Omicron’s Surge لندن را به شهر ارواح تبدیل می کند

موج Omicron این شهر را به شهر ارواح تبدیل می کند

بریتانیا با موج بی سابقه ای از عفونت ها مواجه است.

صاحب پارلز، یک میخانه و رستوران در جنوب لندن، امیدوار بود که فروش کریسمس امسال به طور کامل پس از قرنطینه کووید-19 در زمستان گذشته بازگردد. در عوض، هر یک از رزروهای گروهی این هفته رزروهای خود را لغو کردند.

بریتانیا با موج بی سابقه ای از عفونت ها مواجه است، کریس ویتی، افسر ارشد پزشکی انگلیس، روز چهارشنبه هشدار داد که اعداد “فوق العاده” موارد به این معنی است که پزشکان و پرستاران ناگزیر بیمار خواهند شد. این باعث می‌شود کسب‌وکارهایی مانند پارلز نسبت به آینده بدبین شوند.

مالک مت وارد گفت: محدودیت‌هایی که از قبل اعمال شده است، از جمله توصیه به کار از خانه، به این معنی است که کسانی که ممکن است برای نوشیدن یک نوشیدنی راحت باشند، اکنون دو بار فکر می‌کنند. کسب‌وکار در یکی دیگر از میخانه‌های وارد، اسب سفید در محله بریکستون در جنوب لندن، نیز مورد توجه قرار گرفته است.

وارد گفت: «به هر حال این میخانه به گردش مالی قبل از کووید بازگشته است، اما اکنون بی ثباتی دوباره بازگشته است. ما یک شنبه خوب داشتیم اما یک یکشنبه بد، سپس یک دوشنبه خوب همراه با مسابقه اما یک سه شنبه بسیار آرام.

صنعت مهمان‌نوازی بریتانیا که در حال تلاش برای بهبودی پس از ماه‌ها قرنطینه در اوایل سال بود، بار دیگر با افزایش سرعت همه‌گیری همه‌گیر، یک بار دیگر ضربه اقتصادی وارد کرد. این بار – هنوز – هیچ شبکه ایمنی دولتی وجود ندارد، حتی با وجود اینکه تقریباً 79000 مورد در روز چهارشنبه گزارش شده است.

اگرچه مکان‌ها هنوز باز هستند، اما تجارت در آستانه اوج جشن کاهش می‌یابد زیرا مردم در خانه می‌مانند و از معاشرت در میخانه‌ها، کلوپ‌ها و رستوران‌ها اجتناب می‌کنند.

در منطقه مالی شهر لندن، روز چهارشنبه کمتر از 30 نفر در حال نوشیدن مشروب بیرون از میخانه ها در خیابان واتلینگ هستند. تجارت در بازار لیدن هال نیز کند بود، جایی که میخانه ها معمولاً در ماه دسامبر مملو از صدها کارگزار بیمه هستند.

Des Gunewardena، مدیر اجرایی و رئیس D&D لندن که پشت 43 رستوران، کافه و هتل است که عمدتاً در پایتخت بریتانیا واقع شده‌اند، گفت: کاهش درآمد برای رستوران‌ها به‌ویژه در مرکز شهرهای بزرگ مانند لندن وحشتناک است.

گونواردنا به بلومبرگ گفت: هفته گذشته D&D 15 درصد از رزروهای خود را از دست داد، در حالی که این هفته بسیار بدتر خواهد بود. “دولت باید گام بردارد و به طور کامل به ما برای صدمات گسترده به سود ناشی از اطلاعیه ها و راهنمایی های کووید کمک کند.”

تام کریج، رستوران‌دار، روز سه‌شنبه در رسانه‌های اجتماعی فاش کرد که 654 مهمان در شش روز گذشته رزرو خود را لغو کرده‌اند و هشدار داد که بسیاری از مکان‌ها بدون کمک “از بین خواهند رفت”.

حمل و نقل نیز در حال تخلیه است. آمار رسمی نشان می دهد که تعداد افرادی که از متروی لندن استفاده می کنند در ساعت شلوغی صبح دوشنبه این هفته تقریباً یک پنجم کاهش یافته است.

بر اساس شاخص Pret بلومبرگ، معاملات در کافه های Pret A Manger Ltd. در مناطق مالی لندن اکنون به پایین ترین سطح خود از اکتبر رسیده است.

احتیاط جانسون

در داونینگ استریت، نخست‌وزیر بوریس جانسون تلاش می‌کند بین دانشمندانی که قبلاً معتقدند اقدامات سخت‌تر کووید برای مقابله با Omicron لازم است و بسیاری از همکاران حزب محافظه‌کار او که نگرانی‌هایی را در مورد فرسایش آزادی‌های مدنی مطرح کرده‌اند، راه برود.

