Omicron در حال حاضر در آفریقای جنوبی در حالی که کشورها مرزها را سفت می کنند، کنترل می شود

Omicron در حال حاضر در آفریقای جنوبی در حالی که کشورها مرزها را سفت می کنند، کنترل می شود

تعداد موارد جدید گزارش شده در آفریقای جنوبی از سه شنبه تا چهارشنبه دو برابر شده است.

ژوهانسبورگ:

مقامات روز چهارشنبه گفتند، در حالی که سایر کشورها مرزهای خود را در برابر تهدید جدید سفت‌تر کرده‌اند، نوع Omicron ویروس کرونا که به شدت جهش یافته است، کمتر از چهار هفته پس از شناسایی در آفریقای جنوبی به سرعت در حال غالب شدن است.

ایالات متحده به خطوط هوایی گفته است که اسامی مسافران مناطقی از جنوب آفریقا را که مورد حمله Omicron قرار گرفته است، تحویل دهند، که سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرد که اکنون حداقل به 24 کشور رسیده است و موارد از خفیف تا شدید متغیر است.

نشانه‌های اولیه نشان می‌دهد که Omicron ممکن است به‌طور قابل‌توجهی مسری‌تر از نسخه‌های قبلی باشد، بازارهای مالی را به لرزه درآورده بود، بیم آن می‌رفت که محدودیت‌های جدید در سراسر جهان بتواند بهبودی آزمایشی از ویرانی‌های اقتصادی همه‌گیری را خفه کند.

موسسه ملی بیماری‌های واگیر آفریقای جنوبی (NICD) گفت که مشخصات Omicron و داده‌های اپیدمیولوژیک اولیه نشان می‌دهد که می‌تواند از برخی مصونیت‌ها فرار کند، اما واکسن‌های موجود همچنان باید در برابر بیماری‌های شدید و مرگ محافظت کنند.

این سازمان گفت 74 درصد از تمام نمونه‌هایی که ماه گذشته به‌طور ژنتیکی توالی‌یابی کرده بود، از نوع جدیدی بود که یک هفته پیش اعلام شد، اما برای اولین بار در نمونه‌ای که در 8 نوامبر در گاوتنگ، پرجمعیت‌ترین استان آفریقای جنوبی گرفته شد، یافت شد.

تعداد موارد جدید گزارش شده در آفریقای جنوبی از سه شنبه تا چهارشنبه دو برابر شده است.

ماریا ون کرخوف، اپیدمیولوژیست سازمان بهداشت جهانی، در یک جلسه توجیهی گفت که داده‌های مربوط به میزان مسری بودن Omicron باید «طی چند روز» در دسترس باشد.

مدیر عامل BioNTech گفت واکسنی که با همکاری فایزر تولید می کند احتمالاً محافظت قوی در برابر بیماری شدید Omicron ارائه می دهد.

رئیس کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا گفت که “مسابقه ای با زمان” برای جلوگیری از نوع جدید وجود دارد، در حالی که دانشمندان مشخص می کنند که چگونه به راحتی می تواند گسترش یابد و آیا می تواند از حفاظت از واکسن فرار کند یا خیر.

اتحادیه اروپا شروع عرضه واکسن خود را برای کودکان پنج تا 11 ساله از یک هفته تا 13 دسامبر به جلو آورد.

آماده شدن برای بدترین

اورسولا فون در لاین در یک کنفرانس خبری گفت: برای بدترین ها آماده شوید، به بهترین ها امیدوار باشید.

او گفت که به گفته دانشمندان، واکسیناسیون کامل و تزریق واکسن تقویت کننده قوی ترین محافظت ممکن را فراهم می کند.

اما مدیر فوریت‌های سازمان جهانی بهداشت، مایک رایان، از کشورهای توسعه‌یافته انتقاد داشت که برای بخش‌های بزرگی از جمعیت کاملاً واکسینه‌شده‌شان، در حالی که حتی افراد آسیب‌پذیر در بسیاری از مناطق فقیرتر اصلاً واکسینه نشده بودند، واکسن‌های تقویت‌کننده انجام می‌دهند.

