TikTok “چالش تیراندازی در مدرسه” باعث ترس از حملات متعدد اسلحه ای ایالات متحده می شود

«چالش تیراندازی در مدرسه» TikTok باعث ترس از حملات متعدد اسلحه ای ایالات متحده می شود

TikTok گفت که در حال بررسی است، اگرچه به نظر می رسد از ویدیو فاصله گرفته است (نمایندگی)

واشنگتن:

FBI اعلام کرد که در حال بررسی یک تهدید تیراندازی در مدرسه در پلتفرم رسانه اجتماعی محبوب TikTok است زیرا مدارس سراسر کشور روز جمعه هشدارهایی را برای والدین ارسال کردند.

مناطق مدرسه و مجری قانون اعتبار ویدیوی «چالش تیراندازی در مدرسه» را که در TikTok منتشر شد و ادعا می‌کرد که در روز جمعه چندین حمله با اسلحه و بمب‌گذاری در مدارس در سراسر کشور انجام خواهد شد، کم اهمیت جلوه دادند.

اما بسیاری از آنها اطلاعیه هایی را برای والدین ارسال کردند، زیرا این تهدید کمتر از سه هفته پس از آخرین تیراندازی دسته جمعی در دبیرستانی در ایالات متحده که منجر به کشته شدن چهار دانش آموز در آکسفورد، میشیگان شد، رخ داد.

در پیامی که توسط مدرسه ای در تاکوما پارک در واشنگتن برای والدین ارسال شد، آمده است: “اطلاعاتی در دست انتشار است مبنی بر اینکه امروز ممکن است روز حملات به مدارس باشد. اداره و پلیس دی سی از این موضوع بسیار آگاه هستند و مراقب نزدیک هستند.”

منطقه مدرسه پنسبری در پنسیلوانیا به والدین گفت که حضور پلیس در اطراف ساختمان‌های مدرسه افزایش خواهد یافت، حتی اگر آنها “اعتماد به این تهدید را ندارند.”

TikTok گفت که در حال بررسی است، حتی در حالی که به نظر می رسد از ویدیویی که در پلتفرم خود ظاهر شده است فاصله گرفته است.

این شرکت در بیانیه‌ای گفت: «ما حتی تهدیدات شایعه‌شده را با جدیت کامل رسیدگی می‌کنیم، به همین دلیل است که با مجریان قانون همکاری می‌کنیم تا هشدارهای مربوط به خشونت احتمالی در مدارس را بررسی کنیم.»

وی افزود: «اگرچه ما شواهدی مبنی بر سرچشمه یا انتشار چنین تهدیدهایی از طریق TikTok پیدا نکرده‌ایم.

دفتر تحقیقات فدرال گفت که در حال بررسی این تهدید است.

در بیانیه ای آمده است: “اف بی آی تمام تهدیدات احتمالی را جدی می گیرد. ما به طور منظم با شرکای مجری قانون خود برای تعیین اعتبار هر تهدیدی کار می کنیم.”

TikTok، یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های رسانه‌های اجتماعی با کودکان مدرسه‌ای، قبلاً به دلیل اجازه ارسال ویدیوهای کوتاهی که افراد را به اعمال مخاطره‌آمیز، مضر و غیرقانونی به چالش می‌کشد، مورد انتقاد قرار گرفته است.

اوایل امسال، ویدیوی چالشی ویروسی «Licks Devious Licks» دانش‌آموزان را تشویق کرد تا حمام‌های مدارس را خراب کنند و ویدیوهای کپی TikTok از آن بسازند.

این منجر به موارد متعدد تخریب عمدتاً بسیار جزئی اموال مدارس در سراسر کشور شد.

در آن زمان TikTok گفت که برای حذف ویدیوها و به حداقل رساندن انتشار آنها “برای جلوگیری از چنین رفتاری” اقداماتی انجام می دهد.

گروه Everytown for Gun Safety حداقل 149 مورد تیراندازی در مدرسه را در سال جاری ثبت کرده است که 32 کشته و 94 مجروح داشته است.

Sandy Hook Promise، گروهی که در پاسخ به تیراندازی دسته جمعی در سال 2012 در مدرسه ابتدایی سندی هوک در نیوتاون، کانکتیکات تشکیل شد، ویدیوی TikTok را محکوم کرد.

آنها در بیانیه ای گفتند: “یک چالش ملی TikTok تیراندازی در مدارس را در 17 دسامبر ترویج می کند. خشونت با اسلحه موضوعی برای شوخی یا شوخی نیست. همه تهدیدها باید جدی گرفته شوند.”

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)