RT پخش تلویزیونی آلمانی را که مدت ها انتظارش را می کشید راه اندازی کرد — RT World News

RT شبکه تلویزیونی جدید و شبانه روزی خود را به زبان آلمانی در روز پنجشنبه راه اندازی می کند. این رسانه می‌گوید که این در حالی است که علاقه به محتوای آنلاین موجود در بین آلمانی‌زبان‌ها در حال افزایش است.

ادامه مطلب


YouTube 2 کانال از پروژه خواهر RT RT DE را با 600 هزار مشترک به دلیل ادعای نقض دستورالعمل‌های انجمن حذف کرد.

از جمله برنامه های دیگر، این کانال اخبار، برنامه های گفتگو و مستندهایی از جمله “Fasbenders Woche” را با حضور یک روزنامه نگار برجسته آلمانی به نام توماس فاسبندر پخش خواهد کرد. ما تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا مخاطبان آلمانی زبان خود را ناامید نکنیم. مارگاریتا سیمونیان، سردبیر RT گفت.

مخاطبان پلتفرم آنلاین آلمانی زبان RT، RT DE، از زمان راه اندازی آن در سال 2014 به طور پیوسته در حال افزایش بوده است. طبق داده های CrowdTangle، در حال حاضر بر اساس کل تعاملات در 12 سال گذشته، برترین رسانه خبری آلمانی زبان در فیس بوک است. ماه‌ها، از رسانه‌های سنگین وزن آلمانی مانند مجله بیلد یا اشپیگل و همچنین پخش‌کننده عمومی ZDF پیشی گرفت.

طبق گفته آزمایشگاه‌های Tubular، ویدیوهای آن نیز در میان پنج ویدیوی پربازدید فیس‌بوک قرار می‌گیرند و از فیلم‌های بزرگان آلمانی مانند تلویزیون اشپیگل، زیت آنلاین و فوکوس آنلاین پیشی می‌گیرند. خانواده وب‌سایت‌های چندزبانه RT نیز در مورد بازدید از آلمان، از محبوبیت بیشتری نسبت به پخش‌کننده بین‌المللی دولتی آلمان، دویچه وله، برخوردار بوده است.

ما شاهد افزایش علاقه به RT در آلمان هستیم و از این بابت خوشحالیم [people] می توانند نه تنها محتوای آن را بخوانند یا گوش دهند، بلکه می توانند آن را تماشا کنند.» دینارا توکتوسونوا، رئیس RT DE Productions، گفت.

ادامه مطلب


آیا Die Welt تصدیق خواهد کرد که اشتباه بوده است؟  رئیس RT در آلمان پس از حکم دادگاه از روزنامه می پرسد که دروغ هایی در مورد رسانه منتشر کرده است

با این حال، این محبوبیت هزینه ای را به همراه داشته است، زیرا RT DE طی چند ماه گذشته با چندین شکست بزرگ روبرو شده است. در اوایل سال جاری، گزارش‌هایی در رسانه‌های آلمانی مدعی شد که برلین به لوکزامبورگ همسایه فشار آورده است تا مجوز RT را رد کند. آلمان هرگونه ارتباطی با این امتناع را رد کرده است.

در سپتامبر، یوتیوب دو کانال آلمانی زبان، RT DE و Der Fehlende Part را به دلیل آنچه که نقض دستورالعمل‌های انجمن بود، حذف کرد. پس از این تصمیم، سردبیر RT آن را علامت گذاری کرد “اعلام جنگ رسانه ای علیه روسیه توسط آلمان” و از مسکو خواست تا پاسخ دهد. قبل از حذف، RT DE چهارمین منبع خبری با نفوذ آلمانی زبان در این پلتفرم بود که از دویچه وله و تعدادی دیگر از پخش کنندگان خبری پیشی گرفت.

روشی که آلمان علیه RT جنگیده و به مبارزه ادامه می دهد با هیچ کشور دیگری در جهان بی نظیر بوده است. سیمونیان گفت: این واقعیت تاثیری بر عزم این کانال برای ارائه محتوای با کیفیت به مخاطبان خود نخواهد داشت.

برنامه های خبری و امور جاری RT DE توسط برخی از قدرتمندترین ماهواره های اروپا مانند یوتلست 16A (موقعیت: 16.0 درجه شرقی، فرکانس (MHz): 12552، قطبش: V، نرخ نماد (SR): 2070، FEC انجام می شود. : 2/3) و یوتلست 9B (موقعیت: 9.0 درجه شرقی، فرکانس (MHz): 11727، قطبش: V، نرخ نماد (SR): 30000، FEC: 3/4). همچنین می‌توانید RT DE را در تلویزیون هوشمند، برنامه تلفن همراه (iOS یا Android)، وب‌سایت آن، YouTube یا PayTV تماشا کنید.