Omicron دومین ویروس مسری شناخته شده برای بشر – پزشک ایالات متحده – اخبار RT World

به گفته یک پزشک کنترل عفونت کلیولند که هشداری در مورد تغییر سریع وضعیت اپیدمیولوژیک صادر کرد، نوع Omicron کووید-19، پس از سرخک، دومین بیماری مسری روی کره زمین است.

کلودیا هوین، یکی از مدیران کنترل عفونت بیمارستان‌های دانشگاهی، در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز سه‌شنبه، گفت که سویه Omicron کووید-19 به شکلی در حال گسترش است.آتش سوزیدر سراسر شمال شرقی اوهایو، با اشاره به اینکه این ویروس اکنون یکی از مسری‌ترین ویروس‌ها در این سیاره است.

ادامه مطلب


پزشکان نظامی واکسن جدیدی را برای پایان دادن به همه گیری کووید-19 تبلیغ می کنند

“نکته ای که باید در مورد این نوع بدانید این است که بسیار مسری تر است.” وی بیان کرد و افزود این دومین ویروس مسری در حال حاضر روی کره زمین است. بنابراین بسیار مهم است که مردم درک کنند که ما در موقعیت بسیار متفاوتی نسبت به دو هفته پیش قرار داریم.»

مسری ترین بیماری شناخته شده برای بشر سرخک است. این ویروس تا حد زیادی تحت کنترل قرار گرفته است، به ویژه در غرب، با کمپین های گسترده واکسیناسیون.

هوین ادعا کرد که به نظر می رسد نوع Omicron هر دو تا سه روز دو برابر می شود و بنابراین خدمات پزشکی شمال شرق اوهایو با این فرض کار می کنند که این نوع در حال حاضر یا به زودی عامل اکثر موارد کووید-19 در منطقه خواهد بود.

او همچنین به داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در روز دوشنبه اشاره کرد که نشان می دهد Omicron 73 درصد از موارد جدید کووید-19 در ایالات متحده را تشکیل می دهد. این رقم نشان دهنده یک جهش بزرگ از 13 درصد در هفته قبل است.

هوین یکی از چندین متخصص پزشکی بود که در طول کنفرانس مطبوعاتی صحبت کرد و هشدار داد که موج کنونی عفونت‌ها که هر دو توسط انواع دلتا و Omicron هدایت می‌شوند، بیمارستان‌ها را شلوغ و غرق کرده است.

این متخصص بیماری‌های عفونی خاطرنشان کرد که اگرچه برخی از پیشنهادات مبنی بر احتمال ابتلای Omicron کمتر وجود دارد، اما این هنوز ثابت نشده است. به این ترتیب، متخصصان مراقبت های بهداشتی باید با آن به گونه ای رفتار کنند که گویی مانند سایر انواع کشنده است.