Omicron احتمالاً از واکسن طفره می رود، اما تاکنون علائم خفیف است: دانشمندان

Omicron احتمالاً از واکسن طفره می رود، اما تاکنون علائم خفیف است: دانشمندان

بعید است که Omicron باعث بیماری شدیدتر از نسخه های قبلی ویروس کرونا شود.

از آنجایی که ترس از افزایش مجدد موارد ابتلا به کووید-19 در بازارهای جهانی باعث ایجاد آشفتگی در بازارهای جهانی می شود، دور جدیدی از ممنوعیت های مسافرتی را تحریک می کند و باعث می شود آمریکایی ها در برنامه های تعطیلات خود تجدید نظر کنند، دانشمندانی که در حال مطالعه نوع omicron هستند، اولین نکات را در مورد آنچه در ماه ها در انتظار است دریافت می کنند. آمدن.

جهش‌های نوع جدید نشان می‌دهد که احتمالاً حداقل تا حدودی از محافظت واکسن‌ها دور می‌زند، اما بعید است که نسبت به نسخه‌های قبلی ویروس کرونا باعث بیماری شدیدتر شود.

این فرضیه‌های اولیه مطابق با مشاهدات دنیای واقعی از مکان‌هایی مانند آفریقای جنوبی ظاهر می‌شوند، جایی که عفونت‌ها شامل افراد واکسینه شده و قبلاً بیمار شده‌اند، اما تا کنون تا حد زیادی خفیف به نظر می‌رسند. با این حال، این داده‌ها تا کنون بسیار محدود هستند، بنابراین بسیاری از شواهد فعلی از مدل‌سازی رایانه‌ای و مقایسه ساختار فیزیکی omicron با انواع گذشته به دست آمده‌اند.

چیزهای زیادی در مورد omicron که بیش از دو برابر نوع دلتا تعداد جهش‌ها دارد راز باقی می‌ماند و بخش عمده‌ای که در سنبله یافت می‌شود، پروتئین تاج مانند روی سطح ویروس است که واکسن‌ها بدن ما را برای حمله آموزش می‌دهند. ظهور چنین ویروس بسیار جهش‌یافته‌ای تقریباً دو سال پس از همه‌گیری، جامعه علمی را غافلگیر کرد، زیرا بسیاری این فرضیه را مطرح کرده بودند که نوع دلتای فوق مسری ممکن است آخرین موج بزرگ را نشان دهد، اوج می‌گیرد و در نهایت مانند سال 1918 می‌سوزد. پاندمی آنفولانزا.

مطالب جدید پیشنهادی
صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی رشد جهانی را کاهش می‌دهد، پیش‌بینی می‌کند که بیشتر آنها از رکود جلوگیری می‌کنند

هفته‌ها آزمایش و مطالعه دقیق آزمایشگاهی توسط دانشمندان طول می‌کشد تا دقیقاً معنای جهش‌های omicron را کشف کنند و به طور قطع جزئیات مربوط به میزان مسری بودن آن و پیامدهای آن برای افرادی که آلوده می‌شوند را مشخص کنند. اما مشاهدات اولیه قبلاً به دانشمندان این امکان را داده است تا حدس‌های آگاهانه‌ای در مورد آنچه قرار است انجام دهند، انجام دهند.

محل جهش های omicron دو چیز را نشان می دهد. اولین مورد این است که ویروس احتمالاً تا حدی از واکسن دور می کند. برخی از جهش‌های سنبله در همان مکان‌هایی هستند که در انواع دیگر دیده می‌شوند و به سرعت گسترش می‌یابند. در انواع گذشته، این جهش ها منجر به چیزی شده است که به عنوان فرار آنتی بادی شناخته می شود، که در آن ویروس می تواند از حمله آنتی بادی های تولید شده توسط واکسن ها یا عفونت قبلی کووید-19 فرار کند.

دیدگاه دوم این است که به نظر می رسد به احتمال زیاد omicron در برابر دومین خط دفاعی بدن یعنی سلول های T غیر قابل نفوذ باشد. آنها دست به دست با آنتی بادی ها برای جلوگیری از عفونت و توسعه بیماری کار می کنند. اگر ویروسی بتواند از حملات آنتی بادی ها بگریزد، سلول های T برای کشتن سلول های عفونی دست به کار می شوند.

