FAA نگران است که 5G بتواند بر “گستره وسیع” سیستم های هواپیما تأثیر بگذارد – RT World News

اداره هوانوردی فدرال ایالات متحده (FAA) هشدار داده است که شبکه های 5G می توانند با طیف گسترده ای از دستگاه های ایمنی هواپیما تداخل داشته باشند و بیش از ده ها سیستم کلیدی را شناسایی می کند که به طور بالقوه تحت تأثیر فرکانس های جدید قرار می گیرند.

FAA بولتن ایمنی گسترده‌ای را در روز پنجشنبه منتشر کرد و نگرانی‌های جدیدی را در مورد اینکه چگونه شبکه‌های 5G می‌توانند بر هوانوردی تأثیر بگذارند، تشریح کرد و در عین حال اظهار داشت که با ارائه‌دهندگان مخابراتی کار می‌کند تا اطمینان حاصل شود که این دو می‌توانند “همزیستی ایمن.”

این آژانس قبلاً هشدار داده بود که 5G می‌تواند ارتفاع‌سنجی رادیویی هواپیما را مختل کند – که به هواپیماها امکان فرود در شرایط دید کم را می‌دهد. اما آخرین اطلاعیه آن بیان می‌کند که خوانش‌های غیرعادی داده‌ها از ارتفاع‌سنج‌ها به نوبه خود می‌تواند بر a تأثیر بگذارد “محدوده وسیع” از دیگر سیستم های ایمنی، نام حداقل 17 – از آگاهی از زمین و نزدیکی به زمین، تا برخاستن و کنترل پرواز، و همچنین سیستم های مختلف هشدار.

ورودی های ارتفاع سنج رادیویی غیرعادی (فقدان یا اشتباه) می تواند باعث شود که این سیستم های دیگر در هر مرحله از پرواز به روشی غیرمنتظره عمل کنند – مهمترین آنها در مراحل برخاستن، نزدیک شدن و فرود. این ورودی های غیرعادی ممکن است توسط خلبان به موقع تشخیص داده نشود تا پرواز و فرود ایمن ادامه یابد.

ترس از تداخل با ارتفاع سنج‌های رادیویی، FAA را بر آن داشت تا قانون جدیدی را در اوایل ماه جاری وضع کند که خلبانان را از استفاده از این سیستم در ارتفاعات پایین در مناطقی که سیگنال‌های 5G می‌توانند بر ابزارهای داخل هواپیما تأثیر بگذارند، منع می‌کرد.


عرضه 5G به دلیل ترس از ایجاد اختلالات اساسی در هواپیما به تعویق افتاد
مطالب جدید پیشنهادی
اوکراین می گوید پدافند هوایی 15 موشک از 18 موشک شلیک شده در شب را سرنگون کرد

بولتن روز پنجشنبه تنها یک روز پس از آن منتشر شد که شرکت‌های هواپیمایی و مخابراتی برای بحث در مورد 5G با یکدیگر ملاقات کردند و توافق کردند که داده‌ها را برای رفع نگرانی‌های باقی‌مانده به اشتراک بگذارند. در حالی که AT&T و Verizon قبلا توافق کرده بودند که عرضه 5G خود را به 5 ژانویه به تعویق بیاندازند، شرکت های هواپیماسازی همچنان به تلاش برای تاخیرهای بیشتر ادامه می دهند.

اوایل این هفته، غول‌های صنعت بوئینگ و ایرباس نامه‌ای به دولت جو بایدن نوشتند و هشدار دادند که تداخل 5G می تواند بر توانایی هواپیما برای عملکرد ایمن تأثیر منفی بگذارد. و می تواند داشته باشد “تأثیر منفی عظیم بر صنعت هوانوردی.” تا زمانی که این مشکلات برطرف نشوند، شرکت ها خواستار توقف عرضه گسترده 5G شدند. با وجود هشدارهای ایمنی جدید از سوی تنظیم کننده هوانوردی، هنوز مشخص نیست که آیا به درخواست شرکت ها برای تاخیر دیگر توجه خواهد کرد یا خیر.

شما می توانید این داستان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید: