S Jaishankar به جامعه هندی در کلمبیا

S Jaishankar به جامعه هندی در کلمبیا

او همچنین بر هند جدید که به دنبال مشارکت با SICA است، تاکید کرد.

بوگوتا:

وزیر امور خارجه اس جایشانکار امروز سفر خود را به کلمبیا با دیدار با جامعه هندی در بوگوتا آغاز کرد و با آنها در مورد تبدیل هند به “هند جدید” و پیامدهای جهانی آن در میان گذاشت.

او در توییتی نوشت: “بازدید خود را از کلمبیا با ملاقات با جامعه هندی در بوگوتا آغاز کردم. تحول در حال انجام در هند و پیامدهای جهانی آن را با آنها در میان گذاشتم. تاکید کردم که چگونه جهان توانایی ها و مشارکت های یک هند جدید را تشخیص می دهد.”

اس جیشانکار همچنین مهارت های رهبری نخست وزیر نارندرا مودی را برجسته کرد و کار او را برای رفاه و اعتماد هندی ها در خارج از کشور برجسته کرد.

در توییتر نوشت: “گفتم که مودی سرکار چقدر برای رفاه و اعتماد هندی‌ها در خارج از کشور انجام داده است. تصویر هند در کشورهای خارجی به طور قابل توجهی توسط جامعه شکل می‌گیرد. من فردا با همتایان کلمبیایی خود تعامل خواهم داشت و از اینکه آنها چقدر جایگاه ما را تقویت کرده‌اند قدردانی می‌کنم.” آقای جایشانکار

او به طور رسمی از گویان (21-23 آوریل)، پاناما (24-25 آوریل)، کلمبیا (25-27 آوریل) و جمهوری دومینیکن (27-29 آوریل) بازدید می کند. این اولین بازدید او از این کشورها به عنوان EAM است.

سفر آقای جایشانکار به کلمبیا اولین سفر وزرای خارجه در سطح کشور به این کشور خواهد بود. او با چندین نماینده ارشد دولت، تجارت و جامعه مدنی دیدار خواهد کرد. آلوارو لیوا دوران، وزیر امور خارجه کلمبیا و EAM روابط دوجانبه را بررسی خواهند کرد.

بازدید EAM از این چهار کشور؛ تعاملات و تعاملات دوجانبه او با همتایان گروه های مهم منطقه ای: CARICOM و SICA، بر شتاب تعاملات هند و کشورهای آمریکای لاتین می افزاید.

این فرصتی را برای ادامه تماس های سطح بالا با کشورهای آمریکای لاتین و دریای کارائیب و کشف زمینه های جدید همکاری در طیف وسیعی از زمینه ها فراهم می کند. به ویژه در سناریوی پس از همه گیری، بیانیه مطبوعاتی وزارت امور خارجه را بخوانید.

سیستم یکپارچه سازی آمریکای مرکزی (SICA) چارچوب نهادی ادغام منطقه ای در آمریکای مرکزی است که توسط ایالات کاستاریکا، السالوادور ایجاد شده است.

گواتمالا، هندوراس، نیکاراگوئه و پاناما. پس از آن، بلیز و جمهوری دومینیکن به عنوان اعضای کامل پیوستند. دبیرخانه SICA در جمهوری السالوادور قرار دارد.

در چهارمین نشست وزرای خارجه هند و سیکا، آقای جایشانکار “انرژی و امنیت غذایی” را به عنوان “دو چالش فوری جهانی که جنوب با آن مواجه است” برجسته کرد. وی همچنین به اعلامیه سال جهانی ارزن توسط سازمان ملل متحد توجه کرد.

“ما معتقدیم که گسترش قابل توجه تولید جهانی ارزن پتانسیل رسیدگی به امنیت غذایی را بر اساس پایدار دارد، نه تنها امنیت غذایی بلکه امنیت غذایی را نیز به دلیل اینکه منبع خوبی از آهن، ویتامین ها و ریزمغذی ها است. ارزن بخشی از سنت ما برای چندین قرن و قطعاً اگر بخواهیم آن را احیا کنیم، به جهان بهتر خدمت می‌شود.»

وی در سخنانی درباره مهاجران هندی گفت: «این جامعه امروز پل بسیار مؤثری را بین ما ایجاد می‌کند و ما قطعاً از فضا و نقش و فرصت‌های کمکی که شما به این جامعه داده‌اید بسیار قدردانی می‌کنیم.»

او همچنین بر هند جدید که به دنبال مشارکت با SICA است، تاکید کرد.

هندی که ارائه دهنده دیجیتال است، مشتاق استارت آپ ها، داروخانه جهان است، قدرت تولیدی در حال رشد است، رهبر آب و هوا است و شریک علم و فناوری است. شعار ما برای G20 “یک زمین، یک خانواده، یک آینده” و همان روحیه ای است که ما در مذاکرات SICA آورده ایم.”

او در سخنانی در مورد ریاست گروه 20 هند، بر مسئولیت دهلی نو در زمانی که قطبیت شرق-غرب بسیار قوی است و شکاف های شمال-جنوب عمیق تر می شود، تأکید کرد.

موضوع اصلی ریاست جمهوری ما “Vasudhaiva Kutumbakam” است که به معنای جهان یک خانواده است.

آقای جایشانکار همچنین نمونه‌هایی از هند ارائه کرد که صدای خود را از طریق واکسن مایتری کووید، ابتکار دوستی واکسن، به جهانی جنوب رساند.

وی افزود: «و باز هم به تفکر نخست وزیر مودی توجه شما را جلب می کنم که نظرش این است که نباید مسائلی را که نمی توانیم حل کنیم بر سر راه مسائلی قرار گیرد که می توانیم. روابط دوجانبه، به عنوان مشارکت بین هند و SICA به عنوان یک گروه، به عنوان بیان همکاری مشترک جنوب، جنوب و جنوب که همه ما به آن متعهد هستیم، اما همچنین به عنوان بخشی از تعهد بزرگتر ما برای ایجاد نظم بین المللی عادلانه تر و عادلانه تر. EAM گفت.

“تفکر زیربنایی در سخنان نخست وزیر مودی و این اندیشه، این پیام، خطاب به گروه 20 بود؛ که هیچ گروهی نباید بدون فکر کردن به کسانی که بیشترین آسیب را می بینند، ادعای رهبری کند. بنابراین درخواست دیدگاه های جنوب جهانی، شکل دادن مواضع خودمان. بر اساس آنچه بسیاری از شما به ما منتقل کرده اید، ما این را در مسئولیت خود به عنوان رئیس گروه 20 ضروری می دانیم.”

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)