویداد زنده توییتری با ایلان ماسک، مالک جیوه‌ای پلتفرم، نامزدی ریاست‌جمهوری خود را آغاز کند.

ماسک روز سه‌شنبه تایید کرد: «من با ران دیسانتیس مصاحبه خواهم کرد و او باید اعلامیه‌ای را ارائه دهد.

ماسک در کنفرانسی در وال استریت ژورنال گفت: “این برنامه زنده خواهد بود. بگذارید پاره شود.”

دیسانتیس که مدت ها به عنوان معتبرترین رقیب ترامپ دوبار استیضاح شده تلقی می شد، از پلتفرم خود به عنوان مدیر اجرایی فلوریدا برای تجلیل از اعتبار محافظه کارانه خود استفاده کرد و در بهار امسال 80 قانون جدید ایالتی را امضا کرد که بسیاری از آنها “تلقین بیدار” را در مدارس و سایر مردم هدف قرار می دهند. نهادها

آنها شامل ممنوعیت بحث درباره هویت جنسیتی و گرایش جنسی در مدارس، مسدود کردن بودجه برای تلاش‌ها برای ترویج تنوع و شمول در دانشگاه‌های دولتی و یکی از محدودترین قوانین سقط جنین در کشور می‌شوند.

اما راه‌اندازی رسمی این مرد 44 ساله با کاهش رتبه‌بندی او علی‌رغم فهرستی از پیروزی‌های قانون‌گذاری جناح راست در ایالتش همراه شد.

دیسانتیس که پس از انتخابات مجدد در نوامبر گذشته به عنوان “DeFUTURE” ستایش شد، در ماه های اخیر انتظارات برای یک کمپین طوفانی که او را به دفتر بیضی کشاند کاهش یافته است.

تعدادی از گام‌های اشتباه سیاستی – چه در عرصه داخلی و چه در صحنه بین‌المللی – باعث نگرانی در مورد آمادگی او برای مقابله با رئیس‌جمهور سابق ترامپ شده است، زیرا کمک‌کنندگان نگران هستند که او ممکن است خیلی زود به اوج خود رسیده باشد.

او با وظیفه‌ای دلهره‌آور از بین بردن شکاف نظرسنجی‌های عظیم روبرو است، با وجود اینکه ترامپ در یک دادگاه مدنی در نیویورک متهم به سوء استفاده جنسی شده است، نزدیک به 40 درصد برتری دارد.

– “جایگزین مثبت” –

اما دیسانتیس با برتری نقدی زیادی نسبت به رقبای خود در گروه تعقیب ترامپ – صندوق جنگی بالقوه بیش از 100 میلیون دلار – و با حضور قوی در یک سری از رویدادهای اخیر کمپین انتخاباتی وارد کارزار انتخاباتی می‌شود.

هرگز عقب نشینی نکن، یک ابر PAC که پیش از اعلام فرمانداری عملاً به عنوان بازوی کمپین فرماندار عمل کرده است، در اکثر ایالت های اولیه نامزد شده عملیات زمینی دارد و در حال برنامه ریزی برای گسترش است.

دیسانتیس که به رسانه های جریان اصلی آلرژی داشت، در زمان توقف کمپین با مطبوعات سنتی ملی و خبرنگاران محلی تماس می گرفت – اگرچه او با اعلام بزرگ خود در رسانه های اجتماعی با ماسک، مطبوعات را کنار خواهد گذاشت.

در پشت صحنه، اردوگاه های ترامپ و دیسانتیس برای جلب حمایت های سیاسی از سوی قانونگذاران ایالتی دست و پنجه نرم می کنند، در حالی که در سطح ملی، هیئت کنگره فلوریدا به شدت برای ترامپ شکست خورده است.

دیسانتیس در بحبوحه رگبار حملات تقریباً روزانه ترامپ به سوابق، شخصیت و شایستگی او برای ریاست جمهوری، تا حد زیادی از انتقام جویی خودداری کرده است و روشن می کند که حداقل در حال حاضر ترجیح می دهد از درگیری تلخ با سرسخت ترین حامیان رئیس جمهور سابق اجتناب کند.

دیسانتیس همچنین به دلیل نداشتن ارتباط شخصی که حامیان ترامپ می گویند یکی از بزرگترین دارایی های رئیس جمهور سابق است مورد انتقاد قرار گرفته است.

اما افسر سابق نیروی دریایی و نماینده کنگره اخیراً تلاش‌های خود را دوچندان کرده است تا پس از سخنرانی برای مطبوعات، امضا و گرفتن عکس با حامیان خود، پشت سر بماند.

پدر سه فرزند همچنین با همسرش، کیسی دیسانتیس، در کانون توجه قرار می‌گیرد، که با بیان ویژگی‌های او به‌عنوان یک مرد خانواده، از چهره‌ای دورافتاده و بی‌تفاوت شوهرش استفاده می‌کند.

دیسانتیس ماه‌ها وقت صرف کرده است تا زمینه را برای نامزدی خود در کاخ سفید آماده کند، کشور را برای تبلیغ خاطرات خود به نام «شجاعت برای آزادی» و توقف‌های متعدد در ایالت‌هایی که در رقابت مقدماتی جمهوری‌خواهان تأثیرگذار هستند، از جمله آیووا، نیو، انجام داده است. همپشایر و کارولینای جنوبی

دیسانتیس در جریان بازدیدی که این ماه از مرکز سیوکس در ایالت آیووا داشت، گفت: «اگر سال 2024 را به همه پرسی درباره جو بایدن و شکست هایش تبدیل کنیم و یک جایگزین مثبت برای آینده این کشور ارائه کنیم، جمهوری خواهان در سراسر جهان پیروز خواهند شد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)