او گفت: “هیچ مدرکی وجود ندارد که من از آن آگاه باشم که نشان دهد تقویت کل جمعیت لزوماً محافظت بیشتری را برای افراد سالم در برابر بستری شدن در بیمارستان یا مرگ فراهم می کند.”

بریتانیا و ایالات متحده هر دو برنامه های تقویت کننده خود را در پاسخ به نوع جدید گسترش داده اند و تفاوت بین فشارهای گسترده واکسیناسیون در کشورهای ثروتمند و تلقیح پراکنده در جهان در حال توسعه را برجسته کرده اند.

سازمان جهانی بهداشت بارها اشاره کرده است که ویروس کرونا تا زمانی که اجازه داشته باشد آزادانه در جمعیت‌های بزرگ واکسینه نشده منتشر شود، به تولید انواع جدید ادامه خواهد داد.

غنا، نیجریه، نروژ، عربستان سعودی و کره جنوبی از جمله جدیدترین کشورهایی بودند که موارد ابتلا به این نوع را گزارش کردند.

بریتانیا اعلام کرد که مجموع 22 مورد آن قطعا افزایش خواهد یافت.

استرالیا گفت که حداقل دو نفر از چندین مکان در سیدنی بازدید کرده اند در حالی که احتمالاً عفونی هستند و دانمارک گفت که یک فرد مبتلا در یک کنسرت بزرگ شرکت کرده است.

ژاپن که قبلاً ورود همه خارجی های جدید را ممنوع کرده بود، دومین مورد خود را از نوع جدید گزارش کرد و گفت که محدودیت های سفر را گسترش خواهد داد.

محدودیت های سفر

سازمان جهانی بهداشت گفت که طبق گزارش ها، حدود 56 کشور از 28 نوامبر در حال اجرای اقدامات مسافرتی برای محافظت در برابر Omicron هستند.

هنگ کنگ ژاپن، پرتغال و سوئد را به محدودیت های سفر اضافه کرد، در حالی که ازبکستان اعلام کرد پروازهای خود را با هنگ کنگ و همچنین آفریقای جنوبی متوقف خواهد کرد.

مالزی به طور موقت مسافران هشت کشور آفریقایی را ممنوع کرد و گفت که بریتانیا و هلند می توانند به این فهرست بپیوندند.

سازمان بهداشت جهانی ضمن توصیه به افرادی که وضعیت ناخوشایند، در معرض خطر یا بالای 60 سال و یا واکسینه نشده اند، سفر را به تعویق بیندازند، گفت: «ممنوعیت های مسافرتی از شیوع بین المللی جلوگیری نمی کند و بار سنگینی بر زندگی و معیشت افراد وارد می کند».

ایالات متحده تقریباً همه خارجی هایی را که در یکی از هشت کشور جنوب آفریقا بوده اند ممنوع کرده است.

روز سه‌شنبه، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC) به خطوط هوایی دستور داد تا اسامی و سایر اطلاعات مسافرانی را که به آن کشورها سفر کرده‌اند، افشا کنند.

سهام در سرتاسر جهان روز سه شنبه پس از اظهارات رئیس داروساز Moderna که سوالاتی را در مورد اثربخشی واکسن های COVID-19 علیه Omicron ایجاد کرد، سقوط کرد.

اما رتبه‌بندی فیچ اعلام کرد که پیش‌بینی ترافیک جهانی مسافران هوایی برای سال‌های 2021 و 2022 را کاهش داده است، با ظهور انواع جدید که غیرقابل پیش‌بینی بودن وضعیت را برجسته می‌کند.

دیدر فولتون، شریک مشاور MIDAS Aviation، در یک وبینار صنعتی گفت: «کمی احساس می‌شود که به جایی که یک سال پیش بودیم بازگشته‌ایم.

و این چشم‌انداز خوبی برای صنعت و فراتر از آن نیست.»

(این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و به طور خودکار از یک فید سندیکایی تولید شده است.)