WHO قبل از کریسمس در مورد “سونامی” کووید هشدار می دهد – RT World News

ماریا ون کرخوف، سرپرست فنی سازمان جهانی بهداشت (WHO) طی مصاحبه‌ای هشدار داد که جهان با «سونامی عفونت‌های کووید» به دلیل شیوع مشترک دلتا و اومیکرون مواجه است.

در مقاله‌ای که روز سه‌شنبه در روزنامه اسپانیایی El Pais منتشر شد، ون کرخوف این نگرانی را مطرح کرد که واکسیناسیون به تنهایی برای کنترل شیوع دو نوع بسیار قابل انتقال ویروس کووید کافی نیست.

“من فکر می کنم که ما با سونامی عفونت در جهان، هم دلتا و هم Omicron مواجه هستیم.” ون کرخو اعلام کرد.

واکسیناسیون به تنهایی کافی نیست. واکسیناسیون از بیماری های جدی و مرگ جلوگیری می کند، اما به طور کامل از عفونت جلوگیری نمی کند.

ون کرخو با اشاره به وضعیت اروپا که سطح بالایی از واکسیناسیون وجود دارد، هشدار داد، “انتظار می رود که Omicron بتواند تا حدودی از پاسخ ایمنی فرار کند.”

او با درخواست از دولت‌ها برای واکنش پیشگیرانه به خطر ناشی از سویه‌های جدید کروناویروس، گفت که آنها نباید قبل از اقدام منتظر افزایش تعداد بستری‌ها در بیمارستان باشند، زیرا انواع موجود در حال حاضر وجود دارد. “ویران کردن”

ادامه مطلب


نظرسنجی نشان می‌دهد که چند بلژیکی با محدودیت‌هایی برای unvaxxed موافق هستند

ون کرخوف با ابراز ترس از تأثیر Omicron، اذعان کرد که WHO در حال حاضر اطلاعات بسیار محدود، اما گفت اگر می‌خواهیم ویروس را در سال 2022 از بین ببریم، هنوز باید محتاط باشیم.»

ما باید انتقال را به سطوح پایین کاهش دهیم، از بیماری های جدی با واکسیناسیون اجتناب کنیم و به درمان زودرس دست یابیم. 2022 باید سالی باشد که ما آن را انجام می دهیم. او اظهار داشت و هشدار داد که در غیر این صورت بیماری همه گیر ادامه خواهد داشت.

از زمانی که نوع Omicron برای اولین بار در نوامبر ظاهر شد، تقریباً در 60 کشور گسترش یافته است. WHO هشدار داده است که یک “بسیار بالا” خطر جهانی و می تواند داشته باشد “عواقب شدید” در برخی از مناطق جهان.