Pornhub دسترسی کل ایالت ایالات متحده – RT World News را مسدود می کند

منتقدان می گویند قانون تأیید سن جدید یوتا نگرانی های قابل توجهی در مورد حفظ حریم خصوصی دارد

شرکت پخش جریانی بزرگسالان Pornhub در اعتراض به قانون جدیدی که وب‌سایت‌های پورنوگرافی را ملزم می‌کند قبل از دسترسی به کتابخانه‌های محتوای خود، سن کاربر را تأیید کنند، خدمات خود را در ایالت یوتا ایالات متحده به حالت تعلیق درآورد.

از روز سه‌شنبه، هر کسی که یک آدرس IP مستقر در یوتا دارد و سعی می‌کند از وب‌سایت Pornhub بازدید کند، در عوض ویدیویی از بازیگر بزرگسال Cherie DeVille نشان داده می‌شود که توضیح می‌دهد چرا این وب‌سایت – که توسط شرکت مادر MindGeek اداره می‌شود – دیگر در دسترس نیست.

همانطور که می دانید، مقامات منتخب شما در یوتا از ما می خواهند قبل از اجازه دسترسی شما به وب سایت ما، سن شما را تأیید کنیم. دیویل در این کلیپ می گوید. او می افزاید که سازندگان Pornhub این را باور دارند “هر بار که می خواهید از یک پلت فرم بزرگسال بازدید کنید کارت شناسایی خود را بدهید” روشی ناکارآمد برای محافظت از کاربران و “کودکان و حریم خصوصی شما را به خطر خواهد انداخت.”

در ماه مارس، اسپنسر کاکس، فرماندار یوتا، لایحه‌ای تحت عنوان «شرایط سنی تماشای پورنوگرافی آنلاین» را امضا کرد که از روز سه‌شنبه اجرایی شد. آن را الزام می کند “روش های تایید سن منطقی” باید توسط وب‌سایت‌های بزرگسالان موجود در این ایالت رعایت شود “توزیع مواد مضر برای خردسالان.”


هرگز پایین نرو: Pornhub می گوید ترافیک توسط میلیون ها کاربر فعال در طول قطع فیس بوک افزایش یافته است

کاکس در سال 2021 قانون دیگری را امضا کرد که توسعه دهندگان گوشی های هوشمند و تبلت ها را ملزم می کند فیلترهای محتوا را به دستگاه هایی که در ایالت فروخته می شوند اضافه کنند.

مطالب جدید پیشنهادی
نامزد دموکرات غافلگیرکننده شایعه شده است که در سال 2024 به جای بایدن نامزد خواهد شد - RT World News

قانونگذار ایالت یوتا هرزه نگاری را به عنوان یک “بحران بهداشت عمومی” در سال 2016، که مقامات گفتند آسیب رساندن به شهروندان یوتا و ملت. این اتفاق هفت سال پس از اعلام این ایالت عمدتاً جمهوری خواه رخ داد “سرمایه پورن آنلاین” از ایالات متحده، به دنبال مطالعه ای که بن ادلمن، محقق دانشگاه هاروارد در سال 2009 انجام داد.

در سال 2021، توسط The Salt Lake Tribune در یوتا گزارش شد که افرادی که از کلیسای محافظه‌کاران متمایل به مقدسین آخرالزمان – که به طور غیررسمی به عنوان کلیسای مورمون شناخته می‌شوند – نمایندگی می‌کنند – از هر ده کرسی در مجلس قانونگذاری ایالت، 9 کرسی را در اختیار دارند.

کارشناسان دیجیتال در بحث تایید سن در کنار Pornhub و همتایان آن قرار گرفته اند. جیسون کلی، معاون مدیر استراتژی در بنیاد الکترونیک مرزی ناظر حقوق دیجیتال، معتقد است که اقداماتی برای محدود کردن بینندگان زیر سن قانونی – در حالی که در تئوری به نظر می رسد – به موازات خطر ثانویه وب سایت هایی است که افراد بازدید می کنند. عادات تماشای آنها “می توان ردیابی کرد و به هویت آنها متصل شد” او در ماه مارس گفت، و «شرکت‌ها لزوماً سیستمی برای محافظت از آن داده‌ها ندارند».

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: