بایدن درباره آجی بانگا، رئیس جدید بانک جهانی

یک رهبر تحول آفرین خواهد بود: بایدن در مورد آجی بانگا، رئیس جدید بانک جهانی

واشنگتن:

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده پس از تایید مدیرعامل سابق مسترکارت به عنوان رئیس جدید موسسه مالی بین المللی، گفت که آجی بانگا یک رهبر تحول آفرین خواهد بود که تخصص، تجربه و نوآوری را به سمت رئیس بانک جهانی خواهد آورد.

آجی بانگا روز چهارشنبه اولین هندی-آمریکایی بود که رئیس این بانک شد. “آجی بانگا یک رهبر تحول آفرین خواهد بود که تخصص، تجربه و نوآوری را به سمت رئیس بانک جهانی می آورد. و همراه با رهبری بانک جهانی و سهامداران، او به هدایت موسسه در حین تکامل و گسترش آن برای رسیدگی به چالش های جهانی که مستقیماً می باشد کمک خواهد کرد. بایدن گفت: بر ماموریت اصلی آن یعنی کاهش فقر – ​​از جمله تغییرات آب و هوایی تأثیر بگذارد.

رئیس جمهور با تبریک به نامزد خود برای ریاست بعدی بانک جهانی گفت: «آجی همچنین در گرد هم آوردن بخش‌های دولتی و خصوصی، در کنار خیریه‌ها، برای ایجاد تغییرات اساسی در امور مالی توسعه که این لحظه نیاز دارد، نقش مهمی خواهد داشت». تصویب هیئت مدیره بانک

جانت یلن، وزیر خزانه داری، گفت که بانگا نقشی حیاتی در انجام یک تلاش حیاتی برای تکامل بانک جهانی و سایر بانک های توسعه چندجانبه ایفا خواهد کرد تا کار خود را بر روی چالش های جهانی مانند تغییرات آب و هوایی دو برابر کنند، به گونه ای که پیشرفت در اولویت های توسعه ملی را تسریع کند.

“سابقه او در ایجاد مشارکت بین بخش دولتی، بخش خصوصی و غیر انتفاعی به طور منحصر به فردی او را برای کمک به بسیج سرمایه خصوصی و فشار برای اصلاحات مورد نیاز برای برآورده کردن جاه‌طلبی‌های مشترکمان تجهیز می‌کند. در انجام این کار، بانک جهانی می‌تواند به عنوان یک سازمان عمل کند. با تنظیم دستور کار درست و تسریع اقدامات از سراسر طیف، نیروی چند برابر را برای خیر ایجاد کنید.”

پس از اینکه بایدن برای این سمت نامزد شد، بانگا چند ماه گذشته را در سفر به سراسر جهان با دولت‌هایی از پایگاه سهامداران متنوع بانک جهانی و سهامداران از هر دو بخش خصوصی و بشردوستانه گذراند.

“رای امروز نشانه ای از آن است که او با تایید قاطع سهامداران، حمایت گسترده ای را از سراسر آن پایگاه سهامداران به دست آورده است. خود آجی یک رهبر تجاری با دهه ها تجربه است که در رهبری سازمان های بزرگ جهانی در ایجاد مشارکت های خصوصی دولتی برای رسیدگی به شمول مالی و تغییرات آب و هوایی است.” یک مقام ارشد دولت به خبرنگاران گفت.

ما مطمئن هستیم که آجی نقشی کلیدی در هدایت بانک جهانی ایفا می‌کند تا خود را برای مقابله با چالش‌های جهانی مانند تغییرات آب‌وهوایی، بیماری‌های همه‌گیر، درگیری‌های شکنندگی یا به طور موثر در مقیاس بزرگ‌تر ایفا کند و با انجام این کار به تحقق چشم‌انداز رئیس‌جمهور کمک خواهد کرد. و اولویت‌هایی که دقیقاً حول این اهداف قرار می‌گیرند.»

“در حالی که بانک جهانی به ایفای نقش کلیدی در بهبود زندگی مردم در سراسر جهان ادامه خواهد داد. من به تنهایی نمی توانم این کار را انجام دهم و سابقه آجی در ایجاد مشارکت بین بخش دولتی و بخش خصوصی و غیر انتفاعی که به طور منحصر به فرد مجهز شده است. کمک به بسیج سرمایه خصوصی و فشار برای اصلاحات مورد نیاز برای برآورده کردن جاه طلبی مشترک ما.”

یکی دیگر از مقامات ارشد به خبرنگاران گفت که این روز واقعاً روز خوبی برای بانک جهانی است.

و این روز واقعاً خوبی برای کشورها و افرادی است که به دنبال شراکت با بانک جهانی هستند، به ویژه در زمان بسیار دشواری برای کشورهای نوظهور و در حال توسعه. و دستور کار تکاملی گریه‌انگیز که می‌تواند آن را به خوبی توصیف کند.”

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)