Reddit برای استفاده از داده های خود برای آموزش هوش مصنوعی از شرکت ها هزینه می گیرد: گزارش

Reddit برای استفاده از داده های خود برای آموزش هوش مصنوعی از شرکت ها هزینه می گیرد: گزارش

Reddit برای دسترسی به داده های خود از شرکت ها هزینه دریافت می کند.

طبق گزارش مجله فورچون، Reddit از شرکت‌های بزرگ برای دسترسی به داده‌های خود هزینه دریافت خواهد کرد، زیرا از آن برای آموزش برخی از چت ربات‌های هوش مصنوعی از جمله Bard گوگل و ChatGPT OpenAI استفاده می‌شود.

این شرکت یک بیانیه مطبوعاتی را به اشتراک گذاشت و اظهار داشت که “یک نقطه دسترسی ممتاز جدید را برای اشخاص ثالثی که به قابلیت‌های اضافی، محدودیت‌های استفاده بالاتر و حقوق استفاده گسترده‌تر نیاز دارند، معرفی خواهند کرد.”

علاوه بر این، آنها گفتند که API آنها، که اساساً نحوه کار دو برنامه مختلف با یکدیگر را کنترل می کند، همچنان “برای موارد استفاده معقول و مناسب باز و از طریق پلتفرم توسعه دهنده ما قابل دسترسی خواهد بود”.

این شرکت گفت: «از 19 ژوئن 2023، شرایط به‌روزرسانی‌شده Data API، همراه با شرایط توسعه‌دهنده ما، جایگزین شرایط API موجود خواهند شد».

این شرکت همچنین از توضیح بیشتر در مورد تصمیم خود برای انجام این تغییر خودداری کرد، اما استیو هافمن، مدیر عامل Reddit به نیویورک تایمز گفت که هوش مصنوعی (AI) مقصر است. آقای هافمن به این نشریه گفت: “مجموعه داده های ردیت واقعا ارزشمند است. اما ما نیازی نداریم که همه این ارزش ها را به صورت رایگان به برخی از بزرگترین شرکت های جهان بدهیم.”

Reddit فکر می‌کند که داده‌های آن به‌ویژه مهم هستند، زیرا اغلب به‌روزرسانی می‌شوند. به گفته آقای هافمن، الگوریتم‌های مدل‌سازی زبان بزرگ، به این تازگی و مرتبط بودن نیاز دارند تا بهترین نتایج را ایجاد کنند.

“بیش از هر مکان دیگری در اینترنت، ردیت خانه ای برای مکالمه معتبر است. چیزهای زیادی در سایت وجود دارد که شما فقط می توانید آنها را در درمان یا AA یا هرگز بگویید.”

وی افزود که این شرکت می خواهد ارزشی را به مصرف کنندگان ارائه دهد. او افزود: “خزیدن در Reddit، ایجاد ارزش و بازگرداندن هیچ یک از آن ارزش به کاربران ما چیزی است که ما با آن مشکل داریم. زمان خوبی برای ما است تا شرایط را سخت تر کنیم. ما فکر می کنیم این عادلانه است.”

طبق گفته Fortune، کاربرانی که نگران تأثیرات این تغییرات بر روی برنامه‌های شخص ثالثی بودند که محتوای وب‌سایت را نمایش می‌دهند، در مورد اعلام Reddit نظر دادند. این شرکت گفت که محدودیتی برای دسترسی به «محتوای بالغ» ارسال شده در این پلتفرم نیز در نظر گرفته است.

طبق بیانیه آقای هافمن به NYT، Reddit به توسعه دهندگانی که تجربه کاربری در وب سایت را بهبود می بخشند، به عنوان مثال، با ایجاد یک برنامه خودکار برای کمک به تعدیل، به دسترسی رایگان ادامه خواهد داد. او همچنین قول دسترسی رایگان به محققانی که از داده های Reddit استفاده می کنند را داد.