Omicron Variant Dents Protection واکسن در مطالعه آکسفورد

Omicron Variant Dents Protection واکسن در مطالعه آکسفورد

محققان کاهش 30 برابری آنتی بادی های خنثی کننده علیه omicron را پس از 2 دوز Pfizer مشاهده کردند.

به گفته محققان، نوع omicron حفاظتی که توسط دو دوز واکسن‌های کووید Pfizer Inc. و AstraZeneca Plc ارائه می‌شود، کاهش داده و خطر ابتلا را افزایش می‌دهد.

پژوهشگران دانشگاه آکسفورد روز دوشنبه در مقاله‌ای اعلام کردند که نمونه‌های خون جمع‌آوری‌شده از افرادی که با دو واکسن مختلف واکسینه شده بودند و در برابر سویه جدید آزمایش شدند، کاهش قابل‌توجهی در آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده نشان داد، که به‌عنوان نماینده‌ای برای محافظت به‌ویژه در مقایسه با نوع دلتا بود.

نتایج بازتاب یافته‌های اخیر دیگری است که بر نیاز به تزریق‌های تقویت‌کننده تاکید می‌کنند، به‌ویژه در میان شواهدی مبنی بر توانایی omicron در هدایت موج جزر و مدی از عفونت‌ها. دانشمندان هنوز نتوانستند به سوال کلیدی دیگری، در مورد توانایی واکسن ها در دفع بیماری های شدید پاسخ دهند. این جهش جدید باعث نگرانی در سراسر جهان شده است، اما گزارش ها از آفریقای جنوبی – جایی که برای اولین بار در آن کشف شد – نشان می دهد که تاکنون موارد خفیف تر از دوره های قبلی افزایش یافته است.

به گفته ترزا لمبه، یکی از خالقان شات که آسترا با آکسفورد ساخته است، تاثیر Omicron باید در چند هفته دیگر بهتر مستند شود و مشخص شود که آیا واکسن های جدیدی مورد نیاز است یا خیر.

لمبه به خبرنگاران گفت: “ما امیدواریم که واکسن فعلی از بیماری های شدید و بستری شدن در بیمارستان محافظت کند و مطمئناً این همان چیزی است که قبلاً در مورد سایر انواع نگرانی دیده ایم.” ما و سایر تولیدکنندگان واکسن در موقعیتی هستیم که اگر نوع جدیدی از واکسن مورد نیاز باشد، می‌توانیم سریع عمل کنیم.»

در این میان، افزایش عفونت‌ها به تنهایی می‌تواند بیمارستان‌ها را در مکان‌هایی مانند بریتانیا تحت فشار قرار دهد. گاوین اسکریتون، رئیس بخش علوم پزشکی آکسفورد و نویسنده اصلی مقاله، خواستار حفظ «احتیاط» شد، زیرا تعداد موارد بیشتر همچنان بار قابل‌توجهی را به همراه خواهد داشت. در مورد سیستم های مراقبت های بهداشتی.”

محققان پس از دو دوز واکسن فایزر در مقایسه با سویه دلتا، شاهد کاهش تقریباً 30 برابری در آنتی بادی های خنثی کننده علیه omicron بودند. تاثیر روی شات آسترا نیز مشابه بود. نویسندگان همچنین به شواهدی دست یافتند که نشان می‌دهد برخی از شرکت‌کنندگان در خنثی کردن ویروس به هیچ وجه ناکام مانده‌اند.

آنتی‌بادی‌های خنثی‌کننده تنها یک بازوی دفاعی سیستم ایمنی هستند، و دانشمندان اکنون در حال بررسی نحوه واکنش سلول‌های T به این نوع هستند، با اطلاعاتی که در هفته‌های آینده انتظار می‌رود.

نمونه‌های خون از مطالعه Com-Cov2 به رهبری آکسفورد گرفته شد که نشان می‌دهد چگونه مخلوط کردن و تطبیق واکسن‌ها با فواصل زمانی مختلف بر پاسخ ایمنی به کووید-۱۹ تأثیر می‌گذارد. محققان در نشست مطبوعاتی روز دوشنبه گفتند، یافته‌های omicron عمدتاً بر اساس آن دسته از داوطلبانی بود که دو واکسن از یک واکسن داشتند.

داده ها در سرور پیش چاپ medRxiv منتشر شده و برای بررسی همتایان ارسال شده است.

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)