Credit Suisse به نخست وزیر سابق گرجستان 926 میلیون دلار پرداخت کرد

Credit Suisse به نخست وزیر سابق گرجستان 926 میلیون دلار پرداخت کرد

Credit Suisse در بیانیه ای اعلام کرد که به این تصمیم اعتراض خواهد کرد.

سنگاپور:

دادگاهی در سنگاپور روز جمعه به کردیت سوئیس دستور داد تا به نخست‌وزیر سابق گرجستان به دلیل کوتاهی در انجام وظیفه خود در حفاظت از دارایی‌هایش 926 میلیون دلار بپردازد که ضربه‌ای دیگر به غول بانکی سقوط کرده است.

Credit Suisse توسط رقیب خود UBS، بزرگترین بانک سوئیس، در ماه مارس خریداری شد تا از سقوط مالی پس از یک سری رسوایی جلوگیری کند.

بیدزینا ایوانیشویلی، نخست وزیر سابق گرجستان، از Credit Suisse در سنگاپور، نیوزلند و برمودا شکایت کرده بود و بانک را به سوءمدیریت متقلبانه که منجر به ضرر سرمایه گذاری میلیاردر شد، مقصر دانست.

این شکایت در ایالت-شهر علیه شرکت تابعه گروه Credit Suisse در سنگاپور، Credit Suisse Trust Ltd تنظیم شد.

در تصمیمی که روز جمعه منتشر شد، دادگاه بین المللی بازرگانی سنگاپور به نفع ایوانیشویلی رای داد و دستور پرداخت غرامت او را صادر کرد.

پاتریشیا برگین، قاضی بین المللی در تصمیمی گفت: «این مبلغ همانطور که در حال حاضر تا تاریخ محاکمه محاسبه می شود 926 میلیون دلار است.

پاتریشیا برگین افزود که در نتیجه تسویه حساب، مبلغ “باید 79,430,773 دلار کاهش یابد.”

Credit Suisse در بیانیه ای اعلام کرد که به این تصمیم اعتراض خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: «حکمی که امروز منتشر شد اشتباه است و مسائل حقوقی بسیار مهمی را به همراه دارد.

دادگاه گفت که کردیت سوئیس به وظیفه خود در حفاظت از دارایی های بیدزینا ایوانیشویلی در برابر معاملات متقلبانه توسط مدیر روابط وی پاتریس لسکودرون، که توسط مقامات سوئیسی در سال 2018 به اتهام کلاهبرداری و جعل به پنج سال زندان محکوم شد، کوتاهی کرد.

مطالب جدید پیشنهادی
فتی وپ خواننده رپ آمریکایی به جرم قاچاق مواد مخدر به 6 سال زندان محکوم شد

Credit Suisse در اواخر سال 2004 با بیدزینا ایوانیشویلی تماس گرفت تا به او خدمات مدیریت ثروت ارائه دهد، درست پس از آن که میلیاردر و شریک تجاری او یک مجتمع متالورژی در روسیه را به قیمت 1.6 میلیارد دلار فروختند.

در این حکم آمده است که بیدزینا ایوانیشویلی موافقت کرده است که بیش از یک میلیارد دلار به صندوقی که در سال 2005 برای برنامه ریزی وراثت و نگهداری دارایی ایجاد شده بود، واریز کند.

با این حال، پاتریس لسکودرون، تا سال 2015، تا سال 2015 که کلاهبرداری او فاش شد، میلیون ها دلار را در طول 9 سال آینده اختلاس کرد.

(به جز عنوان، این داستان توسط کارکنان NDTV ویرایش نشده است و از یک فید سندیکایی منتشر شده است.)