Neuralink ایلان ماسک برای آزمایش ایمپلنت مغزی توسط انسان تاییدیه دریافت کرد

Neuralink ایلان ماسک برای آزمایش ایمپلنت مغزی توسط انسان تاییدیه دریافت کرد

در سال 2019، ایلان ماسک قول داد که Neuralink قادر خواهد بود اولین آزمایشات خود را در سال 2020 بر روی انسان انجام دهد.

سانفرانسیسکو:

شرکت نوپای ایلان ماسک، Neuralink روز پنجشنبه اعلام کرد که مجوزهای تنظیم کننده ایالات متحده را برای آزمایش ایمپلنت های مغزی خود در افراد دریافت کرده است.

Neuralink گفت که مجوز سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای اولین مطالعه بالینی انسانی “اولین گام مهم” برای فناوری آن است که قصد دارد به مغز اجازه دهد مستقیماً با رایانه ارتباط برقرار کند.

Neuralink در پستی در توییتر تحت مدیریت ماسک گفت: “ما هیجان زده هستیم که به اشتراک بگذاریم که تأیید FDA را برای راه اندازی اولین مطالعه بالینی در انسان دریافت کرده ایم.”

“این نتیجه کار باورنکردنی تیم Neuralink در همکاری نزدیک با FDA است.”

به گفته Neuralink، استخدام برای یک کارآزمایی بالینی هنوز باز نشده است.

ماسک در جریان ارائه‌ای توسط این استارت‌آپ در ماه دسامبر گفت که هدف از ایمپلنت‌های Neuralink این است که مغز انسان را قادر به برقراری ارتباط مستقیم با رایانه‌ها کند.

او در آن زمان گفت: «ما سخت کار کرده‌ایم تا برای اولین انسان خود (ایمپلنت) آماده شویم و بدیهی است که می‌خواهیم بسیار مراقب و مطمئن باشیم که قبل از قرار دادن دستگاه در انسان به خوبی کار می‌کند.

ماسک – که در اواخر سال گذشته توییتر را خرید و همچنین مالک اسپیس ایکس، تسلا و چندین شرکت دیگر است – به پیش‌بینی‌های جاه‌طلبانه درباره شرکت‌هایش مشهور است که چندین پیش‌بینی از این قبیل در نهایت ناکام ماندند.

مطالب جدید پیشنهادی
در بحبوحه افزایش قیمت سوخت در ایالات متحده، پیام جو بایدن برای مدیران عامل نفتی "مفخر"

در جولای 2019، او قول داد که Neuralink می‌تواند اولین آزمایش‌های خود را در سال 2020 روی انسان انجام دهد.

نمونه های اولیه محصول که به اندازه یک سکه هستند در جمجمه میمون ها کاشته شده است، نمایش های این استارت آپ نشان داد.

در ارائه Neuralink، این شرکت چندین میمون را نشان داد که در حال «بازی» بازی های ویدیویی اولیه یا حرکت مکان نما روی صفحه نمایش از طریق ایمپلنت Neuralink هستند.

ماسک گفت که شرکت سعی خواهد کرد از این ایمپلنت ها برای بازگرداندن بینایی و تحرک در انسان هایی که چنین توانایی هایی را از دست داده اند استفاده کند.

او گفت: “ما در ابتدا افرادی را که تقریباً هیچ توانایی برای کار با ماهیچه های خود ندارند… و آنها را قادر می سازیم تا سریعتر از افرادی که دست های کار دارند، تلفن خود را کار کنند.”

او گفت: «هرچقدر هم که ممکن است معجزه‌آسا به نظر برسد، ما مطمئن هستیم که می‌توان عملکرد کامل بدن را به فردی که نخاع قطع شده بازیابی کرد.»

او گفت که فراتر از پتانسیل درمان بیماری‌های عصبی، هدف نهایی ماسک این است که اطمینان حاصل کند که انسان‌ها از نظر عقلی تحت تأثیر هوش مصنوعی قرار نخواهند گرفت.

از دیگر شرکت‌هایی که روی سیستم‌های مشابه کار می‌کنند می‌توان به Synchron اشاره کرد که در ماه ژوئیه اعلام کرد که اولین رابط مغز و ماشین را در ایالات متحده کار گذاشته است.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)

مطالب جدید پیشنهادی
یک مورد Omicron باعث تعطیلی 2 هفته ای بخش اورژانس کودکان شد - RT World News