NYPD سگ های روباتی را دوباره به فرزندخواندگی می پذیرد – RT World News

نیروی پلیس شهر نیویورک دو سال پیش پس از اعتراض عمومی راه خود را از چهارپا Boston Dynamics جدا کرد.

شهردار اریک آدامز در یک کنفرانس مطبوعاتی فاش کرد که اداره پلیس نیویورک دیجی داگ، ربات چهار پا Boston Dynamics را که الهام بخش قسمتی از سریال تلویزیونی دیستوپیایی Black Mirror بود، به همراه یک ربات نظارتی بزرگتر و گردتر به نام K5 ASR بازگردانده است. میدان تایمز در روز سه شنبه.

ربات سگ فقط در طول استفاده خواهد شد موقعیت‌های گروگان‌گیری، تهدیدات بمب‌گذاری، موقعیت‌های ضد تروریسم، مواردی که بهترین اقدام در آن فرستادن دیجی‌داگ در ابتدا در برابر یک انسان است.» جف مدری، رئیس بخش پلیس نیویورک، به خبرنگاران گفت و آنها را “دستگاه نجات جان

این سگ‌ها مجهز به دوربین‌ها و ارتباطات دوطرفه هستند، اما تسلیح‌سازی آن‌ها با شرایط خدمات Boston Dynamics مغایرت دارد. شهر دو مورد را به قیمت 750000 دلار خریداری کرد، اما “ما از پول ضبط شده استفاده کردیم” یک افسر پلیس نیویورک به خبرنگاران اطمینان داد.


برای زندگی در مزرعه سایبری؟  پلیس نیویورک پس از اعتراض عمومی نسبت به فناوری

یکی دیگر از خریدهای جدید NYPD، K5 ASR، یک “ربات امنیتی کاملا مستقل در فضای باز” برای جمع آوری اطلاعات استفاده می شود. مدری آن را با جاروبرقی روبات Roomba مقایسه کرد. به نظر می رسد دو K5 حاضر در پرس با مشکلات فنی روبرو هستند و قبل از حرکت به مدت یک دقیقه ثابت ایستاده بودند. سرانجام، صدایی بی‌جسم قول داد “کارها را انجام بده.”

کیچانت سیول، کمیسر NYPD، گفت که هیچ یک از ربات‌ها به فناوری تشخیص چهره مجهز نخواهند شد و اصرار داشت که این راه‌اندازی خواهد بود. “شفاف، سازگار، و همیشه با همکاری افرادی که به آنها خدمت می کنیم انجام می شود.”

من معتقدم که فناوری اینجاست. ما نمی توانیم از آن بترسیم.» شهردار آدامز به حضار گفت و توضیح داد که سلف او، بیل دی بلازیو، اشتباه کرد که سگ ربات را به دلیل اعتراض عمومی بازنشسته کرد. “چند نفر با صدای بلند مخالف بودند و ما یک قدم به عقب رفتیم – من اینگونه عمل نمی کنم.”

دیجی داگ قبلی NYPD در سال 2021، چند ماه زودتر، پس از اینکه ساکنان و سیاستمداران محلی سوالاتی در مورد ایمنی و مسئولیت پذیری و همچنین هزینه مطرح کردند، از رده خارج شد. یکی از اعضای شورا حتی الف را معرفی کرد “قانون روبات های قاتل را متوقف کنید” به امید جلوگیری از زنده شدن قسمت ربات سگ Black Mirror.

این نگرانی‌ها همچنان در خط مقدم مخالفت با تلاش‌های پلیسی پیشرفته آدامز قرار دارند. پلیس نیویورک در حال تبدیل داستان های علمی تخیلی بد به پلیس وحشتناک است. آلبرت فاکس کان، مدیر اجرایی پروژه نظارت بر فناوری نظارت، در بیانیه ای پس از کنفرانس مطبوعاتی گفت.

آدامز اصرار داشت که رهبران جامعه بخشی از فرآیند تصمیم‌گیری در مورد اینکه آیا می‌خواهند Digidog در محله‌هایشان باشد، خواهند بود. با این حال، وقتی یکی از حضار پرسید که آیا سگ می رود “بازگشت به پوند” اگر در جامعه ای خواسته نبود، جواب منفی می داد. “Digidog از پوند خارج شده است” او به خود می بالید.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: