WHO امروز برای ارزیابی “به شدت جهش یافته” نوع جدید COVID-19 کشف شده در آفریقای جنوبی تشکیل جلسه داد

WHO امروز برای ارزیابی «به شدت جهش یافته» نوع جدید COVID-19 تشکیل جلسه داد

سازمان بهداشت جهانی در حال نظارت بر نوع جدید کووید B.1.1.529 است که برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد

سازمان ملل:

سازمان جهانی بهداشت در حال نظارت بر نوع جدید کروناویروس B.1.1.529 است که برای اولین بار در آفریقای جنوبی شناسایی شد و امروز یک “جلسه ویژه” برگزار خواهد کرد تا در مورد اینکه آیا این سویه به شدت جهش یافته تبدیل به یک نوع مورد علاقه یا یک نوع نگران کننده یا برتر خواهد شد، بحث خواهد کرد. مقام گفت.

آخرین نسخه، به شدت جهش یافته ترین نسخه کشف شده تاکنون است. اولین بار در آفریقای جنوبی در آغاز این هفته شناسایی شد، این سویه در حال حاضر به کشورهای همسایه از جمله بوتسوانا گسترش یافته است، جایی که طبق گزارش ها در افراد کاملاً واکسینه شده شناسایی شده است.

نوع جدید توسط دانشمندان به دلیل تعداد بسیار نگران کننده جهش سنبله ای که ممکن است ویروس را در برابر واکسن ها مقاوم تر کند، قابلیت انتقال آن را افزایش داده و منجر به علائم شدیدتر COVID-19 شود، علامت گذاری شده است.

“کمتر از 100 توالی ژنوم کامل موجود است. ما هنوز اطلاعات زیادی در مورد آن نداریم. چیزی که می دانیم این است که این نوع دارای تعداد زیادی جهش است. و نگرانی این است که وقتی شما تعداد زیادی جهش دارید. جهش‌هایی که می‌توانند بر نحوه رفتار ویروس تأثیر بگذارند.

او گفت در حال حاضر محققان در حال گرد هم آمدن هستند تا بفهمند این جهش‌ها و پروتئین اسپایک کجا هستند و چه معنایی بالقوه برای تشخیص، درمان و واکسن‌های کووید۱۹ دارند.

خانم کرخو گفت که همکاران WHO در آفریقای جنوبی در حال برنامه‌ریزی برای انجام یک مطالعه خنثی‌سازی هستند که چند هفته طول می‌کشد تا بفهمیم این نوع چه تأثیری بر واکسن‌های بالقوه دارد.

مطالب جدید پیشنهادی
واکنش آمریکا به دستور اسرائیل برای شهرک‌سازی‌های غیرقانونی - RT World News

خانم کرخو با تاکید بر اینکه کار زیادی بر روی نوع جدید در حال انجام است، گفت که گروه مشاوره فنی سازمان جهانی بهداشت در مورد تکامل ویروس در حال گفتگو با همکارانش در آفریقای جنوبی است. “ما فردا نیز دوباره ملاقات خواهیم کرد. ما یک جلسه ویژه برای بحث در این مورد تشکیل می دهیم، نه برای ایجاد هشدار، اما فقط به دلیل اینکه ما این سیستم را در جای خود داریم، می توانیم این دانشمندان را گرد هم بیاوریم و درباره معنای آن بحث کنیم. همچنین می تواند جدول زمانی را تعیین کند که چقدر طول می کشد تا این پاسخ ها را دریافت کنیم.”

“بنابراین در حال حاضر، این یک نوع است که تحت نظارت است. گروه کاری تکامل ویروس TAG در مورد اینکه آیا تبدیل به یک نوع مورد علاقه یا یک نوع نگرانی خواهد شد، بحث خواهد کرد. و اگر چنین باشد، ما تعیین خواهیم کرد. این یک نام یونانی است. اما چیزی برای تماشا است.”

خانم کرخو خاطرنشان کرد: “خوب” است که این نوع انواع در حال شناسایی هستند زیرا این بدان معناست که سیستمی در محل کار می کند.

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که تنها 27 درصد از کارکنان بهداشتی در آفریقا به طور کامل در برابر کووید-19 واکسینه شده‌اند و بخش عمده‌ای از نیروی کار در خط مقدم مقابله با این بیماری همه‌گیر محافظت نشده است.

پس از تقریباً چهار ماه کاهش مداوم، موارد COVID-19 در جمعیت عمومی در آفریقا افزایش یافته است. برای اولین بار از زمان اوج موج سوم در ماه اوت، موارد در آفریقای جنوبی افزایش یافته است و در هفته منتهی به 21 نوامبر نسبت به هفته قبل 48 درصد افزایش یافته است.

مطالب جدید پیشنهادی
نخست وزیر سابق پاکستان بازداشت شد - اخبار RT World

تا به امروز، بیش از 227 میلیون دوز واکسن در آفریقا تجویز شده است. در 39 کشوری که داده ها را ارائه کرده اند، 3.9 میلیون دوز به کارکنان بهداشتی داده شده است.

دکتر Matshidiso Moeti، مدیر منطقه ای WHO برای آفریقا گفت: «با افزایش جدید موارد در آفریقا پس از فصل تعطیلات پایان سال، کشورها باید فوراً سرعت انتشار واکسن ها را برای کارکنان مراقبت های بهداشتی افزایش دهند.

به گفته سازمان جهانی بهداشت، محموله‌های واکسن در سه ماه گذشته در حال افزایش بوده است. آفریقا از فوریه 2021، 330 میلیون دوز را از تأسیسات COVAX، تیم کاری تهیه واکسن آفریقایی و توافق‌های دوجانبه دریافت کرده است.

از این 83 درصد فقط از ماه اوت تحویل داده شده است. با افزایش عرضه واکسن، رسیدگی به تنگناهای جذب و تسریع در عرضه بسیار حیاتی تر می شود.

خانم کرخو گفت که هرچه ویروس کووید-19 بیشتر در گردش باشد، فرصت‌های بیشتری برای تغییر ویروس وجود خواهد داشت، جهش‌های بیشتری وجود خواهد داشت.

او گفت: “بنابراین، ما باید آن گیربکس را پایین بیاوریم تا احتمال بروز انواع بیشتری را کاهش دهیم. اما این یکی از مواردی است که باید تماشا کرد. من می گویم که ما یک نگرانی داریم اما فکر می کنم شما می خواهید که ما یک نگرانی داشته باشیم.” گفت.

وی خاطرنشان کرد که سازمان جهانی بهداشت حداقل 30 زیرمجموعه از نوع بسیار قابل انتقال دلتا را ردیابی می کند که در حال تکامل است.

دکتر مایک رایان، مدیر اجرایی برنامه اضطراری سازمان جهانی بهداشت، با توجه به پس‌زمینه کشف نوع جدید در آفریقای جنوبی، هشدار داد که نباید واکنش‌های تند و سریع به خصوص در رابطه با آفریقای جنوبی، که سیگنال‌های جالب و مهمی را دریافت می‌کند، وجود داشته باشد. برای “که ما در حال انجام ارزیابی صحیح ریسک و مدیریت ریسک هستیم.

مطالب جدید پیشنهادی
تل آویو اسرائیل برای اولین بار گران ترین شهر جهان شد

وی گفت: در گذشته که از هر گونه تنوع ویروس یاد می شد، همه “مرزها را می بستند و سفرها را محدود می کردند”.

“این واقعا مهم است که ما باز بمانیم، و ما بر درک و توصیف مشکل و مجازات نکردن کشورها به دلیل انجام کارهای علمی برجسته و در واقع باز و شفاف بودن در مورد آنچه که می بینند و آنچه که می بینند متمرکز خواهیم بود.” رایان گفت.

این مقام سازمان جهانی بهداشت گفت: واقعاً مهم است که کشورهایی مانند بریتانیا و آفریقای جنوبی که آشکارا در مورد انواع مختلف به اشتراک گذاشته و شفاف هستند، حمایت شوند.

“اگر می‌خواهیم این ویروس را شکست دهیم، به اطلاعات خوبی نیاز داریم. و اطلاعات خوب تنها زمانی به دست می‌آید که مردم احساس کنند ممکن است آن اطلاعات را بدون مجازات برای انجام این کار به اشتراک بگذارند. ما هیچ تهدید یا خطری را به طور کامل ارزیابی نکرده‌ایم. این تغییرات باید دیده شود و مطالعات باید انجام شود.”

دکتر رایان با هشدار به مردم که ویروس‌ها تکامل می‌یابند و تغییراتی وجود دارد، افزود که «این پایان دنیا نیست و آسمان در حال سقوط نیست».

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)