جانسون در اواخر روز سه‌شنبه با مخالفت 100 قانونگذار محافظه‌کار با بخش‌هایی از استراتژی «طرح B» او، بزرگترین شورش دوران تصدی خود را متحمل شد. نخست‌وزیر که پیش از این به خاطر یک سری اشتباهات تحت فشار قرار گرفته بود، و با کاهش رتبه نظرسنجی‌اش، از یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه استفاده کرد تا از مردم بخواهد قبل از کریسمس ” محتاط” باشند.

گروه های لابی پیشرو از جانسون خواستند در حالی که به دنبال حفظ سلامت عمومی هستند، تجارت را بدون محافظت رها نکند. روبی مک گرگور اسمیت، رئیس اتاق بازرگانی بریتانیا، گفت که درخواست ویتی از بریتانیایی ها برای کاهش تماس های اجتماعی قبل از کریسمس “تأثیر بزرگی” بر مشاغل خواهد داشت و از کمبود “گیج کننده” کمک های دولتی ابراز تاسف کرد.

مک گرگور اسمیت گفت: «کسب و کارها اکنون با ترکیبی دوگانه از مسائل جدی با غیبت کارکنان و کاهش اعتماد مصرف کننده مواجه هستند.

کنفدراسیون صنایع بریتانیا طرح B را “عملی و معقول” خواند، اما در مورد “پیامدهای ناخواسته” آینده برای اقتصاد هشدار داد.

صنعت مهمان‌نوازی بریتانیا در حال حاضر مجبور است با اختلالات نیروی کار و زنجیره تامین و تأثیر برگزیت دست و پنجه نرم کند. با احیای ویروس، سازمان تجاری UKHospitality پیش‌بینی کرد که درآمد میخانه‌ها و رستوران‌ها در ماه دسامبر به دلیل لغو فعالیت‌ها تا 40 درصد کاهش می‌یابد.

ترس برخی از چهره‌های برجسته مهمان‌نوازی این است که اگر محدودیت‌های جدیدی اعمال شود، میخانه‌ها و رستوران‌هایی که تا ماه دسامبر با مشکل مواجه هستند ممکن است ژانویه – به طور سنتی ماه سختی برای مهمان‌نوازی – حتی سخت‌تر شود.

تیم مارتین، رئیس JD Wetherspoon Plc، در اوایل این هفته گفت که رویکرد “رادیکال” دولت به منزله “قفل کردن مخفیانه” است. لوک جانسون، رئیس شرکت سرمایه‌گذاری Risk Capital Partners و رئیس سابق زنجیره پیتزا اکسپرس، در توییتر گفت که حتی محدودیت‌های فعلی «ناهماهنگ، خودسرانه و احتمالاً کاملاً بی‌اثر» در برابر کووید هستند.

مشکلات خرده فروشی

این فقط مهمان نوازی در مواجهه با روزهای سخت نیست. بخش خرده فروشی بریتانیا – بزرگترین کارفرمای خصوصی در این کشور – به شدت به ورود به مراکز خرید و مراکز خرید در آستانه پایانی کریسمس، یعنی زمانی که مشاغل بیشتر سود خود را به دست می آورند، متکی است.

الکس بالداک، مدیر اجرایی Currys Plc، خرده‌فروش لوازم الکترونیکی، گفت که بازار در آستانه کریسمس در حال نرم شدن است و هشدار داد که محدودیت‌های بیشتر بسیار مضر خواهد بود.

او در تماسی با خبرنگاران گفت: «باید یک مورد بسیار واضح در مورد بهداشت عمومی وجود داشته باشد تا دوباره خرده فروشی بسته شود. “در اینجا 3 میلیون شغل و 17 میلیارد پوند (22.5 میلیارد دلار) مالیات در خطر است. ما در موقعیت خوبی برای تقویت بهبود هستیم — ما درخواست کمک نداریم، ما فقط می خواهیم تجارت کنیم.”

حتی فوتبال لیگ برتر هم در خطر است. افزایش سرسام‌آور عفونت‌ها باعث شده است که چندین بار به تعویق بیفتد و آخرین بازی برنلی در لیگ برتر مقابل واتفورد در روز چهارشنبه لغو شد.

نیکی کانانی، مدیر پزشکی مراقبت های اولیه سرویس بهداشت ملی انگلستان، در کنار جانسون در خیابان داونینگ، گفت که طرفداران ورزش باید تلاش خود را انجام دهند.

کنعانی گفت: «اگر می‌خواهید آخر هفته به استادیوم بروید، به جای رفتن به تماشای مسابقه، آن را به ورزشگاهی تبدیل کنید که می‌توانید واکسن بزنید یا برای تزریق واکسن کمک کنید.»