Omicron در 38 کشور گسترش یافته است، هیچ مرگ و میر گزارش نشده است: سازمان بهداشت جهانی

سازمان جهانی بهداشت می گوید Omicron در 38 کشور گسترش یافته است، هیچ مرگ و میر گزارش نشده است

ایالات متحده و استرالیا آخرین کشورهایی بودند که موارد انتقال محلی Omicron را تأیید کردند. (فایل)

ژنو:

سازمان جهانی بهداشت روز جمعه اعلام کرد که نوع Omicron در 38 کشور شناسایی شده است، اما هنوز هیچ مورد مرگ و میر گزارش نشده است، زیرا مقامات در سراسر جهان برای جلوگیری از گسترش سویه کووید-19 به شدت جهش یافته عجله دارند در میان هشدارهایی که می تواند به بهبود اقتصاد جهانی آسیب برساند.

ایالات متحده و استرالیا آخرین کشورهایی بودند که موارد انتقال محلی این نوع را تایید کردند، زیرا عفونت های Omicron مجموع موارد در آفریقای جنوبی را به بیش از سه میلیون رساند.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که ممکن است هفته ها طول بکشد تا مشخص شود که نوع عفونی چقدر است، آیا باعث بیماری شدیدتر می شود و درمان ها و واکسن ها تا چه حد بر علیه آن موثر هستند.

مایکل رایان، مدیر اورژانس سازمان جهانی بهداشت، گفت: «ما پاسخ‌هایی را خواهیم گرفت که همه به آن‌ها نیاز دارند».

WHO روز جمعه گفت هنوز هیچ گزارشی از مرگ و میر مربوط به Omicron ندیده است، اما گسترش نوع جدید به هشدارهایی منجر شده است که می تواند باعث بیش از نیمی از موارد کووید در اروپا در چند ماه آینده شود.

کریستالینا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول، روز جمعه گفت که نوع جدید می‌تواند بهبود اقتصاد جهانی را نیز کند کند، درست مانند فشار دلتا.

او گفت: «حتی قبل از ورود این نوع جدید، ما نگران بودیم که بهبود، در حالی که ادامه دارد، تا حدودی شتاب خود را از دست می دهد.

“یک نوع جدید که ممکن است به سرعت گسترش یابد، می تواند اعتماد به نفس را کاهش دهد.”

یک مطالعه اولیه توسط محققان در آفریقای جنوبی، جایی که این نوع برای اولین بار در 24 نوامبر گزارش شد، نشان می دهد که احتمال ایجاد عفونت مجدد در مقایسه با سویه های دلتا یا بتا سه برابر بیشتر است.

فرانچسکا روکا، رئیس صلیب سرخ گفت که ظهور Omicron “شواهد نهایی” از خطر نرخ نابرابر واکسیناسیون جهانی بود.

پزشکان آفریقای جنوبی گفتند از زمان ظهور Omicron در کودکان زیر پنج سال بستری در بیمارستان افزایش یافته است، اما تاکید کردند که هنوز زود است که بدانیم آیا کودکان خردسال به ویژه در معرض خطر هستند یا خیر.

Wassila Jassat از موسسه ملی بیماری های واگیر گفت: “میزان بروز در آن زیر پنج سال در حال حاضر دومین و بعد از بروز در افراد بالای 60 سال است.”

در ایالات متحده، دو مورد شامل ساکنانی بود که سابقه سفرهای بین المللی اخیر نداشتند – که نشان می دهد Omicron از قبل در داخل کشور در حال گردش است.

اداره بهداشت هاوایی گفت: “این یک مورد گسترش جامعه است.”

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، روز پنجشنبه از برنامه های خود برای مبارزه با کووید-19 در طول زمستان، با الزامات آزمایشی جدید برای مسافران و افزایش تلاش ها برای واکسیناسیون، رونمایی کرد.

“لگد زدن به آجیل”

همه مسافران ورودی باید در عرض یک روز پس از پرواز خود، آزمایش آنها منفی باشد، و تست های سریع که 25 دلار هزینه دارند، تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و به صورت رایگان بین افراد فاقد بیمه توزیع می شوند.

استرالیا روز جمعه گزارش داد که سه دانشجو در سیدنی علیرغم ممنوعیت ورود افراد غیرشهروندی به این کشور و محدودیت در پروازها از جنوب آفریقا، با عجله در محدود کردن سفر از این منطقه در هفته گذشته، سه دانشجو در سیدنی برای این نوع آزمایش مثبت شده اند.

سابین استام، که یک شرکت تور آفریقای جنوبی را اداره می‌کند و مشتریانش خواستار بازپرداخت وجه هستند، گفت: «این یک ضربه بزرگ است. او گفت: «همه برای تعیین تاریخ سفر جدید خیلی می ترسند.

تین راولو، مسئول بهداشت شهری به خبرگزاری فرانسه گفت، در نروژ، مقامات گفتند که حداقل 13 نفر که پس از یک مهمانی کریسمس اداری در اسلو در هفته گذشته به کووید-19 مبتلا شده‌اند، نوع Omicron را داشتند – اگرچه تاکنون فقط علائم خفیف داشته‌اند.

اما پس از ترس از این خوشه، دولت محدودیت‌هایی را در اسلو بزرگ ایجاد کرد.

روز جمعه، مالزی همچنین اولین عفونت Omicron را در یک دانشجوی خارجی که در 19 نوامبر از آفریقای جنوبی وارد شده بود، گزارش کرد. سریلانکا نیز اولین مورد خود را اعلام کرد، یک شهروند در حال بازگشت از آفریقای جنوبی.

در همین حال، آژانس آمار فدرال روسیه Rosstat اعلام کرد که نزدیک به 75000 نفر در ماه اکتبر در این کشور بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دادند که آن را به مرگبارترین ماه از همه گیری این کشور تبدیل کرده است.

اسنوگ دلسرد شد

نوع جدید یک چالش بزرگ برای پایان دادن به همه گیری است.

افزایش موارد دلتا قبلاً دولت‌های اروپایی را مجبور کرده بود که پوشیدن اجباری ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی، مقررات منع آمد و شد یا قرنطینه را مجدداً معرفی کنند و کسب‌وکارها را در ترس از کریسمس تلخ دیگر قرار داده است.

مقامات بلژیک روز جمعه اعلام کردند که مدارس ابتدایی به دلیل تعطیلات کریسمس یک هفته زودتر تعطیل خواهند شد.

رهبران منطقه ای آلمان با اقدامات جدیدی از جمله ممنوعیت آتش بازی در مهمانی های سال نو برای جلوگیری از تجمعات بزرگ موافقت کردند.

ایرلند اعلام کرد که کلوپ های شبانه را می بندد و فاصله گذاری اجتماعی را در برخی مکان ها در کریسمس و سال جدید بازمی گرداند.

در بریتانیا، وزرا نظرات متفاوتی را نه تنها در مورد ایده میزبانی مهمانی ها، بلکه در مورد نوع رفتاری که قابل قبول تلقی می شود، ابراز کرده اند.

ترز کافی، یکی از وزیران، می‌گوید: «به خاطر ارزشش، من فکر نمی‌کنم که زیر دارواش زیاد چروک شود».

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)