AstraZeneca نشان می دهد که چه چیزی در طول زمان موثرتر از واکسن خودش است – RT World News

AstraZeneca اعلام کرده است که کوکتل آنتی بادی پیشگیرانه آن 83 درصد محافظت در برابر علائم بیماری کووید-19 را حداقل به مدت شش ماه ارائه می دهد و آن را از واکسن خودش مؤثرتر می کند.

در بیانیه‌ای در روز پنجشنبه، AstraZeneca پیشروی خود را در رقابت برای توسعه و عرضه داروی پیشگیری کننده Covid-19 که به صورت شات در بازو ارائه می‌شود، تثبیت کرد.

براساس داده‌های یک کارآزمایی که در آن یک دوز 300 میلی‌گرمی به شرکت‌کنندگان داده شد، دارویی که AZD7442 نام دارد، خطر ابتلا به کووید-19 علامت‌دار را در طول شش ماه تا 83 درصد کاهش می‌دهد. در گروه آزمایشی هیچ مورد مرگ یا عفونت شدید ثبت نشده است.

ادامه مطلب


فایزر 5.3 میلیارد دلار افزایش جدید نسبت به کووید دریافت می کند

یک کارآزمایی جداگانه نشان داد که این دارو در عرض سه روز پس از شروع علائم، خطر ابتلا به کووید-۱۹ شدید یا مرگ را تا ۸۸ درصد کاهش می‌دهد.

این داده‌های جدید به شواهد رو به رشدی می‌افزایند که از پتانسیل AZD7442 پشتیبانی می‌کنند… ما در حال پیشرفت پرونده‌های نظارتی در سراسر جهان هستیم و مشتاقانه منتظر ارائه یک گزینه جدید مهم در برابر SARS-CoV-2 هستیم. [Covid-19] در اسرع وقت،” منه پانگالوس، معاون اجرایی AstraZeneca در این بیانیه گفت.

این شرکت انگلیسی-سوئدی موافقت کرده است که 700,000 دوز AZD7442 را در صورتی که سازمان غذا و دارو اجازه استفاده اضطراری به آن بدهد، که AstraZeneca در 5 اکتبر درخواست کرد، به دولت ایالات متحده عرضه کند. این شرکت توافقات مشابهی با سایر کشورها دارد.

این دارو با استفاده از ترکیبی از دو آنتی بادی که از سلول‌های B ایمنی اهدا شده توسط یک بیمار در حال بهبودی کووید-19 منشاء می‌گیرد، ایجاد می‌شود.

این درمان را می توان در افرادی که به خوبی به واکسن ها پاسخ نمی دهند، مانند بیماران سرطانی استفاده کرد. حدود 2 درصد از افراد در معرض خطر عدم ایجاد آنتی بادی کافی به دنبال تزریق واکسن کووید-19 هستند.

بر اساس اعداد و ارقام، به نظر می رسد این دارو از واکسن نسل اول کووید-19 این شرکت موثرتر باشد. مطالعه Zoe Covid در بریتانیا نشان داد که اثربخشی واکسن پس از چهار تا پنج ماه به حدود 67 درصد کاهش یافته است.

اگر این داستان را دوست دارید، آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید!