WaPo ادعا می کند که منبع نشت پنتاگون – RT World News

به گزارش این روزنامه، مرد جوانی که در یک پایگاه نظامی ایالات متحده کار می کرد این اسناد را برای چندین ماه در یک گروه خصوصی Discord پست می کرد

واشنگتن پست روز چهارشنبه ادعا کرد که یک مشتاق اسلحه در بیست سالگی که در یک پایگاه نظامی ایالات متحده کار می کرد، فردی است که در پشت آخرین افشای اسناد حساس دفاعی قرار دارد. این روزنامه ادعا می کند که با برخی از اعضای یک گروه بسته دیسکورد که ظاهراً این مرد در ابتدا مطالب را ارسال کرده است، تماس برقرار کرده است.

مقاله پست عمدتاً برگرفته از مصاحبه با دو عضو ادعایی گروه «Thug Shaker Central» Discord است که به شرط ناشناس ماندن با خبرنگاران صحبت کردند. گفته می شود یکی از آنها هنوز در سنین نوجوانی است.

افشاکننده فرضی، که با نام مستعار “OG” شناخته می‌شد، رهبر و مدیر گروه بود. Discord یک پلتفرم پیام رسان محبوب بین گیمرها است.

گزارش شده است که این مرد اواخر سال گذشته شروع به ارسال مطالب طبقه بندی شده کرد، ابتدا کپی های دست تایپ شده را قبل از تغییر به آپلود عکس آپلود کرد.

این نوجوان ناشناس برای پست تعریف کرد که چگونه OG به اعضای گروه گفت که اسناد محرمانه را از محل کارش به خانه آورده است.پایگاه نظامی.


چین از آمریکا به دلیل افشای اطلاعات اطلاعاتی انتقاد کرد

گفته می شود که این مرد حداقل بخشی از روز کاری خود را در یک مرکز امن گذرانده است، جایی که تلفن های همراه یا سایر وسایل الکترونیکی مجاز به آوردن آن نبودند. ظاهراً اینجا جایی است که می توان به مواد طبقه بندی شده موجود در شبکه های کامپیوتری دولتی دسترسی داشت.

پست ادعا می کند که تقریباً 300 عکس از اسناد طبقه بندی شده را دیده است که اکثریت آنها هنوز در مالکیت عمومی قرار نگرفته اند.

OG، از جمله موارد دیگر، با گروه خود به اشتراک گذاشت:نمودارهای دقیق از شرایط میدان نبرد در اوکراین و تصاویر ماهواره ای بسیار طبقه بندی شده از پیامدهای حملات موشکی روسیه به تاسیسات الکتریکی اوکراین،” بر اساس مقاله.

گزارش شده است که دیگران مسیر بالقوه موشک های هسته ای بالستیک کره شمالی و همچنین عکس هایی از چینی ها را نشان می دهند.بالون جاسوسیظاهراً از یک هواپیمای جاسوسی در فاصله نزدیک در ماه فوریه گرفته شده است.

به گفته مصاحبه شوندگان، مواد طبقه بندی شده در 28 فوریه، زمانی که یکی از اعضا چندین عکس را در سرور دیسکورد دیگر به اشتراک گذاشت، خارج از گروه بسته شد.

این اسناد از آن زمان تاکنون به صورت آنلاین در گردش بوده و اخیراً توجه بسیاری از رسانه ها و دولت را به خود جلب کرده است. در حالی که مقامات آمریکایی از تایید یا تکذیب صحت مطالب خودداری کرده اند، آنها ادعا کرده اند که برخی از آنها «به نظر می رسد حاوی مواد حساس و بسیار طبقه بندی شده باشد.

این روزنامه ها، از جمله، نشان می دهد که واشنگتن به طور معمول از برخی از نزدیک ترین متحدان خود جاسوسی می کند. آنها همچنین ادعا می کنند که کمبود مهمات شدیدی را که ارتش اوکراین قبل از حمله متقابل پیش بینی شده با آن مواجه شده است، توضیح دهد.

وزارت دادگستری ایالات متحده تحقیقات جنایی را در مورد این افشاگری آغاز کرده است و FBI به این پرونده اختصاص داده شده است.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: