NYT مخفیانه “تحریف” اصلی اسنودن را ویرایش می کند – RT World News

دو ادعای نادرست درباره ادوارد اسنودن افشاگر NSA از بررسی واقعیت فرار کردند تا اینکه گلن گرینوالد آنها را افشا کرد.

نیویورک تایمز به صورت مخفیانه داستانی را ویرایش کرده است که از افشای اطلاعات اخیر پنتاگون استفاده می کند تا ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا را به عنوان یک افشاگر غیرمسئول، بر اساس دو دروغ، بدنام کند. این متن در روز جمعه بی سر و صدا تغییر کرد، پس از آن که گلن گرین والد – یکی از روزنامه نگارانی که اسنودن در واقع اسناد طبقه بندی شده خود را به او سپرده بود – مجموعه ای از توئیت ها را منتشر کرد که دروغ های آن را افشا می کرد.

در مقاله خود با عنوان زمانی که شوکه کننده بود، جاسوسی ایالات متحده از متحدانش باعث بالا انداختن شانه های جهانی می شود. مایکل کراولی خبرنگار دیپلماتیک تایمز مدعی اسنودن شد “دست [classified documents] به وب‌سایت Wikileaks برای انتشار در آنچه که او سرویس عمومی برای افشای بیش از حد دولت می‌خواند، منتشر شود.» او بعداً در این مقاله نوشت که افشاگری آژانس امنیت ملی از آنگلا مرکل صدراعظم سابق آلمان از اسناد اسنودن سرچشمه می گیرد.

هیچ یک از این گفته ها درست نیست، همانطور که گرینوالد خاطر نشان از این که هر دو دروغ چندین لایه بررسی سرمقاله را تحمل کرده بودند، احتمالاً برخی حقایق را بررسی می کردند و چندین ساعت انتشار داشتند، شگفت زده شد.


گزارش‌های نیو نورد استریم به نظر می‌رسد یک «فریب هماهنگ» - مسکو

حداقل دو سردبیر درگیر گزارش و انتشار اطلاعات اصلی اسنودن در واقع به کراولی پاسخ دادند تا به او اطلاع دهند که افشاگر مدارک خود را به روزنامه نگاران واشنگتن پست و گاردین داده است که آنها را طبق روال تحریریه بررسی کردند.

مطالب جدید پیشنهادی
تقاضا برای آبجو و کیف دستی به کاهش ترس از رکود ایالات متحده در حال حاضر کمک می کند

گرینوالد همچنین خاطرنشان کرد که داستان استراق سمع مرکل توسط NSA از اسناد اسنودن نشات نمی‌گیرد، اگرچه تحقیقات اطلاعاتی دانمارک در سال 2014 که در نهایت آن را فاش کرد الهام گرفته از اطلاعاتی بود که آن اسناد فاش کرده بودند.

مدت کوتاهی پس از افشای گرین‌والد گزارش‌های شلخته کراولی و تایمز، مقاله به گونه‌ای تغییر یافت که اسنودن نوشته است. ارائه شده است [classified documents] به روزنامه‌نگاران در آن چه او خدمات عمومی برای افشای بیش از حد دولت می‌خواند.»


ماسک خبرنگار بی بی سی را به دلیل

این رسانه همچنین تصریح کرد که افشاگری مرکل اتفاق افتاده است “دو سال پس از افشای اطلاعات آقای اسنودن.” هیچ یادداشتی وجود نداشت که نشان دهد نسخه اصلی اشتباه بوده یا اصلاحی چاپ شده است.

هنگامی که گرینوالد در توییتی در روز جمعه به ویرایش مخفیانه اشاره کرد، تایمز دوباره داستان را ویرایش کرد و یادداشتی را در پایان مقاله اضافه کرد که تأیید کرد. «نسخه قبلی این مقاله دریافت کننده اسناد اطلاعاتی ارائه شده توسط پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی ادوارد اسنودن را اشتباه بیان می کرد. او آنها را به روزنامه نگاران داد، نه به وب سایت ویکی لیکس. این روزنامه در مورد دیگر ویرایش مخفیانه، در مورد مرکل، اظهار نظری نکرد.