وندی برگرز، ایمونولوژیست در دانشگاه کیپ تاون، می گوید: «بسیاری از جهش ها در نقاط داغ پروتئین سنبله رخ می دهد، که می دانیم برای اتصال آنتی بادی ها مهم هستند. آنچه ما پیش‌بینی می‌کنیم این است که بسیاری از پاسخ‌های سلول T همچنان در برابر omicron فعال خواهند بود.

مطالب جدید پیشنهادی
فرانسه 8 مورد جدید "ممکن" را در میان موج پنجم کووید شناسایی کرد

آزمایشگاه او منتظر نمونه‌هایی از بیماران مبتلا به omicron و پروتئین اسپایک مبتنی بر omicron است تا آزمایش‌هایی را برای کمک به تأیید این سوء ظن آغاز کند. اما تجزیه و تحلیل کامپیوتری اولیه این نظریه را تایید کرده است.

آنتی بادی ها اهداف باریکی برای حمله به پروتئین اسپایک دارند و فقط دو ناحیه خاص به نام دامنه اتصال گیرنده و دامنه N ترمینال را هدف قرار می دهند. این بدان معناست که تعداد انگشت شماری از جهش ها در آن مناطق می تواند به طور قابل توجهی بر توانایی آنتی بادی ها برای حمله تأثیر بگذارد.

از طرف دیگر سلول های T کل سنبله را هدف قرار می دهند. تعداد کمی از تغییرات احتمال کمتری دارد که بر اثربخشی آنها تأثیر بگذارد.

“آنچه ما باید با آزمایش های آزمایشگاهی خود تأیید کنیم این است که پاسخ سلول T چقدر تحت تأثیر قرار می گیرد؟” او گفت.

در حالی که برخی از ده ها جهش omicron قبلاً در انواع قبلی دیده شده است، بسیاری از آنها کاملاً جدید هستند. این بدان معناست که زمان و داده های بیشتری برای درک کامل تأثیر Omicron با هر قطعیتی لازم است.

در دانشگاه راکفلر در نیویورک، آزمایشگاه تئودورا هاتزییوآنو یک سال گذشته را صرف آزمایش یک نسخه غیرخطرناک و مصنوعی از ویروس کرده است تا ببیند در صورت وجود تعداد قابل توجهی جهش در پروتئین اسپایک کووید-19، چه اتفاقی می‌افتد. مکان ها به عنوان omicron.

او گفت: “ما می توانیم کاملاً مطمئن باشیم که این سنبله جدید نسبت به خنثی شدن توسط آنتی بادی ها نسبتاً مقاوم خواهد بود.” “امیدوارم که این سنبله omcron از تک تک پاسخ های سیستم ایمنی ما فرار نکند و واکسن ها همچنان در برابر بیماری های شدید محافظت کنند.”

مطالب جدید پیشنهادی
هزاران نفر علیه خشونت مسلحانه در صربستان راهپیمایی کردند - اخبار RT World

در درازمدت، آنچه این جهش‌ها برجسته می‌کنند این است که پیش‌بینی درباره همه‌گیری سخت است.

چارلز چیو، میکروبیولوژیست در دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو که آزمایشگاه او اولین مورد شناخته شده آمیکرون در ایالات متحده را توالی یابی کرد، گفت که او در اردوگاه دانشمندانی بود که گمان می کردند نوع دلتا آغاز پایان همه گیری است.

او گفت: “من از omicron شگفت زده شدم.” این ویروسی است که مدام ما را شگفت زده کرده است.»

او گفت که حتی اگر omicron برای اکثر افراد منجر به عفونت های شدیدتر نشود، افزایش موارد منجر به بستری شدن و مرگ و میر بیشتر صرفاً به دلیل تعداد عفونت ها می شود. و تا زمانی که تعداد زیادی از افراد واکسینه نشده در سراسر جهان وجود داشته باشد، ویروس به گسترش و جهش ادامه خواهد داد.

Omicron همچنین شواهد بیشتری ارائه می دهد که SARS-CoV-2 بسیار سازگار است و ممکن است ریشه کن کردن کامل آن دشوار باشد. به گفته Chiu، سیاست بهداشت عمومی ممکن است نیاز به دور شدن از هدف تلاش برای حذف ویروس از گردش خون از طریق واکسیناسیون داشته باشد تا به جای آن بر پیشگیری از بیماری شدید تمرکز کند.

او گفت: «این احتمال وجود دارد که این ویروس اینجا بماند.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)